Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti bementek este a szobába,...

Ti bementek este a szobába, ha a baba nyög, nyüsszög, stb. de nem sír?

Figyelt kérdés
Hol van a határ? Nyög néha, olyan elégedetlenkedő picit, de nem sír, nem kapálózik, csak nem tetszik neki, hogy este van, gondolom. Simán alszik egyedül, legtöbbször el is alszik az utolsó szopi után magától, de alkalmanként így nyüsszög, sírni ritkán sír, csak ha fáj valamije. Ilyenkor menjünk be hozzá nyugtatgatni (amikor mentünk akkor kb. még 1.5 óráig tart míg elalszik), vagy várjunk, és aludjon magától, vagy menjünk be, de ne vegyük fel, csak simizzük meg és jöjjünk, ki, vagy mi legyen? Sírni nem hagyom sosem, alapból nem szoktuk altatgatni, de ez olyan nem is tudom, fura, határeset. Ti mit gondoltok? Mennyire kell ezzel törődni? Jah, 4 hónapos.
2014. márc. 2. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeim, ha nem sírnak, csak nyűglődnek, elalszanak 5-10 perc alatt. Ha ilyenkor bemegyek hozzájuk, akkor van, hogy csak 1 óra alatt. A kicsi van, hogy majdnem sír, kicsit panaszkodik, 1-2 percig, aztán lefekszik és alszik. Szerintem Te ismered a babádat, hogy alszik el könnyebben, melyik az a nyüsszögés, ami csak kis panasz, hogy aludni kell, és mikor van rád igazán szüksége.
2014. márc. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem ha gugyogott, nyogdecselt nem mentem oda, amikor mar sirdogalni kezdett vagy hallottam rajta h ebbol nem lesz tovabb alvas akkor kivettem. De mindig megvartam h mi lesz. Altalaban szepen visszaaludt. Mar most egy eves elmult es tok egyedul alszik minden ringatas nelkul a sajat szobajaban el este. Ejjel neha hallom mintha beszelgetne vagy ilyesmi de szepen visszaalszik. Vannak rosszabb ejszakak szerencsere nagyon ritka ha felsir, na olyankor mar nem tudom visszatenni a helyere koltozik mellenk. Ez nem tudom miert van de nem uavar. Aldott jo gyerek. :-)

En igy csinaltam, de te tudod neked meddig fer bele es mennyit hagysz. :-) ahogy jonak erzed ugy csinald. Mas sose tudja jobban az anya a sajat gyerekenel erzi mi a legjobb. :-)

2014. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lànyom 14 hónapos..amikor hallom,hogy nyöszörög vagy dumcsizik,akkor mindig bemegyek,mert tudom,hogy ott ül az àgyàban és nincs körülötte a cumija...bemegyek odaadom cumit pelust és visszafektetem. Ilyenkor nem ellenkezik szépen visszalszik àltalàban. Így egyetértek az előtteszólóval,hogy te ismered a babàd...a helyedben vàrnék egy kicsit hallgatóznék és ha még mindig nyöszi van menj be,de rà fogsz jönni,hogy mikor érdemes bemenni. Mondjuk a mi eseteinkből kiindulva...ill. a lànyomból...elég hamar hozzàszokik,hogy ha egyből ugrok ilyen helyzetekre így később kitartóbb lett,de aztàn helyre tettük a dolgokat:-)
2014. márc. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 lcs ***** válasza:
én is csak akkor szoktam bemenni, ha már egyértelműen jelzi, hogy cumi kell, vagy mondjuk van valami a pellusban, szomjas, szóval olyankor nem alszik vissza, elekezd sirdogálni. viszont legtöbb esetben visszaalszik, ezért nem megyek be egyből. :)
2014. márc. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is cicin altatom, ha elalszik este, kiságyba be, ha felsír, kiveszem, és elaltatom cicivel, vissza kiságyba. amikor 4 hós volt, és félálomban hangokat hallatott, csak rákukkantottam az ajtóból (nem csuktuk be)

sokszor így vissza is aludt a babánk.


de ha tudtam, hogy kellek neki, és sírt, hívott, mentem és még megyek is (9hós), és nem mérlegelek!


gondolom te is gondos anyuka vagy, ha sír, mész hozzá, szóval ez így jó, és bízz magadban, hisz te vagy az anyja és tudod, hogy mikor kell odamenned, és mikor van az, hogy a babád egyedül is visszaaltatja magát.

DE ha érzed, hogy hív téged, mindenképpen menj, ne ásd alá az emberekbe vetett bizalmát, érezze a kicsi, hogy ha szüksége van anyára, anya ott van. ha kell, másfél órán át is.

gyorsan felnőnek a gyerekek, adj meg neki mindent, amit lehet. ezek a legszebb, legédesebb évek :)

2014. márc. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én háromszor hagytam figyelmen kívül a nyüszögést. Kétszer a fejére húzta a takarót, egyszer csurom víz és jéghideg volt a pisitől. Iszonyú bűntudatom volt. Akár megfulladhatott/megfázhatott volna. Azóta mindig megnézem, ha nyüszög.

Egyébként ha feszült, mellé ülök és megfogja a kezem, vagy az arcához teszem hogy hozzábújjon. Mindenkinek vannak stresszes napjai. Egy babának is.

Amúgy egyedül alszik el, nem reklamál. Ezt szokta meg. Fürcsi, szopi, büfi, ágyikó. Van, hogy még fél óra múlva is nyitva a szeme, de meg se nyikkan.

12 hetes fiúcska.

2014. márc. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, ez abszolút gyerekfüggő! Én ha ilyenkor bementem a sajátomhoz, akkor tuti teljesen felélénkült, azonnal játszani akart, dühöngött ha ki akartam menni, és 1 -1,5 óra amíg visszaaludt.... Szóval én nem megyek be csak ha hallom a hangján, hogy valami baj van. A te babádnál biztos te is hallod ha segítséget kér. Ha csak úgy "beszélget" magában, akkor hagyom és szépen elalszik magától. Miután elaludt akkor viszont mindig belopakodok és lecsekkolom hogy minden okés-e :-)
2014. márc. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!