Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik az újszülöttnek szükséges...

Mik az újszülöttnek szükséges életbevágó dolgok? Párom elhagyott, pénz nulla.

Figyelt kérdés

azon gondolkodom ha jön a baba, ismerősöktől próbálok most ruhákat, hálózsák, pólya, ilyesmiket begyűjteni.

kaptam már rágókát is :)

hoznak majd légzésfigyelőt is.


a pelenkázást majd megoldom az ágyamon.


a kiságy sem tudom életbevágó e, vagy mi lenne ha mellettem aludna?


valaki tudna írni egy listát, tényleg csak a legeslegszükségesebbekről?


2014. febr. 26. 20:38
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

már csak a légzésfigyelő miatt is érdemes kiságyat szerezni mert a saját ágyadban nem tudod használni.


kapsz majd egyszeri anyaságit, abból vegyél majd gyógyszereket amit az orvos felír, pár ezer lesz.

lesz benne fürdető, alkohol, hintőpor. popsikrém gondolom a sudocrem a minta amit kaptál, mondjuk sokkal jobb a gyógyszertári, hisz a sudo hámosító, nem mindennapi használatra van kitalálva, hozzászokhat a baba bőre és tényleg drága :)

arra készülj fel, hogy nagy eséllyel hasfájós lesz, így majd arra is kelleni fog valami, pl. infacol, cseresznyepárna, szélcső...

nagyon fontos, hogy mindig legyen otthon lázcsillapító, lázmérő és szerintem egy doboz tápszer mumusnak nem árt.

szerintem a hordozó vagy babakocsi is szükséges mert anélkül nehéz kimozdulni egy pici babával. de babakocsiból neki nem jó az olcsó esernyős hanem olyan kell ami vízszintesig dönthető és meg van támasztva alul, erre figyelj.

2014. febr. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
3 hónapja van szülêsig!!!!! Arra nem gondolsz hogy most hagyta el a párja???? Hogyan gondolkozhatna 5 hónapos terhesen az abortuszon ????
2014. febr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Azt nem írta meg, hogy mikor hagyta el a párja!!!! Attól mert ide most írt, attól elhagyhatta mondjuk pl amikor 10 hetes volt!!!!
2014. febr. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
58%

Az anyaságit csak szülés után kapod, ha hazajössz, utána tudod ntézni, de jó, ha valaki segít.

Arra kéne alapozni, hogy legyen tejed, sokat spórolnál az elején, cumisüveg sem kellene. A szoptatáshoz nyugodt háttér kell, pihenés, tehát segítség főzésben, takarításban stb. Ezt próbáld elkezdeni szervezni, végiggondolni.

A védőnő reméljük, tud segíteni.

Az ingyen elvihető hirdetéseket nagyon figyeld.

A fürdetővizet ne mérd hőmérővel, ha még nem vettél. A körmét az orvos tanácsára normál felnőtt körömollóval vágtuk, próbáltam a 800ért vett baba-körömollót, semmire sem jó.

Rengetrg dolgot gyártanak, mert a hülye szülő megveszi.

Egy hordozö tényleg jól jön, valahogy a kórházbólbis hazaviszed, aztán is jó beletenni néha.

A kiságy is biztonságosabb, mint melletted.

A fürdetőkrém negy nagy összeg és inkább jobb, mint vmi 100ft boltos vacak.

Ha csak gyest kapsz és családi pótlékot az összesen 37 ezer, mite gyerektartást perelsz, sok idő, ezért is jó, ha egyéb segítség után nézel előre.

A védőnő tud segíteni pld a családsegítőn keresztül ingyenes pszichológust ajánlani, biztosan rádférne egy jó beszélgetés még szülés előtt, meg utána többször, a baba érdekében is.

A légzésfigyelő elég drága, kölcsönözni lehet pld gyógyszertárban, bababoltban, úgy havi 2000-2500, de életet menthet.

Babamérleg is jól jöhet, azt a védőnő tud adni kölcsön.

A lelki támasz nagyon fontos, hidd el.

2014. febr. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
41%
Egy gyerekhez egy sziklaszilárd, stabil párkapcsolat kell, és legalább az apukának egy ugyanilyen sziklaszilárd, stabil, hosszútávú munkahely.
2014. febr. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy májusra várod. Nem tudsz visszamenni addig mégis dolgozni, ha táppénzen vagy? Vagy van esetleg vmi komplikáció, ami miatt nem lehet? Ha nemcsak a táppénzt kapnád, máris több lehetőséged lenne anyagilag.


A másik: a védőnőd biztos tud segíteni, lehet szerezne kiságyat (nemrég adtuk oda mi is a miénket), vagy ruhákat, takarót, stb-t.

2014. febr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
88%

Majd szólók a páromnak, hogy kérdezze meg a főnökét, hogy stabil, sziklaszilárd-e a munkahelye, vagy legalábbis mit jósolt a jósnő a jövőre nézve? :)

Ekkora hülyeséget, mintha soha nem történhetne semmi. Ma már nincs, biztos, sziklaszilárd munkahely, mert bármikor történhet bármi, még akkor is, ha annak semmi előjele. Ennyi erővel senki se szüljön, ne vállaljon gyereket, mert olyan, hogy sziklaszilárd, örökké tartó munkahely, nincs!

2014. febr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
38%

Rengeteg olyan dolog van amire manapság a szülőket rábeszélik, de nem feltétlenül szükségesek.

Ami mindenképpen kelleni fog:

-kisruhák: nem érdemes újakat venni, úgyis hamar kinövi. legjobb ha összebeszélsz más kismamákkal és körbeadjátok a ruhákat

-pelenka: a legolcsóbb a mosható. abból is van jó állapotú és használt

-fürdetőkrém: a gyógyszertári elég olcsó

Ha veled alszik akkor rögtön nem kell kiságy és légzésfigyelő. Egy hordozókendő jó ha van, de ha nem telik rá akkor ez van... a babakocsi nálatok felesleges pénzkidobás lenne. (nekünk se volt soha, pedig több gyerekünk is van) Ha szoptatod akkor nem kell cum, játszócumi, tápszer. A pelenkázó csak a helyet foglalná, és gyakori a leesős baleset.

Játékokra pici korában nincs szüksége, de úgyis kaptok majd ismerősöktől.

2014. febr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
62%

Ez így igaz ahogy az utolsó irta. Ebben a világban semmi sem biztos.

Ami szerintem létfontosságú: Gyógyszerek, lázcsillapító, ha hasfájós lessz akkor infacol vagy espumisan, textil pelus, popsikrém, fürdető, pár játék (ezt fillérekért be lehet szerezni) kiságy sem ártana, pelenkázni lehet ágyon, ruha, hirtelen ennyi jutott eszembe.

sajnálom ami veled történt.

2014. febr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
25%
Jo sok folosleges dolgot irnak itt ami nem is letszukseg. Nekunk van penzunk megsem vettem pl legzesfigyelot! Szornyu hogy manapsag ez mar alap. Nem vettem furdetot sem hanem sima csapvizbe furdott. Vatta ha olcsobb mint a torlokendo akkor azzal tisztisd.
2014. febr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!