Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha lázasan alszik el este a...

Ha lázasan alszik el este a baba, felkeltek hozzá éjszaka?

Figyelt kérdés

9 hónapos Kisfiam reggel óta lázas. 38.6 volt napközben, most 38.8-al raktam le aludni. Kapott napközben Panadol babyt, az picit levitte neki de most estére újra felszökött a láza. Most aludt el, kapott kúpot.

Éjszaka felkeljek hozzá? Ébresszem is fel megmérni a lázát?

Mikor kell orvoshoz fordulni? Hány foknál? 10km-re van az ügyelet, oda tudunk menni éjszaka, de mikor érdemes? 40foknál már orvos, ugye?

Még nem volt soha lázas ezért is vagyok ilyen tudatlan.


2014. jan. 15. 19:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
49%

Hat, ha az en gyerekem 9 honaposan minden lathato ok nelkul belazasodott volna, elso utam a gyerekorvoshoz vezetett volna....


Éjszaka felkeljek hozzá? -Legyszives.

Ébresszem is fel megmérni a lázát? -Ebresztes nelkul is lehet lazat merni.

Mikor kell orvoshoz fordulni?- Mar illett volna.

Hány foknál? 39 fole ne menjen.

10km-re van az ügyelet, oda tudunk menni éjszaka, de mikor érdemes? - Akar most is, esszerubb, mint az ejszaka kozepen....

40foknál már orvos, ugye? - 40foknal mar mento....

2014. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
62%
Már reggel orvoshoz kellett volna vinned....ne ébreszd fel éjszaka csak azért hogy megmérd a lázát,meg tudod mérni úgyis ha alszik,és ha lázas,egy kúpot még félálomban is be tudsz csúsztatni.Holnap mindenképp vidd orvoshoz!!
2014. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%
persze, hogy felkelnék. Ha nem megy le a láza akkor többször is.
2014. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
73%
ha REggel óta lázas, napközben miért nem vitted el orvoshoz? Kelj fel hozzá, ez nem kérdés, nem kell ébreszteni, alvás közben is meg tudod mérni a lázát.
2014. jan. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk ha 39 fole megy a laz, akkor ebresztgetni kell, hogy tudatanal van e....
2014. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
53%
Ha van rá lehetőséged, szerintem aludj mellette, legalább egy matracon a szobájában. Akkor éjszaka bármikor be tudsz nyúlni hozzá megnézni, meleg-e, és ha gyanús, akkor megmérni a lázát. Csillapítani csak 38,5 felett kell (végbélben mérve 39 fok). Ha felmegy 40 (vagyis popsiban 40,5) fölé, akkor rögtön orvos, de egyébként is érdemes lenne holnap levinned a gyerekorvoshoz, ok nélkül nem szoktak belázasodni.
2014. jan. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
35%
Utolso! 38 felett kell csillapitani, de ne zavarjon....
2014. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
46%
38 felett kell csillapítani!!
2014. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azért nem mentem vele orvoshoz mert ő is a Panadolt adta volna és kész és mert a kisfiam amúgy nagyon jól van, eszik-iszik játszik, mintha nem is lenne láza.

DE akkor ezek szerint nagyon elrontottam h nem vittem orvoshoz....

Nem kell úgy kezelni mint egy idiótát...

Úgy biztos nem tudom megmérni a lázát hogy alszik mert body-rugi van rajta meg pelus...

Na mindegy...

2014. jan. 15. 19:30
 10/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap biztos elviszem orvoshoz.
2014. jan. 15. 19:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!