Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem érzitek azt néha, hogy...

Nem érzitek azt néha, hogy nem tudtok megfelelni?

Figyelt kérdés
Annyi, de annyi az elvárás, hogy most teljesen "kipukkantam", el vagyok keseredve. Egyetlen gyermekem van, 20 hós kisfiú, a másodikkal 20 hetes terhes vagyok. Próbálok mindent a családomért tenni, mindent úgy, hogy a kisfiamnak a legjobb, legegészségesebb legyen. Mindig n főzök neki, a kenyérkencéket is én csinálom, hogy ne egyen semmi egészségtelent. Nem bontunk májkrémet, nem rendelünk sehonnan semmit. A férjem extra válogatós, így neki szinte mindig külön kell főznöm, mert nem eszik zöldséget pl. A kisfiam most negyedik napja nem eszi meg az ebédet, amit pedig egyébként nagyon szeret. A lakásban örökké el vagyok úszva a takarítással, ami nagyon zavar, mert sokat játszunk együtt, mondókázunk, olvasunk, rajzolunk, sétálunk. Egyszerűen úgy érzem, végén járok az erőmnek, és még nem született meg a második. Este fél9-től lenne magamra 1-2 órám, de olyan hulla vagyok, hogy gyorsan elpakolok és kidőlök. Mit csinálok rosszul? Mások hogy élik az életüket?
2014. febr. 19. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell mindig, mindenkinek megfelelni, ezt bárki megérheti. Természetes, hogy egy ekkora gyerek mellett és ráadásul pocaklakóval el vagy úszva a takarítással. Férjed szóvá teszi, vagy csak téged zavar? Ha nem teszi szóvá, csak elnézi, az még a jobbik eset. Egyébként ilyen szituban apuka is megfoghatja a porszívót, a felmosót vagy a törlőrongyot, ezek a közhiedelemmel ellentétben nem harapják meg a férfiakat. Mostmár tudom, hogy amelyik ilyenkor kifogásokat keres, azzal valami nincs rendben. (Tapasztalat). Meg azzal sem, amelyik ilyenkor "extra válogatós", és elvárja, hogy külön főzz neki, mert ha nem fogára való van, morcog. Én bizony a mai eszemmel elküldeném menüs kajáldába vagy az anyukájához, ha nem tetszik az ebéd. Az szupi, hogy a gyerekkel sokat foglalkozol, ez a legfontosabb, minden más ráér. Egyébként én is átéltem ezt, és a háttérben bizony egy egyre jobban kibontakozó bántalmazó kapcsolat volt, és kiderült aztán, hogy bármit és bárhogyan tettem volna, úgysem felelt volna meg neki, úgyhogy mindegy is volt, hogy hogyan és mennyire igyekszem. Persze alkalmazkodni kell egymáshoz, de amikor egy családban kisgyerek meg várandós anyuka van, akkor igenis az ő igényeiket minden normális férfi előtérbe kell, hogy helyezze a saját kényelmével szemben. Vagy legalább közreműködnie abban, hogy megfelelő segítséget kapjál (családtagok, stb.) Nekem azóta más párom van már 10 éve, és látom a különbséget, ha rajzolni lehetne, hát már híres grafikus lennék... Szóval, szerintem beszéljétek meg ezt családon belül, hátha javítható a helyzet.
2014. febr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Túl sokat vársz magadtól! Nem jut idő mindenre, nemcsak Neked, hanem senkinek. Meg kell tanulnod valahol időt spórolni, mert két gyerekkel sokkal nehezebb lesz. Főzz két napra, vagy főzz olyan ételeket, amik gyorsan elkészülnek. Kisfiaddal sem muszáj egész nap játszani, hagyhatod kicsit egyedül is játszani melletted, amíg te teszed a dolgod. Még jobb, ha bevonod a takarításba. A gyerekek általában szeretnek a porszívózásban/főzésben/teregetésben segíteni. Nekik az is játék. És sürgősen hagyj fel a maximalizmussal! Az Anya is ember, nem egy gép, aki kitakarít, megfőz, a gyerekkel foglalkozik egész nap, és még el se fárad estére.
2014. febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Beszélj a pároddal erről a problémáról, nem neked kell mindent csinálni egyedül, néha a férfiak azt sem veszik észre ami az orruk előtt van. Valamelyik részét a háztartásnak, gyereknevelésnek biztosan szívesen átvállalja érted.
2014. febr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden elvárásnak nem lehet, és nem is tudsz megfelelni. A saját igényeiteket nézd! Ismerek olyan családot, ahol anyuka mindent saját kezűleg főz, befőttet rak el, stb.. ,de kupi van, és nincs nagy tisztaság, viszont egész nap foglalkozik a gyerekekkel is. Van ahol, szintén minden nap meleg étel van, ragyog a lakás, de a gyereket "TV pásztor" neveli. Nálunk rend, és tisztaság honol, de nem pepecselek sokat a főzéssel, és néha rendelem a kaját, viszont sokat vagyok a gyerekeimmel, és sokat vagyunk a levegőn, mert nagyon nagy a mozgásigényük. Minden családnak más a jó, és bármennyire is állítják senki sem tökéletes. Továbbá szebb lenne a világ, ha megtanulnánk elfogadni másokat, és kevesebbszer szólnánk bele egymás életébe.
2014. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!