Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segítsem kisbabám...

Hogyan segítsem kisbabám mozgásfejlődését?

Figyelt kérdés
4 hónapos kisbabám születése óta utál hason feküdni. Ha hasra teszem nagyon rövid ideig megtartja a fejét, elkezd nyöszörögni és leteszi a fejecskéjét, majd sírni kezd. Semmilyen elé rakott játékkal nem tudom hason fekvésre bírni. A másik problémám, hogy mindent megfog és a szájába vesz, ami a keze ügyébe kerül, de tudatosan még nem nyúl semmiért. A védőnő szerint már kellene, de segítséget nem nyújt, hogy hogyan fejlesszem. Érdekes egy nőszemély. Tudnátok tanácsot adni? Ha hasonló helyzetben voltatok vagy vagytok, hogyan segítettétek/ segítitek a kisbabátokat? Egyébként nagyon érdeklődő, egész nap beszélgető, gagyogó, nevető a kis tündérkém.
2014. febr. 21. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

tedd a mellkasodra, így legyen hason. ha már ez tetszik neki akkor mehet a földre. feküdj elé és énekelj, grimaszolj, mondókázz....


az, hogy nem nyúl a játékokért szerintem nem fejleszthető. azért tarts elé játékokat, hátha elkezd nyúlkálni.

mondjuk azt írod, hogy nem ösztönzi az elé rakott játék és nem is nyúl utána. akkor lehet ezért nem ösztönzi.

tedd úgy, hogy azért elérje

2014. febr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos ha hanyatt fekszem és a mellkasomra teszem az sem tetszik neki. Grimaszolok neki, de rá sem hederít. Szinte látszik rajta, hogy csak azzal van elfoglalva milyen rossz neki hason.
2014. febr. 21. 11:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak volt pihenőszéke, azon voltak lelógó kis játékok, ő azokért nyúlt először. :)

Hason már támaszkodnia kellene a kis kezein. Ezt sem csinálja? Kézben tartja magát stabilan? Lehet, hogy gyengék még a hátizmai, de ezt így látatlanban nem lehet megmondani.

Igazából hasonfekvéssel lehetne fejleszteni, de azt utálja. Esetleg ha van nagy labdátok, akkor hasaltasd arra, rugóztasd kicsit, gurigasd előre-hátra-oldalra.

Vagy fogd meg a babát úgy, hogy neked háttal legyen, így hajolj vele előre (így is ugyanúgy tartania kell a fejét, mintha hason emelné).

De ha nagyon aggódsz, akkor a gyerekorvost kérdezd meg (az én védőnőm is ugyanilyen segítőkész amúgy), hogy ő mit gondol. Vagy vidd el Dévényes gyógytornászhoz, az a legtutibb.

2014. febr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam most 3 hónapos, most kezdi "megszeretni" a hasonlétet, ez annyit jelent hogy nem ordít rögtön. Nagyon utálta, ő még a fejét sem emelte, csak dörgölte az ágyba ráadásul leginkább csak egy oldalra. Nekünk az orvos javasolta, hogy amikor hanyatt fekszik minden pelenkázáskor, fogjuk meg a kis kezét és húzzuk fel majdnem ülő helyzetbe, persze ahogy felhúzod rögtön le is kell engedni. Hiszen ültetni még nem szabad. Ezt pár napig csináltuk olyan szinten megerősödött a hátizma nyakizma hogy amikor hasra tettük már elkezdte emelni a fejét. Persze ugyan úgy nyöszörgött. Ja meg volt, hogy a pelenkázóra raktuk hasra hogy kicsit lelásson, persze a fejecskéje nem lógott le (persze közben fogtuk). Ez egy kicsit érdekes volt neki. A védőnő a pelenkaforgatásos módszert javasolta. Textilpelenkára rárakod. Megfogod oldalánál a két végét és szépen átfordítod hátról hasra a gyereket. A védőnő szerint a lendület miatt ezt meg fogja szeretni ez jó a forgás miatt is és a hasonlevés is tetszeni fog neki. Mi kipróbáltuk, a fiam ordított, kicsit változtattunk rajta, nem a pelenkával fordítjuk át hanem mi magunk a kezünkkel szépen lassan, na és persze utána magyarázunk neki ezerrel, és mutogatjuk a játékokat. Ez bevált, már gyönyörűen emeli a fejét, kezdi tartani magát, kezd rájönni, hogy milyen szuperül tud így nézelődni, csak még hamar elfárad akkor. Ja és amikor így hasra tettük kicsit megemeltük a vállánál, mintha kitolná magát, és ő is próbálgatja.

A fiam most kezd nyúlni dolgokért, de még nem mindig találja el őket, de én is csak annyit csinálok, hogy mutogatom neki a játékokat. Eleinte a kezébe raktam, aztán lógattam úgy hogy éppen hogy a kezéhez érjen, elkezdte fogdosni aztán mindig kicsit feljebb feljebb emeltem. Hol a jobb kezéhez, hol a balhoz, és persze középre a mellkasa felé.

2014. febr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket!
2014. febr. 21. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!