Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sedatif PC-ről tapasztalatok?

Sedatif PC-ről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

6 és fél hónapos a babám. Kb. egy hónapja rosszul alszik. Éjszakánként többször is felébred.

Írjátok meg a tapasztalataitokat amennyiben valamilyen homeopátiás szert használtatok hasonló problémára!


2009. dec. 10. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a foga jön. Az én lányom 6 hónapos, amikor bújtak az alsó fogacskái rengetegszer fent voltunk éjjel, kb 3 hétig. Kibújtak, azóta minden a régi.

Tudom, hogy lehet adni csecsemőknek is a Sedatif PC-t, de ha eddig szépen aludt, ki kellene deríteni, hogy most mitől nem. Elkezdted a hozzátáplálást? Lehet hogy fájdogál a pocakja, vagy túl sok inger éri, vagy új mozgásformát tanul, azért nyugtalan.

Én egyébként chamomilla vulgaris ch15-öt adok, ha fogzik, vagy nyugtalanabb.

2009. dec. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy én kérdezek az első válaszolótól, de nálunk is ugyanez a helyzet, és én is agyalok már mindenféle homeos bogyón.

szóval azt akartam kérdezni, hogy miért kellene előbb kideríteni, miért alszik rosszul? Mert mi mióta elkezdtük a hozzátáplálást (1 hónapja) van, hogy rosszul alszanak. Na, de ha ez is az oka, akkor mit csináljak? Meg van, hogy melyik szer mikorra jó? VAgy miért?

2009. dec. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első.

Igen, pl. ha fáj a hasa, vagy hirtelen éhségérzete támad és azért kel sokszor éjjel akkor a Nux Vomica 9CH-ból kel lefekvés előtt 5 golyó.

Ha este hamar jóllakot és felfúvódik, sok a gázképződés, akkor Lycopodium 9Ch lefekvéskor 5 golyó.

Ha csak szimplán elkezdett félni a sötéttől és az egyedülléttől egy ideit lámpát hagyhatsz neki, és adhatod az Arsenicum Album 15 ch-t esténként 6 körül vagy a Stramonium 15 ch-t 5 golyót lefekvéskor.

Ezenkívül lefekvéskor lehet adni 1 héten keresztül:

-Chamomilla ch 15 (én ezt adom),5 golyó ha a gyerek nyűgös, sokszor fel kell venni

-Ignatia 9 Ch 5 golyó, ha a pici túl izgatott, érzelmi hullámzásai vannak, nyugtalanság következtében mindenen sír

-Pulsatilla 15 Ch 5 golyó, ha a gyermek este nem akar elszakadni szüleitől, fél attól, hogy egyedülmarad

A Sedatif Pc egy komplett készítmény, jól fog aludni a gyermek, de nem fogod tudni, min kell hogy változtass.

Megfigyelés után, javaslom forduljatok Homeopata orvoshoz, aki egyedi szert tud készíteni.

2009. dec. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ó, nagyon szépen köszönöm! Nagyon sokat segítettél!

És ha kétfélét adok egyszerre az baj? TEgnap kaptak chamomillát és viburcol kúpot is. De csak 4-ig aludtak jól, addig viszont úgy, mint akit leütöttek. Csak utána gondolkoztam, lehet nem kellett volna mindkettőt.

2009. dec. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első. Én akkor adtam egyszerre a chamomillát megy a Vuburcolt, amikor már 10x ébredt éjszaka. Másnap megkapta mindkettőt, és aludt mint a bunda, de felkelt enni 5-kor.

De akkor épp a foga jött.

Tudom nem egyszerű, de a homeopata orvos tényleg nagyon hatásos alkati szert tud készíteni a babócáknak.

2009. dec. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bocsi: Viburcol
2009. dec. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Régen kaptam (lehet, hogy soha) ennyire kielégítő választ! Köszönöm! :)

Igen, nagyon bánt, hogy nem tudok rájönni, hogy mi a baja a picurnak!

2009. dec. 11. 10:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Első.

Kedves kérdező, végülis nem írtad meg, hogy jön-e a foga, vagy elkezdted-e a hozzátápit.

Mert ha igen, ne bonyolítsd túl, adj neki Chamomillát, az tulajdonképpen jó pocakfájásra is meg fogzásra is. És nyugtató hatása is van.

De az is lehet, hogy elkezdődött nála a szeparációs szorongás. Megriad, ha idegent lát? Sírva fakad ritkán látott személyek láttán, ha azok beszélni kezdenek hozzá?

Ha igen, akkor rád van szüksége.

2009. dec. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem a foga! Azóta van gond amióta anyatejen kívül mást is eszik. Nem adok neki pedig csak alap dolgokat! Szóval nincs elsietve a dolog.

Az biztos, hogy ha magunk közé vesszük - márpedig mindig magunk közé vesszük ha gondja van - 95%-ban rögtön elalszik.

A kiságya mellettünk van egyébként is.

Még nincs szeparációs szorongás, nevet mindenkire!

2009. dec. 11. 12:07
 10/10 anonim ***** válasza:
.
2011. jan. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!