Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit reggelizzen és vacsorázzon...

Mit reggelizzen és vacsorázzon egy 10 hónapos, tejfehérje-érzékeny baba?

Figyelt kérdés
A kenyeret itthon sütöm, így tudom, hogy nem kerül bele semmilyen tejszármazék. Tehát kenyérfalatkákat szoktam adni Neki a nagymama házi lekvárjával, plusz vékonyan megkenve margarinnal (vajat ugye sajnos nem ehet). Házi készítésű májkrémet szintén evett már, szerette. Most pedig a tojássárgájából készült krémet akarom adni Neki. De szerintem ez nem elég fantáziadús. Túró, joghurt, kefír és társai kizárva. Van még ötletetek? Köszönöm.
2014. febr. 17. 14:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
lehet csinálni mindenféle kencéket, ezeket próbáltátok már? Padlizsánkrém, sárgarépakrém, lencsekrém stb.
2014. febr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ennyi idős babának általában az szokott lenni a vacsora, ami az ebéd. Főzelék husival. Reggelire meg marad a kenyér, vagy zabpehely valamivel felturbózva. Valahol olvastam, hogy lehet házilag felvágottat csinálni, esetleg annak is utána nézhetsz.
2014. febr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Amit mi adtunk/adunk neki reggelire és vacsira:


szójajoghurtos tojáskrém, rizstejszínes gombakrém, padlizsánkrém-cukkinikrém szintén szójajoghurttal, ezeket tettük kenyérre (boltit használunk, csak megnézzük az összetételét), avokádókrém. Szójajoghurtból van gyümis is, ezt kapta néha pl. uzsonnára. Most 23 hónapos, de egészen pici korától ezeket eszi, 4 hetes korától tejérzékeny. A gomba az egyetlen, amit ha jól emlékszem 11 hónaposan kapott először, a többit addigra már használta. Vacsorára ő egyébként egészen 14 hónapos koráig csak a Neocatet fogadt el, minimális egyéb ételt evett előtte.

2014. febr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ő a hozzátáplálás kezdete óta tejpépet kap vacsorára, plusz még szopizik. Csak most már jelentősen kezd megcsappanni a tejem, és úgy érzem, a tejpép már nem elég neki.

A szójatartalmú dolgokat pedig azért nem merem adni Neki, mert félek a keresztallergiától. Viszont nekem az a tapasztalatom, hogy amiben nincs tejszármazék mint adalékanyag, abban szója van. Tehát így nagyon leszűkül a választék.

2014. febr. 17. 14:33
 5/17 anonim ***** válasza:
szerintem azért a szójával óvatosan bánjatok, én mindenhonnan azt olvasom/hallom, hogy ösztrogéndominanciát tud okozni
2014. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ja, természetesen tejmentes "tej"pépet. A husis főzeléket már próbáltam vacsira, de azt vettem észre, hogy a hús puffasztotta. Végig pukilta, forgolódta az éjszakát.
2014. febr. 17. 14:35
 7/17 anonim ***** válasza:
egyébként más tejhelyettesítők is vannak, pl. rizstej, rizstejszín. Mondjuk szerintem mindnek van egy mellékíze, de ki kell kísérletezni, hogy melyik jön be.
2014. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok:


Nálunk mindenki a szóját javasolta, gasztróstól gyermekorvoson át,plusz a férjem is orvos,soha nem is említettek ilyen ösztrogéndominanciát. Pedig főként a férjem az, aki meglehetősen parás ebben, de simán a szójára szavazott pótlásként. Nálunk nem alakult ki keresztallergia sem egyébként (több, mint egy éve kap szóját), pedig a tejtől brutális véres hasmenése volt kb. két hétig, amikor kiderült a dolog, és azóta is rögtön kiborul a kis gyomra, ha bármilyen pici tejjel érintkezik. A mennyiség egyébként nem mindegy, mert mondjuk hetente 2x van ilyen krém, és egy adagban, ami kb. 4 kenyérnyi egy teáskanál szójajoghurt van. Uzsira meg kb. havonta 5-6 alkalommal kap szójajoghurtot. Egyebekben rizs- és mandulatejszín, kókusztej, rizstej, zabtej játszik. :)


Persze akkor inkább várj, ha tartasz ettől, de akkor meg nem sok variáció van, sajna, ez egy ilyen béna dolog. :/

2014. febr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A növényi tejeket és tejszíneket már kóstolta kivéve a mandulatejet. Ezek egyébként bejönnek.

Kedves Utolsó!

A Te babád mennyi idős? Volt már tejterhelésen? A gasztrósunk a babám egy éves korában rendelt vissza minket, gondolom, meg akarja beszélni a továbbiakat. Nem tudom, mikor lesz a terhelés, csak annyifélét hallottam róla, hogy meddig várjunk, hány éves koráig ne engedjem. Szval már egy ideje benne vagyok ebben a témában, és még mindig hallok csomó újat.

2014. febr. 17. 14:48
 10/17 anonim ***** válasza:

Ő most lesz két éves, és nem engedjük terhelni 3 éves koráig. Most új gasztórsunk van, ő terhelné 2 évesen, de sem a férjem nem egyezik bele, sem az előző gasztrósunk nem ajánlotta (benne jobban bíztam, egy tündér volt, az MTA tagja, plusz a férjem egyik kedvenc tanára, csak éppen most egy évig nincsen Mo-n.).


Egyszer egyébként vettünk a Müllerben bébiételt utazáshoz, és ott ugye ráragasztják a német nyelvű leírásra a magyar fordítást, és a magyarban nem tünették fel, hogy tejes, én meg valamiért lecincáltam róla a ragacsot, és alatta ott volt a német szövegben, hogy tejszínes. Ekkor kapott, előjött újra a hasmenés, szeerncsére nem vérrel, szóval 3 éves koráig nem engedjük semmiképpen.

2014. febr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!