Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem hízik a kislányom mióta...

Nem hízik a kislányom mióta átalussza az éjszakákat. Van összefüggés?

Figyelt kérdés
Tudom, nem indokolt, de mérem minden reggel. Kb. 2 hete alussza át az éjszakákat, eddig felkelt 1-szer. Azóta 5400-5500 g között ingadozik a súlya. Eddig minden nap gyarapodott egy picikét. Már csak 4-4,5 óránként eszik, így 1 nap csak 4-szer, max 5-ször eszik, mikor hogy alakul, akkor viszont 130-200 g között. (Anyatejes, nem szoktam amúgy méregetni mennyit eszik, de mióta nem gyarapszik, 1-1 alkalommal megmértem kíváncsiságból.) Este fél 9 körül vacsi, aztán alszik kb fél 7-7-ig. Azt tudom, hogy egy idő után lelassul a gyarapodás, na de ennyire? 10 napja is pont ugyanennyi volt. 3 hónapos.
2014. febr. 27. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányom ugyanígy van csak ő már 4 hónapos.

Olyan 1,5 hete átalussza az éjszakát, azóta 5840 gramm körül van minden este (+/- 20 gramm).

Ő is anyatejes, kíváncsiságból megmértem párszor mennyit evett. Volt hogy csak 40-et, volt hogy 170-et...

Én egyelőre nem aggódom, mert nagyon jó kedvű, kiegyensúlyozott baba, rengeteget "mozog" tornázik. Nappal 6x eszik.

Úgy tudom anyatejes babáknál ez teljesen normális.

2014. febr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha jókedvű és érdeklődő akkor nincs semmi baj. nekem volt 1hónap ahol kislányom 13dekát szedett fel 5410gr volt 5hónaposan 6hónaposan meg 5540gr. erre a doki azt mondta hogy lesznek olyan hónapok mikor alig szed fel de lesznek olyanok amikor sokat szed fel. hát nálunk igy is lett mert 7hónapos státuszon több mint 1kg fel szedett. be fogja hozni a súlyát. nekem a kezdettektől átalussza az éjszakát. igaz most ébred mert fogzik. szerintem nincs összefüggés.
2014. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem az alvastol fugg...a fiam epp a 3-4 honap kozott nem hizott semmit.
2014. febr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor bizonyára véletlen egybeesés. Amúgy minden oké vele, a hasfájás is elmaradt végre. Rengeteget nevet és dumál ha ébren van. A mérleget meg már tényleg el kéne dobni a... :-)
2014. febr. 27. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!