Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nagyon eleven a gyerek...

Akinek nagyon eleven a gyerek adna valami tanácsot?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kisfiam és nagyon eleven, mozgékony amivel még nem lenne gond. De egyszerűen vannak napok amikor egyáltalán nem lehet bírni vele. Mindennel bepróbálkozik amit nem szabad és hiába próbálok bármit nem hallgat rám. Ma 1 óra alatt 10-szer szedtem le a kábelcsatornáról mert letépte a helyéről. És képes úgy megcsinálni még egyszer és még egyszer, hogy ott állok mellett és mondom, hogy nem. Először türelmesen, nyugodtan elviszem, megpróbálom mással lefoglalni. Utána már megemelem a hangom de semmi. Nagyon szégyenlem de ma már annyira elszakadt a cérna, hogy rávertem a kezére. Nem nagyot és fel sem vette a dolgot de nagyon megbántam. Én már nem tudom mit tehetnék úgy érzem le tudnám bontani a falat. Van valakinek valami tanácsa, hogy mit csináljak vele?
2014. febr. 26. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb tanácsom, hogy készülj lelkiekben, mert az alaptermészete valószínűleg így fog maradni. :) A kézre csapkodástól ne legyen lelkifurdalásod, semmi baja nem lesz tőle, de nagyon kevés gyerek van, akinél ez a módszer bejön. A legtöbbet nem érdekli egyáltalán.

Az a baj, hogy megoldás erre nem nagyon van, csak az idő. Próbáljátok meg a lehető leginkább gyerekbiztossá tenni a lakást, sokat legyetek a levegőn, fárassza le magát, csak abban korlátozd, amiben muszáj, mert mondjuk veszélyes vagy kirívó illetlenség. Nagyobb korában már büntit is bevezethetsz, de ennyi idősen semmi értelme.

Nekem a fiam volt ilyen, most 4 éves, természetesen már nem ön- és közveszélyes, de továbbra is rendkívül eleven, hangos, nagy mozgásigényű gyerek. A játszótéren a csodájára járnak, milyen jó a mozgása. Ennyi idősen volt a legnehezebb vele, mert tényleg nem igazán tudsz mit csinálni, nem igazán értenek semmiből. (Én másfél éves korától, ha olyat csinált, a pelusára is csaptam. Nem érdekelte egyáltalán.) Balesetet soha nem szenvedett, pedig lett volna rá alkalom bőven.

Kitartás, türelem, szeretet, száj rongyosra beszélése, és hidd el, majd jobb lesz.

2014. febr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még egy jó tanács: nehéz, de próbáld meg figyelmen kívül hagyni azokat a - jellemzően lányos - anyukákat, akik szerint azért ilyen, mert "nem neveled." Az aktivitási szint ennyi idősen nem nevelés kérdése. Tudom, miről beszélek, van egy nyugis kislányom is, ég és föld a különbség, pedig mindkettőnek én vagyok az anyja.
2014. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a 18 hónapos kisfiam sokat vagyunk kint levegőn ott jól lefárasztja magát mindegy ha esik is az eső ha nem viszem ki egy nap estére őrület van. Általában de. megyünk boltba, posta stb. és du. még kiviszem egy kicsit a játszótérre. Nekünk ez bevált délben alszik 2 órát és este 8 kor már dől az ágyba alszik reggel 7-ig.
2014. febr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Teljesen átérzed a helyzetemet első válaszoló. Tényleg sokszor előre félek mit fog művelni ha már saját lábon megy velem az utcán, boltban. Anyukám szerint mi ketten együtt a tesómmal kevesebb türelmet és odafigyelést igényeltünk mint ez a manó. És tényleg rosszul esik amikor valaki azt mondja a fiamra, hogy el van kényeztetve mert ezt meg azt csinál holott én nem szoktam megengedni neki csak nem érdekli és akkor is csinálná. Minden nap lent vagyunk és itthon is igyekszem lefárasztani bár én is hulla vagyok estére de legalább ő is alszik éjjel. Hát ez van , remélem majd ahogy nő azért könnyebb lesz....
2014. febr. 26. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!