Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék segítséget kérni...

Szeretnék segítséget kérni hozzátáplálás ügyben. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 hónapos és kizárólag tápszeres, úgyhogy még csak kóstoltatnék vele egy kis gyümölcsöt, viszont hogyan is tegyem?

Ugyan is étkezés elején azért sír mert türelmetlen, hiszen a tápszer rövid idő alatt jobban telít, ha viszont etetés közben veszem el tőle akkor azért kezd el sírni mert ,még nem lakott jól. Ha hamarabb adnám neki mielőtt megéhezik egyértelmű hogy azért nem eszi meg mert még nem éhes.

Ti hogy csináltátok? Tud valaki tanácsod adni?


2009. dec. 12. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kicsit korábban add neki, pl. negyed órával. eszik 2-3 kannálal, aztán jöhet a tápszer.
2009. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
kanállal:)))
2009. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet kicsit előrébb kéne hozni az étkezést akkora mikor még nem olyan éhes. Elejinte csak levét, ha ízlik neki akkor pár kanállal kaphat. Én almával kezdtem, majd banán, sütőtök, őszibarack, ezek kombinációja, vegyítése. 5 hónaposa korától kapott krumplit, 5,5 volt mikor húst is.

Ja még azt is csinálhatod, hogy 2 étkezés közt kóstoltatod, először úgyis csak fintorog, vagy lecsúszik pár kanál, de azzal úgyse lakik jól.

Az én fiam jó evő volt. 6 hónapos korára kiváltottuk az összes étkezést kivéve a reggelit és a vacsit.

Ha úgy látod valami nem ízlik neki ne erőltesd, hanyagold pár hétig.Utána újra lehet próbálkozni. Enyém másfél éves és még most se eszi meg a sárgarépát, szerintem nem is fogja soha, anyja fia:)

2009. dec. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszotokat.

Kanállal?- hehe jó pofa :)

2009. dec. 12. 13:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Jaj, de vicces az előző. hogy milyen értelmetlen emberek vannak...

NÁlunk is ez a probléma, ezért én a tízórai helyett délben kezdtem el a kóstoltatás, majd kiváltani az ebédet. Már másfél hónapja megy ez, de még a mai napig is van olyan, hogy elcsúszunk az idővel (mert szerintem nem lehet pontosan megmondani, hogy ekkor és ekkor lesz éhes, kivéve ha tényleg nagyon szigorú napirendhez van szokva) és olyankor hiába akarok adni neki főzeléket, annyira sír, türelmetlen, hogy akkor kimarad és tápszert kap helyette. Különben nem jutunk egyről a kettőre. Nem tudom, mikor fog ez megváltozni.

2009. dec. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok ÉS 2. azért írtam le, h kanállal, mivel az 1. válaszomban rosszul írtam. nem gonoszkodni akartam, mielőtt még vki a fejemhez vágná, mert az itt nagyon megy mostanában...
2009. dec. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves első és második :) én a azok közé tartozom. Az előző kommentemben is írtam, hogy jópofa. Még szerencse hogy értem a viccet :) Így viszont meg teljesen érthető, ha csak lemaradt, mindegy azért jót mosolyogtam rajta :))
2009. dec. 12. 13:48
 8/11 A kérdező kommentje:

Bocsi én is elírtam : NEM azok közé tartozom, mármint akik gonoszkodnak...

Egy-egy :))

2009. dec. 12. 13:49
 9/11 anonim ***** válasza:
:)
2009. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
bocsi, én észre sem vettem, hogy elírtad, azt hittem, valaki kötözködik.. NE hari!
2009. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!