Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más anyósa is ennyire hibbant?

Más anyósa is ennyire hibbant?

Figyelt kérdés

Tegnap ő vigyázott a babára (15 hónapos), mert a szomszédban fúrnak faragnak, és a kicsi nem tudott volna délután aludni. Anyósoméknak van egy németjuhászuk, akit mindig elzárnak egy ketrecbe, ha gyerek ott van.

Amikor este elmentünk a kislányunkért, anyósom boldogan mesélte, hogy amikor a kutya elkezdett valamiért ugatni, úgy nevettette meg a picit, hogy úgy csinált, mintha leköpte volna az állatot. Erre én felcsattantam, hogy ne tanítsa ilyenekre a babát, így is állandóan köpköd nálunk. Erre felháborodott, hogy én hogy beszélek vele és ő biztosan nem tanította köpködni, mondom ha tőlünk sem és tőle se tanulta, akkor biztos apósom tanította (vagy ha nem is szándékosan, de biztosan látta valamelyiküktől, vagy már korábban is így nevettették és eltanulta). Erre elkezdett csapkodni, meg káromkodni, meg hogy sohatöbbé nem vigyáz a gyerekre mert nekem semmi se jó.

De most komolyan! Ez normális? Ti nem haragudnátok, ha a saját nagyanyja köpködni tanítaná a kicsiteket? Főleg kutyát köpködni! És még neki áll feljebb! Ez milyen dolog már? Úgy viselkedik, mintha az ellensége lennék, pedig csak azt mondtam, hogy ne tanítsa köpködni a kicsit, erre én vagyok a hálátlan idióta, akinek semmi se jó...


2014. febr. 27. 04:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

" erre én vagyok a hálátlan idióta, akinek semmi se jó... "


-és halkan megsúgom neked,hogy lesztek ti még ennél nagyobb vitákba is hamarosan......

2014. febr. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Az én egy évesem, a bölcsiből megtanult minden rosszat...

Nem szépe dolog állatokat köpködni, de lehet ezt finomabban is mondani, négyszemközt.....


Ettől azért nem hibbant, idióta.....

2014. febr. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Túlliheged. Örülj neki, hogy vigyázott rá, ez azért nem a világ vége.
2014. febr. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 adriennjeni ***** válasza:
50%
Ez nem fog változni! Az enyém is ilyen okos!
2014. febr. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

Nem lihegi túl. Mindennek van határa. Az én anyósom sem normális, de nem is bíznám rá a gyereket.

Nem, nem normális. Most derült ki a nagyiról, hogy ilyen? Vagy esetleg volt sejtésed ezzel kapcsolatban? Gondolom nem változik egyik-napról a másikra. Ha köpköd nálatok is, akkor már lehetett egy kialakult véleményed róla. Én nem adtam volna oda a gyereked. És szólnék neki, hogy az én lakásomban ne köpködjön.

2014. febr. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nincs igazad. Van egy csomó olyan dolog, amit maguktól megtanulnak a gyerekek. És nem kell megtanítani, még látni sem kell másoknak. Én simán el tudom képzelni, hogy nem anyósék köpködtek, hanem egyszerűen valahogy rájött, hogy ezt tudja, és csinálja.

Példák:


Sosem tanítottam, mutattam a gyerekemnek, hogy a Campona közepén vágja magát földhöz, és hisztizzen, ő mégis megtette. Sosem nyújtottam ki rá a nyelvem, ezt is csinálta. Sosem haraptam meg, mégis harapott. Sosem ütöttem meg, még a kezére sem csaptam, neki volt olyan időszaka, amikor ütött, mart, harapott.


És nem rossz gyerekem van, egy átlagos gyerek, amikor az életkor sajátosságait mutatta. Persze, jól kezeltük ezeket a dolgokat, és elnőtte, megtanulta, hogy mit szabad, és mit nem.


Szerintem nem volt igazad, és megbántottad őket.

2014. febr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ne bízd rá, akkor legyen a gyerekkel ha te is ott vagy és kész. Ha ez megnyugtat, az én anyósom ennél rosszabb, az 1 évesem kezébe chips-et és colát adott, amikor rászóltam, kicserélte csokira, és még morgott is, milyen szörnyű anya vagyok. Tapasztalatom szerint ha nem látja többet hogy valaki köpköd, elfelejti, vagyis egy idő után nem csinálja, ne aggódj, tereld el a kicsi figyelmét.
2014. febr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Gondolj arra: rendes , elzárja a kutyát ha ott a gyerek, vigyázott rá, különben szenvedhettèl volna vele a zajos lakásba mert nem birt volna aludni. Meg nevetette a gyereket, nem megsiratta. Nézd egy kicsit a dolgok pozitiv oldalát . Annyi nem rossz mint ahogy de gondolod hidd el vannak ennél sokkal rosszabbak is.
2014. febr. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez vicces is tud lenni, gondolom a lányod jól érezte magát, hiszen anyósod boldogan mesélte, hogy meg tudta nevettetni. Szerintem a hangnemmel volt a gond, a nem tetszést lehet normál keretek között is közölni.

Bár van olyan érzésem, hogy ez csak a jéghegy csúcsa, és vannak /lesznek komolyabb problémáitok is, de ne így legyen.

2014. febr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Hát megnevetette a lányod a kicsi 15 hónapos, lehet 2 nap alatt elfelejti, hogy tud köpködni,ha nem majd párszor rászólsz. Amúgy meg ha annyira rossz az anyós akkor miért bíztad rá a gyereket? Elmehettél volna anyóshoz te is, nem kellett kettesben hagyni öket, ha szerinted annyira rossz nagymamája van a kicsinek, hiszen mint írod a szomszédban fúrtak, faragtak, de te hol voltál?!
2014. febr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!