Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány darab bodyt érdemes vennem?

Hány darab bodyt érdemes vennem?

Figyelt kérdés

Még kicsivel a szülés előtt állok, de titeket kérdezlek, mert már tapasztalt anyukák vagytok :)

Szóval az Auchanban le vannak árazva a bodyk 250 ft-ra, és úgy gondolom, érdemes bevásárolni belőlük.De melyik méretekből, és hány darabot?Tudom, hogy gyorsan nőnek, ezért túl sokat se akarok, viszont ennyi pénzért érdemes kicsit többet bespájzolni.Kérlek adjatok tanácsot!Köszönöm:)


2009. dec. 10. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia, attól függ mibe öltözteted majd, nekem ici-picinek rugdalozóban volt és csak ritkán adtam rá bodyt, de 62-68-as-ból már több kellett, és rövid és hosszú ujjú is. 62-esből 5-6 db, 68-ból már min.10 db.

Jó vásárlást és könnyű szülést kívánok! :-)

2009. dec. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól függ, hogy milyen meleg van nálatok.Én szeptember 09-én szültem, akkor még meleg volt, de volt egy időszak, amíg nem volt fűtés, és hideg volt.Akkor rövid ujjú bodyt és rugdalózót adtam rá.Most 24-25 fok van a lakásban, így hosszú ujjú body, és kisnadrág van rajta zoknival, vagy lábasnadrág.Az újszülött méretből keveset vegyél, az 56-osból és 62-ből lehet többet.Mi három hónaposan 61 centik és 5,3 kilók vagyunk, de a 0-3 hónapos korig való bodyk még jók lesznek egy hónapig.Attól is függ, hogy hányszor akarsz mosni rá egy héten.Én ötnaponta szoktam, akkorra jön össze egy adag, minden nap tiszta bodyt adok rá, de előfordul baleset, lebüfizi, összekakálja, pisili, így jó ha van tartalék.

2009. dec. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! én nagyon szeretem a bodyt. Szeretik elsózni a nagyon pici méretet 56 is. Nálunk, mikor megszülettek, már kicsi volt rájuk.

mi csak pár db-t vettünk, ráadtam azt is, ami kicsit nagyobb, be azért nem lötyög.

Ja, és nekünk a világos árnyatlatok voltak célszerűek, sötétet nem adtunk.

2009. dec. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem akkor jársz a legjobban ha úgy vásárolsz, hogy nem csak az 56-os méretből veszel, hanem a 62-esből is. Eleve hamar kinövik- pár hét alatt- és a nagyobb méret legalább kéznél lesz. Én ráfáztam sajnos, mert sok 56-os cuccot vette- nagyon elszaladt velem a ló, első babás voltam :)))- a végén viszont 60 centis kisfiam született, szóval teljesen véletlenül volt egy darab 62-es ruci. Szerintem elég ha 5-5 db-ot veszel a badyból illetve a rugiból is. Persze ha nem okoz gondot akkor inkább vegyél egy hétre elegendőt, hogy ne kelljen sűrűn mosni.:))) Könnyű szülést kívánok. :)
2009. dec. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56-os és 62-es méretben vegyél bőven, mert ugyan hamar kinövi, de egy nap többször is át kell öltöztetni, mert mindig történik valami: kifolyik a pisi, kaki, vagy lebukja.
2009. dec. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt 12 darab body,és ezt jol ki is hasznàltam!56-os azt hiszem 3 darab volt,a többi mind 62-es.

Rugdalozobol pedig volt 6,nappalra és volt külön 6 éjszakàra.Nem kevés kezdetnek,de nagyon is jol jàrtam vele.Nem mindig volt idöm mosni.Gyakran történnek az eljeén balesetek...És annyi pénzöärt amit irtàl,nyugodtan vehetsz még nagyobb méreteket is!Hidd el ritkàn lehet jo akciokat kifogni.Body meg mindig kell.

2009. dec. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!

Még annyi kérdésem lenne, hogy általában amikor megszületnek a babák, akkor az 56-os méret jó?


Boldog babázást Nektek:)

2009. dec. 10. 09:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Az átlag babák-ha lehet ilyet mondani- 52-56 cm között vannak)így 56-os méret jó az újszülöttnek de csak rövid ideig.Szerencsére hiszen minden anyuka annak örül hogy szépen fejlődik a babucija:)

Az én picikém 53 cm volt a születéskor és kb 2 hétig volt jó az 56-os ruci.

2009. dec. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam készlete jelenleg: 62/68as rugik 12db(néha nem elég egy hétre:))

Body 56-68ig sacc 24darab(ezek plán nem elegek néha egy hétre)

És vannak szettek(kisnadrág+pulcsi/póló) ezekből a 62/68as méretben van vagy 4.

Mi kaptuk a ruhákat, sőt véletlenül megkésve kaptunk egy adagot újszülött méretben, de ez megy tovább hamarosan szülő ismerősnek.

Nem kell nagyon betárazni, kivéve ha a ruhák nőnek a kicsivel együtt(nálunk van egy két ilyen ruha) és nem akarsz 0,5-1kg ruha miatt mosni.

2009. dec. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!