Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy lábú magzatból valóban...

Nagy lábú magzatból valóban nagy lábú gyerek/felnőtt lesz?

Figyelt kérdés

28. heti UH-n rácsodálkozott a szonográfus, hogy méretéhez/korához képest mekkora talpa van. A combcsont és a felmenők alapján kifejezetten alacsony lesz (max 160) - amihez annyira nem előny egy nagy láb lánynak.


Mekkora a valószínűsége, hogy "elnövi"? Vagy ha már most nagyobb arányaiban, akkor vélhetően így marad és 38-40-ig meg se fog állni a lábmérete felnőttként?


2014. febr. 24. 12:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez változó szerintem. Fiamnak is nagy lába volt odabent, de hosszú is volt és ez most is így van. 2,5 éves 108cm és 28as lába van.
2014. febr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekünk is azt mondták a 26.héten,hogy nagy a talpa.(4,5cm).Már 20 hónaos,de teljesen átlagos szerintem a lábmérete (23-as)
2014. febr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Pont mint első:)

Nagy lábú volt fiam már születésnél,most 3 évesen 108 cm és 28-as lába van.De ez nálunk genetika,unokaöcsém is "hatalmas" gyerek.

Kedves első,jó látni,hogy nem vagyunk egyedül:)Mert a környéken mindenki csodálkozik mekkora fiam,mintha én tehetnék róla:D

2014. febr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

5,1 cm-t mértek a 28. héten, de látványra is nagy a lábfeje.

Kicsit sajnálom, mert alacsony nőként nem lesz nagy előny neki...


De furcsa, mert két generációra visszamenőleg mindenkinek neméhez képest kicsi lába van (nők 35-36, férfiak 40-41).

2014. febr. 24. 13:28
 5/15 anonim ***** válasza:

A combcsontja alapján a lányom is alacsony lenne, ehhez képest 21 hónaposan olyan magas, mint egy 3 éves, a lába uh-n neki is nagy volt, most 22-es cipőt hord. Nem tudom, hogy nagynak számít-e, arányos.


Azért ez nem így megy, hogy ti alacsonyak vagytok, meg mér a szonográfus egy FL-t+talphosszt, és akkor már tudjuk is, hogy alacsony de nagy lábú felnőtt lesz. Nagyon multifaktoros kérdés ez ahhoz, hogy ilyen banálisan leegyszerűsítsük.

2014. febr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve azért, hogy ezek nem úgy öröklődnek, hogy "kicsi láb" génhez kötötten. :))))
2014. febr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Persze, a genetika valószínűségekkel dolgozik - erre vagyok inkább kíváncsi.

3-4 generációra visszamenve se sikerült senkinek 170 cm fölé jutnia, nők esetében a felső határ 160 cm körül van. Tehát mindkét oldalról erősen "alacsonysággal terhelt".


Persze lehet egy recesszív gén valamelyikünkben, ami a 10 generációval korábban élt óriásgént hordozza és pont a gyerekben fog manifesztálódni - de a combcsont hossza alapján a szonográfus is elég határozottan mondta, hogy magas ember biztosan nem lesz belőle.


Nem múlik semmi a lábméretén, én drukkolok neki a normál mérethez, de ha bigfoot lesz, hát így jártunk :)

2014. febr. 24. 14:21
 8/15 anonim ***** válasza:

Azért mielőtt messzemenő következtetéseket vonnál le, várd meg a következő ultrahangot. Két gyerekem ultrahangos méretei között voltak cifra dolgok. Pl. két hét alatt a fejméret több millimétert csökkent(!).Másik babánál intrauterin retardációt diagnosztizáltak a mértek alapján, ijesztgettek, hogy nagyon kicsi a baba, aztán 37 héten 3kg 47dkg-mal született.

A kisfiam született nagy tenyeres-talpasnak. Most 9 éves, kisebb az átlagnál, a cipőmérete is.

2014. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
3as, nekem is mondja mindenki, hogy milyen nagy meg akkora mint egy 4-5 éves. De mondnjuk én örülök neki, ha nagy lesz, még is csak pasi.
2014. febr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy lenne összefüggés.Én pici baba voltam,2900/54 és most vagyok 171centi és 42-es a lábam nőként.Tehát nem vagyok olyan alacsony,de súlyban bőven sokkal több tudnék lenni,mint amennyi vagyok,tehát hiába voltam pici babának.

Lányomnak 13hós korától 23-as a lába,most 16hós.Korához képest és hogy lány,elég nagy neki.De 88centi is,tehát eléggé magas.

Egyébként anyám is 162centi kb és 39-es a lába,elég nagy ahhoz képest,hogy alacsony.

2014. febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!