Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 honapos lanyom miert nem...

6 honapos lanyom miert nem akarja megcsinalni tobbszor?

Figyelt kérdés
Elmult 5 honapos amikor atfordult hatrol hasra, de ezt a kisagyaban csinalta meg lefekves utan sotetben. 3 nap egymas utan egyszer mindig megcsinalta, de csak az agyaban. Azota nem akarja, pedig mar 6 honapos mult egy hete. Lehet h megijedt? Mert mindig csak sirt, mert a keze alatta maradt. Lehetseges h ezert nem akarja csinalni? Baj ha nem forog? Mert vegulis megcsinalta mar, csak azota nem akarja. :-( Mivel osztonozzem? Probaltam h melle teszek vmit ami szamara erdekes. Probalt is, csak mindig visszaborult a hatara... Mit csinalhatok meg h segitsem?
2014. febr. 18. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
ha már megcsinálta akkor tudja is csak lusta és még nem érdekli annyira. nekem hasról hátra 4-5hónapos kortól forgott de vissza csak 7hónapos kortól. é úgy ösztönöztem hogy oldalra fordítottam és eléje tettem egy plüsst és pár nap alatt sikerült neki megfordulnia. meg sokat pörgettem lepedőbe be csavarva imádta :) lepedőt félig rá csavartam és úgy pörgettem le
2014. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ezt csinálta. 6 és fél hós volt majdnem mire elkezdett forogni.

Aztán az ülésnél is úgy tett, mint aki elfelejtette volna. Mindig rápihent pár napot az újonnan tanult dolgokra, aztán meg éjszakánként is gyakorolgatta őket.

A forgásnál úgy ösztönöztem, hogy érdekes dolgokat raktam mellé: távirányító, telefon.

Én is mindig aggódtam, de felesleges az én lányom sem sieti el a dolgokat, most 11 hónapos és egyelőre kapaszkodva lépeget.

2014. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt, megcsinálta pár napig, aztán 2 hónapig nem csinálta, aztán már csinálta megint:D 4 hónapos volt, mikor pár napig megfordult, majd 6 hónaposan kezdte újra, de aztán már csinálta mindig. Pedig az enyém nem is sírt, nem volt semmi gond a megfordulással. Én is paráztam:D
2014. febr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi gond. Az én kisfiam is csak néha mutatta meg, hogy ő át tud fordulni. Most 7 és fél hónapos és egyik napról a másikra elkezdett ide-oda forogni. A keze neki is mindig beragadt, de nem segitettünk neki mindig kivenni, csak már amikor sirt. Én mindig forgattam őt hátról hasra majd vissza és ő ezen jól szórakozott. Fürdés előtt este az ágyon kezdett el forogni. Este már nyűgös,de ha jön a fürdés idő majd kiugrik a bőréből...én körbe raktam játékokkal úgy, h ne érje el ha csak fekszik.
2014. febr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 6 hónapos és ő sem akar hátról hasra fordulni, pedig már csinálta. Visszafelé pedig gyakran csinálja. Próbáltam úgy ösztönözni, hogy amikor háton fekszik, a szeme elé teszek egy játékot és amikor nyúl érte, lassan elviszem oldalra. De nem fordul vele, hanem visszarántja a kezét. Olyan, mintha azt gondolná, hogy: nem adod? akkor nem is kell...
2014. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha már egyszer megcsinála akkor nem kell aggódnod, ez elég gyakori jelenség. lehet csak lusta hamarosan ujra el fogja kezdeni nyugi....
2014. febr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, az én fiam már 4 hónaposan megmutatta, hogy hasra tud fordulni meg vissza, és azóta egyszer sem csinálta 6 hós koráig. Az én védőnőm azt mondta, hogy utolsó pillanatos kisbaba, mert aki 6 hónapos koráig nem kezd el forgolódni, ott lehet probléma. De végül is az enyém is megmutatta, hogy tud, csak nem akar.

Hogy mivel ösztönözheted? Nemcsak a forgolódásra késztetést hanem egyáltalán a mozgásfejlődését azzal segítheted elő, ha a nap nagy részében szabad mozgásteret biztosítasz számára, játszószőnyegen a legjobb körülvéve játékokkal, hogyha akar, igenis próbáljon utánanyúlni, odafordulni, elérni valamit.

Az enyém 6 hónapos kora után állandóan hasra fordult játék közben, de vissza nem (pedig 4 hónaposan megcsinálta) és addig mérgelődött, amíg vissza nem fordítottuk. Most 8 hónapos, és amióta megtanult ülni, csak ülni akar, nem érdekli a forgolódás. Hasonfekvésből kinyomja magát négykézláb, hátrabillenti magát és leül, és ülve játszik, amíg el nem dől. Akkor kezdi előlről.

Tehát mind a mai napig nem csinálja, hogy ha hasra fordul akkor vissza is, nem érdekli.

Szerintem ne ess kétségbe, biztosítsd számára a szabad teret, biztonságos megfelelő keménységű játszórészt, és majd ő elindul abba az irányba, ami felkelt érdeklődését.

Ne legyen sok ideig ölben, hintában, kiságyban, bébikomban meg egyáltalán ne!

2014. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, megnyugodtam! :-) Foleg h mindenki ugyanugy gondolja. Remelem tenyleg csak lusta a kisasszony es ugy lesz h egyik nap csak beindul, mert mar nagyon varom. :-)
2014. febr. 18. 15:28
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom kedves utolso! Jatszoszonyegen van nagyon sokszor es oda van kirakva neki egy csomo jatek. Csak most h irtatok, en is tavolabb teszem neki a jatekokat h ne erje el, mert eddig mindig a keze kozeleben vtak. Bebikompba nem akarom tenni, igaz kaptunk kolcson egyet, de nem teszem bele. En is azzal nyugtatgattam magam h ha mar megcsinalta akkor kepes ra, csak lusta. De jobb lenne ha produkalna magat. :-)
2014. febr. 18. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!