Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te mit csinálnál, mit mondanál...

Te mit csinálnál, mit mondanál a helyemben?

Figyelt kérdés
Van egy 16 hónapos kislányom, elég rossz evő. Vagyis nagyon keveset eszik. Tegnap voltunk a anyósoméknál és egyfolytában csak csokival édességgel kukival etetnék a gyereket. Nekem ez nagyon nem tetszik és szerintem az arcomon is látszik. Nem szeretném megbántani őket mert tudom hogy csak szeretetből adják neki, de semmi jót nem tesznek vele. csak annnyit érünk el vele hogy nem kell neki a normális kaja. :-( Pedig tudják hogy mennyit kínlódok az evésével és mégis. Én nem azt mondom hogy ne kapjon a gyerek egész nap semmi édességet ha ott vagyunk. De annak a híve vagyok, hogyha evett rendesen akkor utána kaphat vmit, na de nem egész nap azzzal kelllene etetni. Mindíg ez van ha megyünk.
2014. febr. 24. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Eloszor szepen kernem h ne tegyek, aztan ha az sem hat siman odamondanam h akkor nem hozom el a gyereket tobbet meg nem fogjak fel h rosszevo. Ha nincs annyi eszuk h ezt felfogjak akkor sajnalom.
2014. febr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondd meg anyósnak, hogy mivel nagyon rosszevő a kislány, és sokat bajlódsz az etetésével, így csak egyféle édességet adjon oda neki, ne sokat. Így a gyerek is örül mert kapott a mamától fincsi édességet, meg a mama is örül, hogy az unokája örül. Ha meg többet akar adni, azt adja oda neked, majd te beosztod neki. Ennyi. Ezt biztosan meg fogja érteni.
2014. febr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Mielőtt megszületett tisztáztuk a nagyszülőkkel, hogy étkezésben nincs pardon, mi döntünk. Nyíltan megmondtuk, hogyan fogjuk nevelni. Mielőtt megyünk, megbeszéljük, mit eszünk, és kész. Nálunk sok a cukorbeteg a családban, mi nem szeretnénk ezt félvállról venni. Felnőttként nehéz volt új szokásokat felvenni, őt már kezdetektől egyensúlyra neveljük. Elég hangosan szólni, hogy édesség csak főétel után, és eltenni, ami még korai. Nagyszülők nem irányítanak, azért vannak a szülők.
2014. febr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyit vagytok anyósodéknál. Mi kb. havonta egy hétvégét vagyunk szüleimnél, akkor a gyerekek pudingot kapnak, csokit, többfélét főznek, hogy mindenkinek legyen kedvence. A hónap többi 28 napján meg szigorúság van az evésben. A gyerekek elfogadják, hogy a nagymamánál máshogy van, mint itthon.
2014. febr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Egyértelműen megtiltanám neki.

Ha megsértődne az az ő baja, de a lányomat pedig én nevelem.

16 hónaposan én még semmiféle csokit, édességet nem adtam a lányomnak.

Tudta ezt a családban mindenki, el is fogadták, mert határozott voltam.

Le is téptem volna a fejét annak, aki ezt megszegi.

2014. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én valami ilyesmit mondanék normális, tiszteletteljes hangnemben:


"Nézd X (vagy X néni)- anyósod neve- köszönöm, hogy így szereted a kislányomat, ez nekem nagyon jól esik. Látom, hogy mindig készülsz és szeretettel adod neki a sok édességet, nassolnivalót, igazi nagymama vagy. Az étkezéssel tudod, hogy sok gondunk van, nagyon sokat küszködök nap, mint nap azzal, hogy a pici megegye a számára elsődleges dolgokat (főzelék, hús stb.) Arra szeretnélek megkérni, hogy fogjunk össze a kislányom érdekében. Állapodjunk meg abban, hogy először egye meg rendesen az ebédjét/főzelékét stb. és utána nyugodtan kínálhatod ezzel a sok finomsággal, biztosan fog örülni neki akkor is. Attól félek ugyanis, hogy ha a főétkezés előtt jól beeszik a csokikkal, akkor már nem fog neki lecsúszni a főzelék- pedig tudja/tudod, hogy ez mennyire fontos és biztos vagyok abban, hogy a férjemet is így nevelte/nevelted. Tudsz nekem segíteni ebben?"

2014. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!