Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy létezik az, hogy egy...

Hogy létezik az, hogy egy gyerek nem ragaszkodik az anyjához? Olvassátok el a sztorit lent:

Figyelt kérdés

Anyósomnál soha egy percre sincs el a 9 hónapos gyerekem, pedig nagyon barátságos a kicsim. Az anyámmal a húgommal, de még az öcsémmel is órákig elvan.

Azt mondta anyósom, hogy az ő gyerekei soha nem voltak ölben csak a kiságyban vagy a járókában. Soha nem szoptatta a gyerekeit mert soha nem volt teje egy csepp sem. Amikor a férjem kicsi volt, egy fél évig kórházban volt az anyja és azt állítja a férjem hogy nem nagyon hiányzott neki.Ja és az apja sem vette át az anya szerepét hiszen éjjel nappal dolgozott. Hol az egyik hol a másik nagynál volt, de hozzájuk sem túlzottan ragaszkodik.

Nagyon csodálkozom mert a leírtak alapján egy hideg érzelemmentes embernek tűnhet a férjem, de közel sem az. Az én szüleimet nagyon szereti, és minket meg egyenesen imád.

Hallottatok már ilyet?


2009. dec. 11. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy sógornőm, annak egy 4 éves gyereke. A gyerek sokkal több időt tölt el anyósommal mint a saját anyjával. A mama után sír, ha nem látja, nem az anyja után. Hogy ez hogy lehet, nekem is furcsa. De ez van.
2009. dec. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze. gyerekgyilkosokról is hallani.

Inkább az a csoda, hogy a férjed olyan lett amilyen.

Bár, ha párhuzamot vonok, mondjuk -ne értsd félre, csak a példa kedvéért - alkoholisták gyerekei nagy valószínűséggel szintén azok lesznek.

De, van hogy éppen NEM, SŐT.

Így lehet ez a szeretettel is. Van, aki a hiányában nőtt fel, ezért nem tudja, hogy kell adni. Van aki pont azért, tudja, mit jelent a hiánya. (vagy ez a réges-régi OTP reklám? :))) bocs.

Szóval, egy.ként a gyerekek sok mindent megéreznek.

2009. dec. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

miért is ragaszkodna a saját anyjához, ha az le se sz.rta, és világ életében rideg volt?!

érthető.

a te szüleid biztos szeretik őt, és ki is mutatják, jóhogy ragaszkodik hozzájuk :)

2009. dec. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, kell egy gondozó figura - anya, és egy tekintélyfigura - apa.

Általában így van. De meg lehet cserélni, vagy egy testvér, nagyszülő adjha ezt a szerepet. Ez mindegy, lényeg, hoyg meglegyen.

A tej(szükséges)és a méz(plussz) a Kánaánból.

A tejjel-mézzel folyóból.

:)

Erik Fromm: A szeretet művészete

Don Riso and Russ Hudson: Enneagramm


Neki az apa volt a gondoskodó figura, s anya a tekintély. Nem baj.

2009. dec. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ismerek egy gyereket, akinek 2 éves kora körül került kórházba az anyukája kb 1 hónapra. Előtte a gyerek nem beszélt,utált fürödni, rossz étvágyú volt és nem volt szobatiszta. A mamája és az apja vigyáztak rá és mire az anyja hazakerült elkezdett beszélni, jól evett, fürdött és bilibe pisilt. Ezek szerint jól érezte magát az anyja nélkül. Szerintem az anyja túl sok mindent várt el tőle, vagy erőltette ezeket a dolgokat és ő meg dacolt vele.
2009. dec. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én férjem majdnem ugyanez, de neki apa nem jutott, mert az anyja olyan rossz természetű nő, hogy nincs ember, aki megmaradna mellette...


Mégis imád bennünket, vagy talán pont AZÉRT imád bennünket, mert bennünk megtalálta azt a harmóniát, ami hiányzott az életéből, és azt a fajta feltétel nélküli szeretet, amit anyósom nem tudott megadni, mert ahhoz túl önző, és nagyon egocentrikus.


Nem is beszélnek egymással jóformán.

Ha anyósom akar valamit, engem hív, nem a fiát!


Furák ezek dolgok, főleg egy olyan szemszögéből, aki normális, szeretetteljes családban nőtt fel, mint én is.

2009. dec. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!