Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vágtátok le először...

Mikor vágtátok le először babátok haját? Tényleg le kell vágni, hogy erősödjön?

Figyelt kérdés
Most 14 hós a lányom, végre elkezdett nőni a haja, de ha most levágom neki, akkor újra pici lesz:-( De ha ez tényleg ajánlott, akkor megcsinálom.
2013. márc. 6. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy hatalmas tévhit. Nem, a vágástól nem erősödik. Az, hogy milyen haja lesz, leginkább a genetikán múlik. Hiszen a hajhagymából növő hajszálakat nem tudja befolyásolni a vágás. Emiatt nehogy levágasd.
2013. márc. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb. 4 hónapos korában vágtuk először a fiam haját, de ő "hajasbaba". Szerintem is inkább a genetikán múlik a haj erőssége, nem a vágáson.
2013. márc. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 7 hónapos és mostanában lesz vágva a frufrujából, mert már lassan belelóg a szemébe. Már most erős, dús haja van, úgyhogy szerintem is ez genetika.
2013. márc. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
másfél évesen, mert addig csak szőr volt a fejükön, alig látszott. Majdnem 3 évesek voltak, mire normális hajuk lett, most bezzeg sűrű mindegyiknek. Elsőnek igaza van, genetika. Ha a vágástól jobban nőne, nem lenne kopasz ember :)
2013. márc. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves koruk körül. Tévhit szerintem, hogy hajvágástól erősödne. Én nem hiszek ebben.
2013. márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 hónaposan vágtam belőle,mert rengeteg,dús fekete haja volt kisfiamnak és nyáron a 40fokban folyt róla a víz,aztán 8 hónaposan igazítottam rajta, 1 évesen meg géppel vágtam le
2013. márc. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom. Én azt gondolom, erősödik, ha vágják sűrűn, de nem értek hozzá. Viszont mi ennek szellemében gyakran vágjuk és most egy és 3/4 évesünk haja olyan jó kis erős, hogy még egy darabig folytatjuk is a "röviden tartást" :)

Amúgy is jól áll neki nagyon :)

Ja, a kérdésre a válasz: néhány hónapos korától vágjuk, pontosan nem tudom, de eleve némi hajjal született, hamar a szemébe lógott volna, ha úgy hagyjuk.

2013. márc. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2013. márc. 6. 13:30
 9/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
Nem kell levágni :) Az én szüleim is azt hitték, egész gyerekkoromban 1-2 milliméteres hajam volt lány létemre, mert nagyon vékony szálú volt és azt hitték így majd megerősödik. Hát nem erősödött...
2013. márc. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!