Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem jó az a baba búrének...

Miért nem jó az a baba búrének ha kőolajszármazékokkal teli popsikrémmel kenjük? Miben kárositja a gyerek egészségét?

Figyelt kérdés

2014. márc. 4. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezért, és ez igaz felnött szervezetre is.

[link]

2014. márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Rákot, irritációt, ekcémát, allergiát okoz. Eltömíti a bőr pórusait. Több kőolajszármazék károsítja az idegrendszert (pl. fejlődési rendellenességet okozhat a magzatnál), tönkreteszi a hormon- és immunrendszert. Soroljam még? Nemcsak a popsikrémek összetevőire igaz ez, hanem minden kemikáliában megtalálható kőolajszármazékra, vagy bármilyen szintetikus származékra. Itt meg lehet nézni pontosan, hogy milyen összetevő miért káros, csak be kell írni a nevét:

[link]

2014. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem meg nem kell túlspirázni....a gyógyszertári tisztaságú anyagok használata (paraffin, stb) több évtizedes, akár száz évnél több múltra tekint vissza, és ezek az állítólagos káros hatások pedig nem bizonyítottak
2014. márc. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért használják őket, mert a kőolajgyártás melléktermékeként baromi olcsók, ráadásul hipoallergének, míg a természetes anyagok jóval drágábbak, és ésszel kell használni őket, mert jelentkezhet mellettük egyéni érzékenység. Évekig kentem magam kőolajszármazékokkal (már szinte nem is kapni olyan krémet, amiben nincs) viszont sokkal szebb és egészségesebb lett a bőröm, mióta felhagytam vele. Shea vajat, mandulaolajat, szűz kókuszolajat nyugodtan kenhetsz a babapopsira, ezek tényleg beszívódnak, ápolják a bőrt. A kőolaj meg csak szétterül a bőrön, és ugyan hidratáltnak érzed, hosszútávon kiszárítja, eltömíti.
2014. márc. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!