Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás előtt vagy után...

Szoptatás előtt vagy után kezdjem a kóstoltatást, ha van elég tejem?

Figyelt kérdés

6 hónapos ikreim vannak, akiket eddig csak szoptattam. Most kezdem majd a kóstoltatást, de nem tudom, hogy mi lenne a jobb: először szoptassak és csak utána adjam a gyümölcsöt (hogy minél később hagyják el a szopit) vagy először gyümölcs és utána szoptatás (ha egyáltalán kell majd nekik).

Ti hogy csinálnátok a helyemben?


2009. dec. 12. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Én valahol ezt olvastam: ha ki akarod váltani az étkezést, akkor előtte, ha az anyatejet akarod kipótolni, akkor utána :)
2009. dec. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én előbb szoptattam, utána kóstoltattam, lányom 10 hós, máig szopizik még reggel és este. A napközbeni kajákat kb 2 hetes eltérésekkel váltottam ki.
2009. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előbb a kóstoltatás,amíg még éhes,utána ha kell a szopi.Ilyen korban már nem elég nekik csak az anyatej.Elég,ha reggel és este szopnak majd.(Ha már esznek rendesen)
2009. dec. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

mivel nekem is bőven volt tejem, így először adtam a zöldséget, gyümölcsöt, és utána kaptott egy kis szopit a fiam

ha először adtam a tejet, akkor jóllakásig ette magát és nem kellett neki semmi más, de így éhesen szívesen benyammantotta a kanalas ételt is

azért is érdemesebb szerintem így csinálni, mert így először kevés szilárd és sok tej, majd ahogy hozzászokik az ízekhez egyre több és több szilárd teszi ki az étkezést és kevesebb tej, míg végül az étkezés végéről el lehet hagyni a szopit teljesen


gondolom, akinek kevés a teje, annak sokkal jobb először szoptatni, aztán mivel még éhes marad a gyerek, adni neki pótláskén a kanalasat


amúgy szerintem nincs aranyszabály, ahogy nektek beválik, úgy csináld

2009. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!