Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól aludhat gyerekágyon?

Mikortól aludhat gyerekágyon?

Figyelt kérdés

Ti mikor vettetek gyerekágyat? Mikortól aludt nem rácsos kiságyban hanem gyerekágyban gyermeketek?

Azért érdekes ez számomra mert 19 hónapos lesz a kisfiam amikor születik a kistesó. Addigra át tudom szoktatni gyerekágyra? Vagyis első körben lehet hogy a kihúzható kanapén fog aludni ami most a gyerekszobában van számomra fenn tartva.


2014. febr. 19. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha meg van a gyerekágy, abba szoktasd ne a kanapéra, majd onnan az ágyba. Felesleges. Szokja meg egyből azt, ahol aludni fog, de a tesó előtt. Így elkerülöd, hogy az az érzet támadjon benne, hogy ki lett túrva a helyéről. Egyébként 15 hósan alakítottuk át az ágyát.
2014. febr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

16 és fél hónapos, most vettük a gyerekágyat, mert 3 hó múlva kb. jön a tesó, mint nálatok.

A boltban ő választotta, (belefeküdt:-)) szívesen feküdt bele itthon is. Mondjuk rájött, hogy ebből ki tud jönni, így mikor már azt hittük rég alszik, kislattyogott a kis hálózsákjában hozzánk, ilyet nyilván a rácsossal nem tudott csinálni. Ma kérdeztem a vődőnőt, mert voltam terhesgondozáson, azt mondta jókor vettük meg, és ha már így tetszik neki, ne rakjam vissza a rácsosba, hanem kicsit jobban tegyem oda magam, mese után addig üljek az ágyában, míg el nem alszik, csak utána jöjjek ki. Ezt azt mondta csak pár hétig, max 1-2 hónapig kell vele csinálni, hogy ott ülök, míg el nem alszik, aztán már teljesen megszokja. Sőt, mondta, hogy lehet lesz olyan, hogy éjjel kikel belőle játszani, vagy átjön, de ne aggódjak, tegyem vissza, várjam meg míg elalszik és kész.

Mondta, hogy mire jön a tesó, addigra már nem a kislányom lesz a fő program ,meg az ágya, hanem ez bejáratódik és a kicsire lehet figyelni. Ja, és én tettem mellé egy puha szőnyeget, ha esetleg leesne...

2014. febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az én fiam 15hós,mi is elkezdtük gondolkozni a gyerekágyon,sztem néhány héten belül átkerül
2014. febr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi is a kicsi születése előtt kb 3 hónappal szoktattuk át a nagyobbat, de ő akkor már 2 éves elmúlt. Együtt vettük meg az ágyat, együtt szereltünk, együtt választottunk ágyneműt hozzá, így kedvet kapott. Sose kellett vele ottmaradni, altatni. Első estétől használja. Raktunk az ágya elé plédet, ha esne, de nem volt sok akciója. Kihúzhatós kanapét én passzolnám, felesleges 2x ágyat cserélni neki. Leesésgátlót szerezzetek be.
2014. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget. A kanapét azért irtam mert még nemtudom hohy lesz e külön ágya vagy a kanapét kapja meg. De ahogy olvasom az irásaitokat, lehet hogy inkább veszünk majd neki.
2014. febr. 19. 18:32
 6/6 anonim ***** válasza:
19 hónapos gyereket nem altatnék kanapén. Kell neki egy rendes ágy rendes matraccal.
2014. febr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!