Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik az újszülöttnek szükséges...

Mik az újszülöttnek szükséges életbevágó dolgok? Párom elhagyott, pénz nulla.

Figyelt kérdés

azon gondolkodom ha jön a baba, ismerősöktől próbálok most ruhákat, hálózsák, pólya, ilyesmiket begyűjteni.

kaptam már rágókát is :)

hoznak majd légzésfigyelőt is.


a pelenkázást majd megoldom az ágyamon.


a kiságy sem tudom életbevágó e, vagy mi lenne ha mellettem aludna?


valaki tudna írni egy listát, tényleg csak a legeslegszükségesebbekről?


2014. febr. 26. 20:38
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

májusban jön a baba :)már úgy gyomoznám :)


a védőnőt még csak most fogom megismerni, mert nálunk az fog kijárni, aki a kórházban dolgozik, szóval akihez eddig kellett járni, neki befejeződik lassan rám nézve a feladata


szóval egy kiságy 3 évet is kiszolgál? akkor látom arra célszerű befektetni

2014. febr. 26. 20:55
 12/33 anonim ***** válasza:
64%
Én egy nagyon olcsó ágyat mindenképp vennék. Vagy kérjél facebookon rengeteg ingyenes csoport van. Arra meg egy pelenkázót [link] . Ezt meg azért mert miközben pelenkázol és a gyereknek pont ihlete van össze kakil pisil mindent. Egy idő után fárasztó lesz folyton kimosni és nem is könnyű ötlet. A másik hogy egy idő után iszonyat büdös lesz az ágy. Most áprilisban lesz baba expo a hungexpon ott sok mindent megkapsz olcsón. De ott vannak az ingyenes csoportok facebookon
2014. febr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk is müanyag cunisüveg van, nem is próbáltuk az üveget.
2014. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
81%
Amit az első oldalon belinkelt az utolsó ágyat nekünk is olyan van és most 25 hónapos a fiam
2014. febr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
97%
Csap alatt azért ha nagyobb, akkor már nehéz fürdetni, egy kád pár száz forint használtan, de például nekünk most tűnt fel, hogy a babakocsitárolóban 4 babakád is van, úgyhogy szerintem az ismerőseid közül valaki tud majd adni. Fürdetőt ír fel a gyerekorvos, egy hónapra elég 100 g, az 144 ft. Kiságyat is tudsz venni pár ezerért használtan, de nálunk a babakocsitárolóban abból is van 2 is szétszerelve, és tudom, hogy nem kell a tulajdonosoknak, arra várnak, hogy valakinek odaadhassák. Merre felé laksz, hátha tudnék segíteni. Kérdezősködj egyébként, mert sok helyen vannak elfekvő dolgok, nálunk is van rengeteg minden (mellszívó, fertőtlenítő folyadék, nem használt cumisüvegek, melltartóbetét, szülés utáni betét, szoptatós tea, fertőtlenítő folyadék stb), amiket eladni nem tudok, de kidobni nincs szívem.
2014. febr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Én csap alatt biztos nem fürdetnék. Akkor vegyél egy kis lavórt vagy valamit a 100Ft-os boltban az is sokkal jobb mint a csap alatt.

Nálunk anyuéknál volt az így tényleg alig feküt benne egy év alatt, de alig bírta már el 1,5 évesen.

Egyébként itt tudsz cserélgetni.

[link]

2014. febr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
89%
Mármint használt ágy volt.
2014. febr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
20%
Frankón az ismerőseidet pumpolod? Tudatosan úgy vállaltad a gyereket, hogy "pénz nulla"?
2014. febr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 Viktoria1978 ***** válasza:
71%
Elhagyta a parja, de azt en sem ertem, hogy egy tönkrement kapcsolatban miert kell gyereket vallalni. Csap alatt nem tudsz megfogni egy ujszülöttet. Kicsi, törekenyek. Mindenkeppen kell neki a kiskad. Most belegondoltam mit fog müvelni azzal a picivel. Csap alatt fürdetni, nem normalis.
2014. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
76%

Ne bántsátok már szegényt! Nem tudjuk, hogy mi van a háttérben!! Én nagyon becsülendőnek tartom, hogy nem az abortuszon gondolkodik. Segítséget kér tőlünk, nem ítélkezést! Mi vettünk pelenkázót, elég olcsó volt, ikeás. Nem is akartam drágát,mert nem sokáig kell. Az elején használtuk, aztán szétszedtük. Én is mindig az ágyon pelenkázom, sokkal nagyobb a hely, és biztonságosabbnak érzem. Szerintem cumisüveg még nem fontos, az ráér akkor is ha úgy látod hogy ne adj isten nem lesz tejed. Ezen legalább addig spórolsz. Ami szerintem fontos:

textil pelenka

vízhőmérő

hőmérő

ruhák ( egyértelmű :) )

babakocsi

cumi (ellene voltam, de azért jó ha van 1 otthon)

hintőpor, alkohol, fürdető, (orvos felírja)

vatta

kiságy (jó ha van)--> lepedő, takaró, rácsvédő

körömvágó olló

Annyira akartam segíteni, de szerintem jó pár dolgot kihagytam. Azért valamennyire remélem sikerült. :)

2014. febr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!