Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon korai a bölcsi?

Nagyon korai a bölcsi?

Figyelt kérdés
Kisfiam betöltött 16 hónaposan kezdené a bölcsit szeptemberben, nekem október 1-el kellene visszamennem dolgozni. Védőnőnk szerint - akit nagyon szeretek és hozzáértő a szakmájához - teljesen jó korban lesz a kisfiam, hogy elkezdje a bölcsit. Pusztán anyagi okok miatt megyek vissza dolgozni, ha nem lenne muszáj természetesen itthon maradnék még vele, de sajnos nem tehetem meg. :( Két nagymama is van, akik tudnak segíteni, de mivel 8 órában megyek vissza nem foglalhatom le az egész napjukat, hogy bölcsi helyett ők vigyázzanak a kisfiamra. Véleményeket, tapasztalatokat várnék elsősorban azoktól, akik hasonló korban kezdték a bölcsit, de mindenki válaszát szívesen fogadom, köszönöm!
2014. febr. 18. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Az enyém 18 hónaposan kezdte a bölcsit (van ott kisebb gyerek is), szerintem is teljesen jó kor, nagyon jól érzi ott magát a kisfiam. Annyi gond volt csak, hogy - habár már 2 hónapja bölcsis - összesen eddig 9 napot ment, a többi időben beteg volt és itthon volt velem. Ezt majd kalkuláld bele te is az első időkben, az immunrendszerük még gyenge a közösségi betegségekkel szemben. Lehet hogy már előre el kellene hordanod közösségbe hogy "edződjön". Tényleg nagyon szeret ott lenni, most hétvégén is menni akart :)
2014. febr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Nekem kicsit idősebben majdnem 20 hónaposan kezdték a lányaim a bölcsit.


Előtte is jártunk közösségbe, gyakran játszóházakba babazenére hasonlókra. Mielőtt kezdték elkezdtük az immunerősítést, Ribomunilt kaptak. Nekünk ez bejött. Voltak persze betegek, de nem olyan gyakran. Nem tudom, hogy az immunerősítőtől vagy mástól.


Nekik nagyon bejött a közösség, de tény az is, hogy ők ketten voltak. Már kiscsoportos ovisok, úgy látom, hogy szívesen mennek az oviba, a bölcsibe is szívesen mentek, perdig olyan 7.45.-től 16. 45-ig ott vannak.

2014. febr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaza van a védőnötöknek, teljesen ideális korban van a bölcsihez-
2014. febr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Az én kisfiam 14 hónaposan kezdte, 2,5 évig volt bölcsis, elejétől kezdve nagyon szerette. Az első fél évben 3-4-szer volt beteg, pár napos vírusfertőzés, kötőhártya, semmi komolyabb, aztán megerősödött az immunrendszere. Szeptember óta ovis, eddig 3 napot hiányzott betegség miatt.

A bölcsiben ő volt a legkisebb a csoportban, volt kiságya, amíg a "nagyok" tornáztak, szaladgáltak ő a kiságyban volt, de amúgy mindent csinált a többiekkel. Nagyon gyorsan fejlődött, 2 éves korára szépen beszélt, mondókázott, énekelt, nagyon szeretett oda járni. Az ellátásával (pelenkázás, etetés) maximálisan elégedett voltam. A kistesó is nemsokára kezdi a bölcsit, igaz ő már addig 22 hónapos lesz.

2014. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszt, mentek a zold kezek! :-) Igen, szinten vedono mondta hogy augusztusban menjunk tanacsadasra es adnak vmilyen immunerositot hogy egy kicsit jobban atveszeljuk a kezdeti betegesebb idoszakot. Meg akarom varni hogy vege legyen az influenza idoszaknak es eljarunk baba-mama klubba, mondokazasra. Igy azert kicsit megnyugodtam, koszonom nektek meg egyszer hogy valaszoltatok!
2014. febr. 18. 14:27
 6/6 anonim ***** válasza:
15 hónapos lesz a fiam, és most fogja kezdeni. Nekem is vissza kell mennem dolgozni..Remélem nem lesz semmi baj, bár nem hiszem, mert nagyon gyerekbarát a kicsim.
2014. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!