Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még férjnél vagyok, de az új...

Még férjnél vagyok, de az új páromtól várok kisbabát, ilyenkor kinek a nevét kapja a kicsi? Van rá mód, hogy a vér szerinti apukájáét vagy mivel még a házasság alatt fogant a férjem nevét fogja kapni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 24. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem válsz el a kicsi születéséig, akkor a férjed vezetéknevét kapja szerintem.
2014. febr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A férjed nevét kapja mindenképpen. Aztán majd ha megszületett a pici akkor a férjednek le kell róla mondania, és a mostani párod a nevére veheti.
2014. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
pont nemrég olvastam itt egy hasonló kérdést, ott az anyuka még apaságit is vitt, mégis a volt férj nevére került a gyerek (a szülés idejére már elvált volt). erre többen írták, hogy csak akkor fogja az apja nevét kapni a gyerek, ha elvesz mielőtt megszülsz
2014. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem úgy van, hogy mindenképp a férje nevét kapja, hiszen a fogantatás pillanatában még férjnél volt?

Bár lehet, hogy rosszul tudom.

2014. febr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy csak akkor kaphatja a vér szerinti apuka nevét, hogyha gyorsan elválsz, és összeházasodtok még a szülés előtt.
2014. febr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3%
Klári, te vagy az?
2014. febr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
A fogantatás pillanata a lényeg: azt a nevet kapja a gyerek (mindegy, hogy elválsz-e a szülésig vagy sem) aki akkor volt a férjed. A jog azt feltételezi, hogy a férj egyben az apa is....
2014. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a férjed nevét fogja kapni,nem tudom pontosan mennyi időnek kell eltelnie, de ismerősöm elvált de válás után fél éven belül született a baba és a volt férj nevét kapta!
2014. febr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" A fogantatás pillanata a lényeg: azt a nevet kapja a gyerek (mindegy, hogy elválsz-e a szülésig vagy sem) aki akkor volt a férjed. A jog azt feltételezi, hogy a férj egyben az apa is...."


Ez nem egészen így van! Ha most házas az apa vélelem miatt, apának a jelenlegi férjet tekintik. Hiába visz apai elismerő nyiatkozatot! A házassággal egy törvényi vélelem keletkezik arra, hogy a férj az apa.


Ha csak ez is meg nem dől...

De!

Ha elválik és hozzámegy a tényleges apához, új apasági vélelem keletkezik! Ebben az esetben a jelenlegi férj( tényleges apa) lesz az apa!

2014. febr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2014. febr. 24. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!