Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy mindenben a sor...

Lehet, hogy mindenben a sor végén kullog majd?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 hónapos és közel sem tart ott a mozgásfejlődése, mint a vele egykorú babáknak. Benne vagyok egy csoportba, ahol vele egyidős gyerekek szülei vannak. Sorra teszik fel a képeket és videókat, hogy már milyen ügyes a babájuk, az enyém viszont nagyon le van maradva.

Ebből következhet, hogy később sem lesz olyan ügyes, mint az átlag? Félre értés ne essék, akkor is imádnám és nem is felvágni akarok vele, csak nem szeretném, ha nehéz lenne majd neki emiatt.


2014. febr. 27. 12:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%
egy pár alkalom dévény torna csodákat tesz. az én babám is így volt. kérj beutalót a gyerekorvostól.
2014. febr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem valószínű, hogy emiatt már örökre le lesz maradva, főleg az nem, hogy mindenben! Lehet, hogy nem lesz túl mozgékony, de lehet, hogy hamarabb fog beszélni, vagy írni-olvasni, mint a többiek, ezek nem függnek annyira össze.
2014. febr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Ne ess abba a hibába, hogy más babákkal hasonlítod össze. Minden gyermek más és más, lehet a te kislányod más ütemben fejlődik. Nyílván van olyan is hogy lemaradás van a háttérben, de ebben a korban még ezt nehéz megítélni.
2014. febr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Jajj dehogy!

Istenem, még csak 3 hónapos baba- nehogy már ebből messzemenő következtetéseket vonj le.

Lehet, hogy neki más területek (pl. látás) fejlődik gyorsabban, csak erről nem lehet menő videókat posztolni.


Nagyon ajánlom Vekerdy könyveit olvasásra (neten is van olvasható verzió)- pont ennek a versenyeztetésnek a hatásaira is felhívja a figyelmet és hidd el, hogy korántsem biztos az, hogy aki előbb mászik/áll/szalad az kamaszként vagy felnőttként is atléta lesz, sőt!

Annyira sok ideje van még, ne erőltesd, a legjobbat azzal teszel neki, ha hagyod a saját ütemében fejlődni.

3 hónaposan még olyan sok elvárás sincsen, aminek meg kellene felelnie!


másik jó könyv, ha elbizonytalanodnál (inkább ezt olvasgasd, mint a "menő barátnők szuperokos gyerekeiről készült posztokat") az Anya, taníts engem! című kiadvány, keress rá- jó kis játékos ötletek vannak benne szakemberektől. A születéstől az iskolakezdésig végigkíséri a gyermek fejlődésének fázisait, ötleteket ad, minimálisan elérendő szinteket ír le stb.


Mindenki más-más ütemben fejlődik és hidd el, hogy NEM A GYORSASÁG a legfontosabb mérőkje egy baba fejlődésének.

Ha bizonytalan vagy, akkor a házi gyermekorvosodtól kérj gyógytornára beutalót és a szakrendelőkben ingyenesen, tb alapon működő gyógytornásznak, védőnőnek meg lehet mutatni a babát- bár még ezt is igen korainak érzem, csak tudj róla, hogy van ilyen lehetősége mindenkinek.


A bizalom, szaktudás és szimpátia alapján választott gyermekorvosodnak és a védőnőnek higgy, ne a facebooknak!


Üdv: egy 3,5 éves kisfiú anyukája (akinek a kisfia későn kezdett mászni, 1,5 évesen kezdett el menni és mára lám-lám pontosan olyan ügyes, mint a kortársai)

2014. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 sziszi1118 ***** válasza:
73%
Szia! Az én kislányom is mindent később kezdett csinálni, mint az átlag. 2 hónaposan hason nem tudta felemelni a fejét, a doki már gyógytornát emlegetett, de aztán belehúzott a picúr és nem lett rá szükség. Az ülés is később ment neki. Mászni kb. 10-11 hónapos korában kezdett. 11 és fél hónaposan járkált a bútorok mentén, de nem akarta elengedni azokat csak 2 hónapjára rá. Ekkor viszont felgyorsultak az események, mert 3 hét után nem totyogott, hanem futott, azaz 14 hónaposan. A sógornőm ikrei már 1 éves szülinapjukon futottak, minig mindent hamarabb csináltak, de nem zavar és nem éreztem, hogy olyan nagyon le lennénk maradva. Azt hiszem most már behoztuk azt az icipici lemaradást. Igaz csőrös pohárból a mai napig nem tud inni :) Nem tudom mennyire lehet lemaradva a babád, de nem hiszem, hogy nehezebb lesz neki emiatt.
2014. febr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
Mit jelent az, hogy egy 3 hónapos le van maradva? Mit nem csinál, amit szerinted kellene?
2014. febr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem tűri a hason fekvést, a fejét is csak kicsit tudja felemelni, nem nyomja ki magát. És kb csak egy percig tartja a fejét. Nem fordul át, csak az oldalára fordul. A tárgyakat is csak néha tudja megmarkolni, vagy csak ütögeti vagy egy két ujjával kapaszkodik beléjük. Nem markolja és rázza :(

Szóval az esetek nagy részében csak fekszik a játszószőnyegen és rugdos meg kalimpál a kezével. De ha valamilyen játék tetszik neki, ami messze van, nem is próbálja meg elérni, csak nézi.

2014. febr. 27. 12:37
 8/19 anonim ***** válasza:
33%

3hónaposan mit kellene tudni annak a szerencsétlen kisbabának, hogy már most így leírod szegényt!!! :((

Szerinted emiatt majd buta lesz, vagy fogyatékos, vagy mi????????

3hónaposan még nem kell ülnie- vagy másznia, vagy mit szeretnél, mit csináljon??

2014. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%
Figyelj, a babák nem egyformán fejlődnek, szerintem semmi gond a babáddal. Fordulni 3 hónaposan egyáltalán nem kell, az én fiam 5 hónaposan fordult hasra, vissza 6 hónaposan. Ez az átlag, erre még nagyon ráér a lányod. Hiába nem szeret hason (az enyém sem szeretett) naponta többször 1-2 percre tedd hasra, mert így erősödik, ehhez nem kell dévény torna. A tárgyakat még nem kell markolnia és ráznia, elérni pedig még egyáltalán nem.
2014. febr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 sziszi1118 ***** válasza:
73%
Az én kislányom sem szeretett hason lenni. Napi 4-5 alkalommal hasra fektettem, de csak rövid időre, mert sírt. Ő is nehezebben emelgette a fejét, nehezebben nyomta kimagát, 3 hónaposan nem rázta a csörgőt. Mai napig nem szeret hason feküdni, pedig 15 hónapos. Ne stresszelj ezen. Viszont, ha továbbra is ilyen félelmeid lesznek egyszerűbb, ha kikéred a gyerekorvos véleményét.
2014. febr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!