Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hülyeség, amit az ismerősöm...

Hülyeség, amit az ismerősöm állít, ugye?

Figyelt kérdés
5 hónapos babám újabban akárhova megyünk mosolyog az idegeneknek, és ha az illető visszamosolyog neki, akkor kacag egy nagyot. Ha például sorban állunk pénztárnál, és meglát valakit, ott is, vagy vártunk a dokinál, ott is végig mosolygott, de az uh-t csináló doktornőnek is mosolygott, és amikor ránézett, akkor elkacagta magát. Szerintem nagyon aranyos, és örültem is neki, hogy nem fél az idegenektől (kicsi kora óta sok emberrel találkozik, mert sok vendég jár hozzánk, és mi is megyünk sokfelé, be a régi munkahelyemre, rokonokhoz, barátokhoz, könyvtárba stb.). Erre az egyik ismerősöm ma azt mondta, hogy ez bajt jelent, mert a babáknak meg kellene tudnia különböztetni az idegent tőlünk, és hozzánk, szülőnkhöz kellene így kötődnie, bennünk kellene bíznia, mert ez értelmi fogyatékosság jele, hogy mindenkivel kapcsolatba akar lépni. Szerintem ez hülyeség, de elültette a bogarat a fülembe. Ugye, hogy nem gond, ha az idegeneknek is mosolyog?
2014. febr. 25. 18:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az én kislányom már 3 éves,nem értelmi fogyatékos!!!pedig sok idegennel szóba áll az utcán.Persze van,aki nem szimpi neki,de kiskora óta ilyen barátságos...Egyesek olyan hülyeségeket szoktak mondani,h eldobom az agyam.
2014. febr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Igen, hülyeség - ilyen korban a mosoly főleg nem jelent értelmi fogyatékosságot (nagyon okos egyébként, hogy ennyiből levon egy ilyen következtetést).

Az idegenektől való félelem kicsit később alakul ki, és akkor is nagyban függ a gyerek személyiségétől, temperamentumától.

2014. febr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy egy baromság... nem véletlen, hogy a kiskönyvben a 6(!) hónapos státuszon van ez... A Te babád 5 hónapos, ilyen idős korban baromi sokat számít egy hónap; szóval még ha titeket nem is különböztetne még meg másoktól (a mosolygásnak ehhez semm köze sőt*), akkor se lenne még feltétlen gond.


*a sőt-öt azért írtam, mert egyébként én babám pl. jobban vigyorgott ilyen korban idegenekre, pont azért mert tőlünk megszokta, hogy foglalkozunk vele, mosolygunk rá, de ha egy idegen "tüntette ki" a figyelmével akkor vigyorgott mint a vadalma.

2014. febr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem tündér lehet a babucid. Puszilom a kicsit.:))
2015. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Jézus Isten...Mondd meg az ismerősödnek, hogy a gyerekeddel semmi baj nincs, ellenben ő igen erősen Tajgetosz-pozitiv.
2015. dec. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Cuki babád lehet, az ismerősöd meg buta. Miért, mit kéne tennie a babának? Szomorkodni, duzzogni, sírni? Egy cuki babára az emberek is mosolyogva szépen néznek, a babák pedig visszanevetnek. Ez természetes.
2016. febr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!