Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes etetőszéket vennem?

Érdemes etetőszéket vennem?

Figyelt kérdés

5 hónapos ikreim vannak,ölben etetem őket. Már rég esznek kanállal, egész ügyesek is. Viszont mostanában rászoktak arra,hogy izegnek-mozognak,így "le kell őket fognom",ami elég kényelmetlen,tartanom kell folyamatosan a lábammal őket,mert lecsúsznak,a kezükkel is óvatoskodnom kell. Ezért gondolom,hogy etetőszékkel talán egyszerűbb lenne? Abban rögzítve vannak és talán úgy könnyebb? Persze olyanra gondolok,ami dönthető támlájú és 5 pontos övvel van. Vagy szerintetek fölösleges? Abban is ugyanolyan nehéz etetni?

Tapasztalatokat szeretnék és tanácsokat! Köszi!


2011. júl. 22. 13:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

ültesd be a babakocsiba, kösd be és próbáld ki...

szerintem nélkülözhetetlen, mi még nyaralni is visszük,

igazából ikreknél nem is értem miért kérdés, 1 éves korukba már csak nem fogod napi 5x-6x az öledben etetni mindkettőt egyszerre ;)

2011. júl. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

igen:-)

ez csak rosszabb lesz, én tuti vennék, viszont én mikor kellett, akkor nagyon sokat nézelődtem, és végül az ikeás mellett dontöttem, arra tökéletes amire kell. nem dönthető, de fiam nem is igényelte. Nekünk csak addig kell amig eszik. amíg nem ült, addig meg horodóba etettem. MAjd mikor ült 7 hósan akkor lett etetőszék. Szeritnem te is próbáld meg hordozóba etetni. Ahogy a mozgásfejlődésük beindul, annál tövbbet fognak izegni-mozogni a kezedbe:-)

2011. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

hát,ikrekkel nincs tapasztalatom,de az én 8 hónaposom szépen ül a székben, közben tudja csapkodni a tálcát, lógázza a lábát,nekem szabad a két kezem... nekünk bejött, a sima Ikeás, antilop vagy mi a neve. fehér,4500 ft.

Az a lényeg,hogy ne tudjon vele felborulni a kölök, ennek 4 irányban kifelé áll a lába,felboríthatatlan. És jól tisztítható is.

Egy kis biztonsági öv van benne,de szerintem elég.

2011. júl. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

6 hónaposan vettünk egy dönthető háttámlásat és minden nap azóta is többször használjuk. Most két éves a fiam. Szerintem nélkülözhetetlen. Ölben tartani az kész cirkusz, főleg hogy két babád is van egyszerre! :)


Meg fogod látni mennyivel kényelmesebb, mintha a te öledben ülne.

2011. júl. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Tökéletes választás lenne, amit írtál! Ott is izegnek-mozognak majd, de legalább neked szabad marad a kezed. Plusz úgy egyszerre is tudod majd őket etetni, ami később fontos lesz, merthogy ki egyen majd előbb. Csodálom, h eddig bírtad nélküle. Én már biztos rég "feladtam" volna.


Egy tipp: próbáld ki babakocsiban etetni őket, az is majdnem olyan, és abból látod, h könnyebb-e neked. De az etetőszékek azért jobban ülő helyzetbe tudják tartani a gyereket.

2011. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
ja,a babakocsit kikente pürével,és nagyon nehezen leszedhető a huzat,csavaros meg minden, úgyhogy ezért is a szék inkább. Meg nem szeretnek hátradőlve enni szerintem, a Prüntyi is mindig előrehajol, úgy még pohárból is könnyebb itatni.
2011. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Érdemes!!
2011. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is a "babás" dolgok közül,ez egy valóban praktikus dolog.Biztos hogy érdemes,hiszen most jön még csak az "egyedül akarom"korszak az evésben is majd.És a felnőtt asztalnál(székben)majd csak 3 év környékén csatlakoznak a szülőkhöz.A legpraktikusabbak azok a típusok,amik székké-asztallá alakíthatók,azon festeni gyurmázni stb.sok mindent lehet(legalábbis szerintem)Az etetések pedig tutira könnyebbek lennének vele,nem kell a súlyukat tartani,biztonságban vannak stb.,hisz gondolom kettővel eleve :) nehezebb a dolgod
2011. júl. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én még korainak tartom az etetőszéket. Nem dönthetőek szerintem annyira, hogy ne terhelje a gerincüket a félig ülő helyzet. Bár biztos vannak már szuperek is!

Ha van,akkor inkább tedd a babahordozóba őket, azokat pedig fel egy asztalra. Ha odaülsz melléjük, jól látnak is téged, és mindkét kezed szabad is marad az etetéshez.

Később viszont nagyon hasznos lesz az etetőszék. A fiam (2 év 3 hó) abban szeret gyurmázni, színezni is.

Gratulálok az ikrekhez!

konduktor-anyuci

2011. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
színezni = firkálni :-)))
2011. júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!