Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szoktatok aludni amig a...

Ti szoktatok aludni amig a 1,5-2 eves gyereketek EBREN van?

Figyelt kérdés
Nemreg egy ismerosom azt mondta, hogy o delben lefekszik a 2 eves fia mellol aludni. Bezarja a szobaajtot ahol vannak, es a gyerek kozben jatszik meg elvan, o meg alszik egy oracskat:D Nekem 1,5 eves a lanyom, eloszor megdobbentem ezen,nagyon veszelyesnek talalom, de azota ezen gondolkodok hogy ez normalis? Masok is ezt csinaljak vajon?
2014. febr. 27. 13:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Ha elalszik, akkor van, hogy bealszom én is, de nem tartom jó ötletnek, ahogy Te is írtad, veszélyes!
2014. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
Csak akkor ha apa itthon van és figyel rá addig. Ilyen hétvégén szokott lenni, de nem rendszeres, inkább ilyen tévé előtt elbóbiskolás, addig apa átviszi játszani a másik szobába a gyereket. Ha senki nincs itthon, akkor csak akkor lehet szó alvásról, amikor a gyerek is alszik. Én ha hulla vagyok, akkor sem tudnék úgy aludni, hogy tudom, hogy a gyerekre nem néz senki.
2014. febr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Még soha nem történt ilyen,csak akkor fekszek le ha férjem is itthon van de külön szólok neki,hogy figyeljen a kicsire,mert lefekszem (nagyon ritkán szoktam napközben lefeküdni).
2014. febr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

Nem, soha. Még a 3,5 éves fiam mellett sem.

Igen, mert balesetveszélyes.

felelőtlen szülő az ilyen!


Hogy bezárja a szobaajtót magukra, az még nem megoldás. Mi van, ha a kicsi kipiszkálja valamivel a konnektorvédőt? Ha felmászik az ablakpárkányra és kinyitja az ablakot? Ha megiszogatja anya alkoholos arclemosóját, megeszi az arckrémét, esetleg körbedekorálja a szobát rúzzsal? Ha elesik, beüti a fejét pl. a szekrény sarkába és agyrázkódással fekszik ott a szülőtől kb. 2 méterre, mert az alszik??

A baj hamar megvan- egy felnőttnek ne kelljen már napi rendszerességgel aludni, ha a gyerek ébren van, ez nonszensz.

2014. febr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
2 éves lesz a lányom de nem tudnék aludni úgy hogy ő meg közben fent van és játszik a szobában. Egyszer-kétszer fordult eddig olyan elő, hogy mikor ő aludt ebéd után akkor én is bólintottam egy picit, de úgy tuti nem mernék elaluldni hogy ketten vagyunk otthon és senki nem figyel rá!
2014. febr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
gondolom nem nagykésekkel körülrakott ágyon játszik a kisgyerek, amíg anyuka pihenget...
2014. febr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Egyrészt veszélyes, másrészt teljesen kizárt, hogy a fiam hagyná, hogy aludjak. Ha mást nem, biztos lovagolna a hátamon.
2014. febr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
Körülbelül másfél éves volt a nagyobbik lányom, amikor terhes lettem. A második terhességemnél nagyon-nagyon rosszul voltam az elején, sokat hánytam, és volt hogy csak 70/40 volt a vérnyomásom. Volt, hogy egyszerűen nem bírtam ébren maradni. Becsuktam a szobaajtót, és félálomban vegetáltam a játszó gyerek mellett.
2014. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%

Egyetlen egyszer történt meg, hogy a gyerek az ágyunkban játszott este, lefekvés előtt, mi aznap a férjemmel össz. 400 km-t autóztunk, és elájultunk mellette, miközben ő nézegette a könyveit. Nem aludtam nagyon mélyen, mert amikor kérdezte, hogy ez mi? akkor mindig válaszoltam valamit, de olyan hulla voltam, hogy már nem futotta semmire (fél kilenckor volt ez, egyébként 1-2 között szoktunk lefeküdni) Kb. fél óra múlva a kiscsaj lekapcsolta a villanyt, mellém bújt, és elaludt. Akkor 20 hónapos volt. Egyébként nem, ő mindig jó alvó volt, 2 hónappal ezelőttig a saját ágyában aludt, mint akit fejbevágtak, ha elálmosodott, önállóan, gondolom ezért sem volt olyan nagy igényem a napközbeni alvásra.


Az ajtót nem tudnám egyébként bezárni, ő kimenne, lazán eléri a kilincset, és azért egy 2 évest nem hagyunk felügyelet nélkül - szerintem.

2014. febr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
Igen, en is terhes voltam a 2 evesem mellett. Bezartuk az ajtot a gyerekszobaban es o nem aludt el legtobbszor, en meg elbobiskoltam, kozben a gyerek eljatszott mellettem, "felfullel-felszemmel" figyeltem. Nem birtam volna, kellett a pihenes.
2014. febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!