Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos a babóm és még nem...

7 hónapos a babóm és még nem kúszik! Aggódom! Jó ez így?

Figyelt kérdés
most töltötte be a 7 hónapot és még ott járunk hogy csak megfordul a hátáról a hasára de azt sem viszi túlzásba.A keze-lába állandóan jár de nem nagyon akar semmiféle más mozgást csinálni(kúszás,mászás)pedig már rájött hogyan kell fordulni is mégsem nagyon akar.1 nap egyszer kétszer megfordul de ennyi.A fenekét is emelgeti pedig és az ölembe szépen ül támaszték nélkül de magától azt sem csinálja.Nagyon szeretne pedig ülni de amíg magától nem tud addig nem akarom ültetni a gerince miatt.Nem tudom hogy ez így normális e ebben a korban?Vagy csak én aggódom túl?!
2014. febr. 24. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
orvos mit mond?
2014. febr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az orvos nem aggódik.Az én gyermekem ilyen későn érő lesz?
2014. febr. 24. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj, ha az orvos nem aggódik. Az én fiam is ilyen. Mindent későn csinál, de megcsinálja.

Átfordult rendes időben 4 hónaposan, de ott beállt, és vissza nagyon sokáig nem akart. Előbb tanult meg felülni, mint kúszni. Én is aggódtam kicsit, de az orvos azt mondta, rendben van. Ha jól emlékszem, 9 hónap körül volt, amikor kúszni kezdett. Most lesz egy éves, és csak most kezdett négykézlábazni és felállni. De már nagyon gyorsan kúszik, kisebb lépcsőn is felmászik.

Úgy látszik, vannak ilyenek. Nem marad le semmiről, addig sem kell utána rohangálnod :)

2014. febr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém is 7 hónapos és ő sem kúszik szabályosan, tehát nem igazán tud haladni előre, inkább csak a tengelye körül fordulgat. És hátról a hasára sem tud még egyedül, csak kis segítséggel. Már látta dévényes tornász 2 hónapja, átvizsgálta jó alaposan, azt mondta, nincs baja. Egyébként anyám folyton azzal jött, hogy én és a testvérem már ilyenkor javában ültünk, meg milyen hamar elindultunk...stb. Az agyamra megy ezzel, pláne, hogy egyikünk sem lett egy ügyes, jó mozgású gyerek, tesiből majdnem meg is buktam!!!


Ha nincs baja, ne aggódj. Semmi hátrány nem fogja érni amiatt, hogy később tanul meg bizonyos mozgásokat.

2014. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!