Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Próbáljam visszahozni a tejem...

Próbáljam visszahozni a tejem mennyiségét, vagy adjak tápszert?

Figyelt kérdés
Fél éves a kislányom, eddig csak szopott, most kezdtük a hozzátáplálást, de elég lassan haladunk. A gondom az, hogy beteg voltam ( vmi influ szerüség), és úgy érzem sokkal kevesebb a tejem, látom rajta is, hogy éhes marad. Az éjszakák is pocsékak, szóval sokat nem tudok pihenni. Most ugyan elkezdtem fejni minden szopi után, de tényleg nem sok marad, kb 20 ml nagy nehezen lejön még. A napi összegyűlt mennyiséget este szándékozok neki adni. Van értelme ennek? Lesz még annyi tejem, mint régen, vagy egyszerűen mivel már fél éves, adjak neki tápszert? A gondolattól is lelkiismeret furdalásom van, de éheztetni meg nem akarom...mondjuk jó húsban van, már 7,5 kg. Mit tegyek, segítsetek?!
2014. márc. 4. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben próbálkoznék még. Persze, ha tényleg látszik, hogy elég éhes még, akkor adj neki tápszert pótlásként.

Rakd sűrűn mellre, akkor is, ha nem tűnik éhesnek. De ihatsz sört is, az is serkenti a tejtermelést például.

2014. márc. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs itthon tápszer, csak gondolkodok vegyek-e...a sört elkezdtem inni újra, régen is segített, talán most is fog.
2014. márc. 4. 15:05
 3/7 anonim válasza:
Vannak szoptatós teák azok is elég jók meg ha rengeteg folyadékot iszol és sűrűn cicire rakod a kicsit ez is segíthet.
2014. márc. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ne tápszerezzetek, tele van mindenfélével :)

a tej mennyiséget kereslet kínálat határozza meg...

ha mellre teszed sokat, lesz tejed.

én 9 hónapja szoptatok, most kezdtem a hozzátáplálást, de még mindig korlátlan tejem van. (pedig elején nehezen indult, kicsi is a mellem) a titok az igény szerinti szoptatás és kész.

én az első 1 hónapot leszámítva sose mértem a tejet (ott is csak a baba súlyát, gyarapodását) és kb. első hónapot is fejtem...

bízz magadban... főleg, hogy jó húsban van a babci..

most van még egy növekedési ugrás, ha igény szerint eteted, már bármeddig tudsz szoptatni... már ameddig te akarod :)

2014. márc. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsokat! Megpróbálom mindenképp visszahozni a tejem mennyiségét! Úgy döntöttem, inkább éhezzen pár napot a baba, akkoris. Annyi sztrájkon, mindenféle nehézségen túl vagyunk már, ez a betegség sem fog most kifogni rajtunk. Azért is lehet most kevesebb, mert antibiot is szednem kell, meg fogytam is egy hét alatt 2 kg-t, mert enni sem bírtam. De remélem minden helyreáll a régi kerékvágásba :-)
2014. márc. 5. 08:47
 6/7 anonim válasza:
jó döntés:) nálam is volt ilyen kis visszaesés, de pár hát alatt visszaállt az eredeti tejmennyiségem. Kulcs sztem, hogy szoptass gyakran, igyál min 3 l folyadékot és most már egész jó kapszulák is vannak tejserkentésre, amik természetes alapanyagúak. Nézz be egy bababoltba, vagy gyógyszertárba. Én a teákat nem ajánlom, nálunk hasfájás lett belőle.
2014. márc. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi neked is :-)

Talán már érzem, nem reménytelen a helyzet. Pisi, kaki van, nem sír, hanem jól eljátszik, éjjel is fél 3-kor kért először cicit. Ezek alapján talán mégis szopizik, csak engem téveszt meg az, hogy soha nincsenek tele a cicik, úgy mint rég... :-)

2014. márc. 6. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!