Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vetem ajándékba babaruhát, de...

Vetem ajándékba babaruhát, de nem tudom jó lesz-e, babaruha mérettel és baba mérettel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni?

Figyelt kérdés

Szóval a babaruha 0-3 hónapos korig van számozva, direkt nem vettem újszülött méretet, mert mi lesz, ha a baba nagy lesz, és bele sem fér?!Inkább legyen nagyobb a ruha, abba belenő :)

Tapasztalataitok szerint van valami logika a babák mérete, és a kisruhák számozása között? Ki hogy járt?Mekkora ruha volt jó az újszülött babájának?


2009. dec. 10. 19:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A belső címkére az van írva, hogyhogy 62 centi és 6.5 kiló :) ez akkor csak nem lesz kicsi, vagy ennek sem lehet hinni?

Két bodyról lenne szó (hosszú ujjú, láb nélküli)

Előre is köszi, még nem értek a babaruhákhoz, ezért kérdezem :)

22l

2009. dec. 10. 19:45
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3hós lesz december 21.-én.most 62-68 as rucikat hord!!pedig csak 2860grammal meg 49cm-rel született!!most 61cm,5300gramm!egy tündéri ksfiú anyukája
2009. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Biztos jó lesz rá, csak ne sokáig várj a látogatással.

2009. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát, ez az, hogy még meg sem született a pici, még csak 3 hónapos terhes barátnőm..egyáltalán illik ilyet adni még? Karácsonyi meglepi lenne neki...de.. nem tudom, tudjátok, a babona miatt, hogy balszerencsét hoz, ha előre vesznek ruhát...ajj..szerintetek?:(
2009. dec. 10. 19:53
 5/12 anonim ***** válasza:

De aranyos vagy! :)

Neked kell tudnod, hogy a barátnőd mennyire babonás. A barátnőm nekem is vett egy kis (fiús) dzsekit, meg egy (lányos) mellényt amikor még nagyon a terhességem elején jártam, még azt sem tudtuk fiam, vagy lányom lesz. Nos, fiú lett és éppen most őszre nőtt bele a dzsekibe. Ő annyira sem értett hozzá, hogy a méretét megnézze, csak azt nézte, hogy kis vagány dzseki, a fiam pedig most múlt 15 hónapos. :D Szóval szerintem aranyos meglepi tőled, ha a barátnőd nem babonás....

2009. dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A méret biztos jó lesz, kicsi nem lesz, inkább még nagy.

Szülés előtt nem illik ilyet adni, de ha barátnőd nem babonás, miért ne? Én pl nem bánnám, nem zavarna...

Amúgy később lesz nehéz, nekem pl másfél éves a lányom, átlag méret, de még csak most kezdünk 80-as ruhákat hordani..

2009. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Még ők sem tudják, hogy fiú-e vagy lány :)

Homokszínű kis ruhákat választottam :)

Hát..nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz semleges színűt találni :D:D

Akkor majd finoman célozgatva megkérdezem tőle,ha legközelebb beszélünk, hogy mit gondol erről a babonáról :)

2009. dec. 10. 20:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy! Ne izgulj, mert jó lesz neki és a bodyknak minden anyuka örül, mert jól ki lehet őket használni! Én is szeretek bodyt kapni ajándékba a babámnak.

Amikor az én barátnőm terhes lett, vettem neki egy kis zoknit, holott alig volt a terhessége 2-3 hónapos. Nagyon örült neki, azóta is emlékbe el van téve a baba kis "emlékkönyvébe".

2009. dec. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezekkel is van 2 pár kiszokni, ami hozzájuk illik :)
2009. dec. 10. 21:04
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem illik előre babaruhát adni, a babona miatt. Van aki nem babonás, de azért tudod ez olyan mit amikor az ördögöt a falra kenik. Na jó lehet hogy durva példa volt, de én nem adnám oda még, tedd el majd a baba születése előtt add oda neki, vagy a születésére, és vegyél inkább kari meglepire egyenlőre valami kismamás dolgot.


A méretekről:

(babaruhaboltban dolgoztam, úgyhogy kapisgálom picit, meg van is egy kis 1 évesem.)

Tehát elviekben ezek a számok mint pl 56-62-68 stb, ezek a cm-t jelzik. 0-3 ez pedig 3-6 stb ezek pedig a hónapot. Tehát szerintem amit vettél mindenképpen jó kell hogy legyen egy újszülöttre.

De írok egy körülbelüli táblázatot:

56- 0-1 hónapos korig

62- 1-3 hónaposig

68- 3-5 hónaposig

74- 5-8 hónaposig

80- 8-11 hónaposig

86- 1 éves

92- 2 éves

98- 3 éves

104- 4 éves

110- 5 éves

116- 6 éves

122- 7 éves

128- 8 éves

stb.


Piciknél, tehát 1 éves korig nagyon változó a méret, mert az sem mindegy mennyivel születik, és hogy mennyire hízik utána. Általában 74-80 méret jó a legtovább. Az ennél kisebbeket nagyon hamar kinövik. De a lényeg hogy inkább mindig 1 számmal nagyobb méretet vegyél 1 éves korig, mert ha kicsi akkor nem fejlődik benne a baba rendesen, a nagy pedig később is jó ha netán túl nagy.


De szerintem a 0-3 hós méret biztosan jó választás . Ha centis méretet veszel, akkor inkább 62-t, mert vannak olyan babák akik már nem férnek bele az 56 méretbe. De van olyan is aki elveszik benne :) De legalább akkor később jó lesz még.


Remélem tudtam segíteni! Sok boldogságot a barátnődnek! Neked pedig sok sikert!

2009. dec. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!