Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is ilyen rossz anyósoto...

Nektek is ilyen rossz anyósotok van?

Figyelt kérdés

Nekem már kezd elegem lenni az enyémből.Mindig mindenről tudni akar.Ha elvisszük a gyereket,mert hozzá teszem egy városban lakunk,de soha nem jönnének ők,nekünk kell elvinni az unokáját.Egy tanácsadás után sem hívott fel sohasem,hogy nem e lázasodott e be az unokája vagy minden rendben volt e!Ha beteg is volt,nem hívott fel,hogy gyógyul e már vagy mi van vele,de azért a páromat fel tudja hívni mindig(engem sosem hív),hogy mikor megyünk már ki hozzájuk mert már úgy hiányzik neki az unokája.Ha elvisszük a gyereket,megjátssza magát,hogy jajj drága egyetlen kisunokám..közben meg sosem érdeklődik utána,hogy mi van vele.Ha ott vagyunk,a gyereken keresztül kiakar faggatni minket mindenről.Kérdezi a gyerektől pl. hogy mit ettél ma?Közben tőlünk kérdezi,mert egy 10 hónapos gyerek nem fog neki válaszolni.Állandóan tudni akarja,hogy mikor és mennyit volt a másik nagyiéknál(a nagyszülők útálják egymást).Kérdezi miket tud már,hanyas a lába,stb.Közben soha egy ruhadarabot nem venne neki.Elegem van már belőlük de nagyon!!Volt már hogy pont beteg volt a gyerek amikor jönni akartak,én meg mondtam páromnak,hogy ide ne hozzanak semmi bacit,majd jönnek ha meggyógyult.Persze hogy az anyósnak nem tetszett.Ilyenkor ha valami nem tetszik neki nem mondja rögtön bele a szemedbe,duzzog egy hétig,aztán felhívja a páromat és neki áll,lehurrog minket,meg elküld minket az anyánkba,mert már ilyen is volt.De míg terhes voltam akkor sem nagyon hívott,hogy miújság,hogy vagyunk.Nektek is ilyen szar anyósotok van??Én már nem bírom ezt idegekkel!!Ti hogyan bírjátok megállni,hogy ne szóljatok semmit?Ezt örökké nem fogom bírni,egyszer még Istenesen össze fogok velünk veszni az tuti!

Elnézést,hogy panaszkodom,de ki kellett írnom magamból.


2014. febr. 24. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem jó messze4 lakik anyósom, havi 1hétvégére jön el az unokáihoz. Ő is szeret okoskodni meg mindenről tudni. Én úgy viselem el, hogy a férjemmel leállíttatom, meg ugye a nagy távolság is jót tesz nekem.

A tied szerintem rettentően rosszindulatú. Én nem vinném mindig házhoz a kicsit, megmondanám neki is annyi oda, mint nektek hozzájuk. Egyszer ti vigyétek, utána menjen ő. MEgszokta a kényelmet. Én beszólnék neki, hogy tudja hol a helye.

2014. febr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A baj az,hogy a párom fél az anyjától,mert rettegésben lettek nevelve,a mai napig is ha visszabeszélne neki mind a két gyereke(a párom vagy a öccse),már repülne is a pofon.Amikor terveztük az esküvőt akkor volt hogy engem is lekiabált amit az én anyám sosem tett meg!!Idegbeteg egy nő.Volt már arra is példa,hogy megrígatták a gyereket bent a szobában míg én meg a párom kint ettünk a konyhában.Az ölében kihozta a konyhába szinte csak megmutatni hogy sír a gyerek,de én úgy még tán sosem láttam a gyerekemet sírni mint akkor,felálltam az asztaltól,és nem adta ide nekem,hogy megnyugtassam.Fogta,sarkon fordult,és vissza ment a síró gyerekemmel a szobába.Kb 5 perc elteltével ide adta végre nekem.És még ők várják,hogy mikor alszik már ott a gyerek meg mikor hagyjuk ott nekik.Hát azt várhatja,mert olyan soha nem lesz!!Amikor a tulajdon gyerekeit verve nevelte fel(az após nem bántotta őket soha,de az meg papucs,nem mer rászólni a feleségére,a sarokba áll).Útálom őket!!
2014. febr. 24. 10:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Mintha az én anyósomról írnál,hasonló cipőben vagyok én is,csak nálunk 4 hónapos a kicsi.Az én anyósom ráadásul alkoholista is,már lassan kikészülök idegileg.
2014. febr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát...Nekem nincs anyósom hálisten,de ha saját szüleimből indulok ki...Elváltak ,így van két mama és papa a kicsinek.Mindannyian 140 km-re.Egyébként ők sem hívogatnak állandóan,van dolguk millió.Én nem várom el ezt.Ellenben ha jönnek vagy megyünk,nagyon jól elvannak a kicsivel.Téged minek hivna?!Nem a te anyád...Páromat se hivogatják szüleim,max ha engem nem értek el.

Ruhát se kötelessége venni,de attól még megkérdezheti mekkora nem?!Ez mi ha nem érdeklődés?Próbál kommunikálni a kicsivel,azért tőle kérdezi.Meg mellesleg ez burkolt beszélgetési kezdeményezés veled,ha nem tűnik fel.

Én a betegségekkel sem vagyok ilyen háklis.Mikor bárányhimlős volt a kicsi,nyilván nem jött senki.Ha egyéb baja volt,szóltam másoknak és rajtuk állt.Vagy ha én mentem máshoz,előre közöltem beteg,nem gond-e ha így megyünk.

2014. febr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban! :-)

Viccet félretéve nagyon hasonló az anyósom a Tiétekéhez.

A férjemnek megmondtam, ha anyós hív és akar valamit, mindig mondja azt “Nem tudom, adom a párom.” És így elkezdtünk beszélni. Mi a gyereket nem vittük át, mert elég hasfájós és nyűgös volt. Megmondtam, hogy nem mozdítjuk ki a gyereket még az elején (párszor megpróbáltuk és nagyon rosszul sült el), így ő jöjjön ha látni akarja.

Aztán estére sem visszük a gyereket sehova, mert nagyon nehéz az elaltatás és azért mindig betartjuk a menetrendet. Anyós persze pampogott, mert ő családi vacsorát akar szervezni és estére akarja rakni. Volt belőle családi vita, de mi nem engedtünk (végülis magunkkal szúrunk ki. Végül családi ebéd lett belőle.

Persze nem lett jó a kapcsolatunk, de igazából az én hozzáállásom változott. Már nem akarok jóban lenni vele. Ha találkozunk kedves vagyok, mi tartjuk magunkat az elveinkhez és ennyi. A gyereknevelési elveit pedig megfontolom, de csak azt fogadom meg amit mi is helyesnek tartunk.

Mondjuk a sírós jelenetnél kicsit kiakadtam. Velem egyszer volt egy hasonló. Bár nem sírt, csak látszott, hogy sírás lesz belőle. Láttam rajta, hogy hozzám akar jönni. Kértem, hogy adja ide, azt hiszem kétszer vagy háromszor mondtam. Nem adta, erre hát kicsit szégyenlem, de ráüvöltöttem, hogy “add ide a gyerekem”. Szó nélkül ideadta. Utána mondtam nyugodt hangon, hogy én tudom mi kell neki, ha elkényeztetem az is az én bajom lesz, a tanácsaiért hálás vagyok, de ne akarjon helyettem dönteni. Ő akkor elfogadta és nem sértődött meg, pedig azt hittem balhé lesz belőle. Egyébként én nem hagyom ott nála a babám (10 hónapos) és még egy jó darabig nem is fogom.

Nektek is csak azt tanácsolom, hogy határozottan állítsátok le. Beszélj vele Te, ha a férjednek nem sikerült. Nyugodtan lehetsz erélyes. Úgy látom, anyós túlságosan megszokta, hogy az ő szava dönt (azért az, hogy a férjedet még most is lepofozná, elég durva). Ha pedig veszekszik Veled, akkor felállsz, közlöd, hogy most látta utoljára az unokáját és elmész.


Sok sikert Nektek!

2014. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 4es:

Nem ismered anyósomat.Ő nem azért kérdez ki,mert annyira kíváncsi,azért kérdez ki,mert okoskodni akar mindenben!!Engem meg speciel azért hívhatna néha,mert én vagyok a gyerek anyja,jobban ismerem a gyerekem mint a párom,mert jóformán a párom itthon sincs,mindig dolgozik.Én meg kikötöm,hogy ide senki nem jöhet amikor a gyerek beteg és kész!

2014. febr. 24. 12:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ha úgy vesszük, én örülnék egy olyan anyósnak aki érdeklődik az unokája iránt. Az enyém nem ilyen. Más városban lakunk és eddig kb 5x látta a másfél éves unokáját. Persze ha találkoznak, akkor meg szó szerint könyörög a fiamnak hogy gyere már ide a mamához. Szerencsétlen gyereknek meg ugye tök idegen. Szó szerint nagy ívben kerüli az anyósomat. Megmondom őszintén, én ezen marhára tudok röhögni. Tegnap pont egy ilyen nagy családi összejövetel volt. A sógórnőmhöz oda ment, még a férjem húgára is mászott pedig kevesebbet látta mint a mamáját. Hát vicces na. Még a férjem is csodálkozik hogy valamiért nem szereti az anyját. Hátcén megtudom érteni a fiamat.. :D Nála nem az van hogy érdeklődik a gyerek után.. kőkeményen beszólogat. Tegnap is kijelentette a semmiből hogy ő most ad egy banánt a gyereknek mert 3 órája nem evett főt kaját?! Mindezt úgy, hogy elmondtuk neki hogy otthon evett 1 órával ezelőtt.

A kedvencem a fiam első szülinapja volt. Nyár. 40 fok meleg. Nekik autó, nekünk tömegközlekedés. Az oda út 2 óra 4 átszállással. Óriási balhét vert ki hogy mi nem tiszteljük meg a drága anyukát azzal hogy nem visszük ki a fiunkat hozzá hogy felköszöntse a szülinapján. Csúnyán összeveszett vele a férjem akkor. Nekünk kellett volna kicipelni a gyereket hogy felköszöntse a mama. Itt volt a pont hogy azt hittem elküldöm a fenébe. Felajánlottuk a benzin pénzt is, az sem volt jó. Végül a férjem mondta neki hogy akkor buszozzon ő 4 órát ha akar mert mi nem fogunk.


Szóval nem vagy egyedül... idegölőek tudnak lenni.

2014. febr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én anyósom a 20 hónapos fiunkat utoljára 3 hetesen látta, apósom egyszer sem. Soha nem telefonálnak, érdeklődnek, természetesen nem kap tőlük soha semmit. A sógornőmék 4,5 éves lányát is talán ha összesen 10 alkalommal látták, de kb. 2 éve őt sem. Ebben egy jó van, hogy mi sem láttuk őket jó régen (apóst konkrétan 4,5 éve). Különböző típusú rossz anyósok vannak, az enyém ilyen.
2014. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 5ös:

Köszönöm a megértésed.Sajnos ilyen.Volt már arra példa nem is olyan régen,hogy a páromat ököllel hátba verte,meg eltört a hátán egy porcelán tányért.A párom sokat mesélt,hogy hogy nevelte őket az anyja,és csak azt tudom mondani,hogy soha a büdös életbe amíg élek nem lesz rábízva a gyerekem.Hát a páromnak az öccsének kiskorában bele verte a fejét az íróasztalba úgy hogy elindult az orra vére.Meg a páromnak is tanította az órát,és elsőre nem értette meg,felhúzta magát,pelekapaszkodott a hajába és rángatta a fejét.Szerinted?Egy nőre bízzam rá valamikor is a gyerekemet?A párom maximálisan egyetért velem,ő is félti a gyerekünket az anyjától.Az összes rokonságnak mindig azt mondja,hogy őt nem tisztelik meg szeretik a gyerekei,közben a párom a mai napig is(27 éves létére)úgy mondja neki hogy anyuci.És sosem beszél neki vissza,ha névnapja vagy szülinapja van mindig vesznek neki a gyerekei ajándékot.De ha 1nappal hamarabb vagy később van felköszöntve már dúl fúl,pampog,hogy miért nem lehetett a napján felköszönteni.Én nem tudom mit képzel magáról ez a nő?!!!

2014. febr. 24. 12:28
 10/10 anonim ***** válasza:
igen-sajnos megértem az anyósvicceket..főleg engem szekiroz,mert a gyerekekre nem igazán kiváncsi-aztán néha vesz egy marha drága játékot-hogy letudja a kötelezettségeit.a picit még kézbe sem vette-7hónapos
2014. febr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!