Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kutyás anyukák! Engeditek,...

Nádszálkisasszony kérdése:

Kutyás anyukák! Engeditek, hogy a babátok, kisgyereketek a kutyával játszon, hemperegjen, nyalogassa a kutya a babát/kisgyereket?

Figyelt kérdés

Most láttam erről egy videót, így jutott eszembe. Még nem vagyok anyuka, de kíváncsi vagyok, hogy ti hogy álltok ehhez a témához?


Én úgy gondolom, hogy nem fogom őt félteni a saját kutyánktól, mert tudom, hogy megbízható + nem akarom, hogy a gyerek teljesen steril környezetben nőjön fel, nem tartom bajnak ha megnyalja őt a kutya vagy kutyaszőr közelében lesz. A lényeg, hogy kutyázás után meg kell fürdetni a gyereket vagy meg kell mosni a kezét és természetesen nem szabad őrizetlenül hagyni. De ez kutya nélkül is érvényes.



2014. febr. 4. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van egy kutyánk. a kutya már megvolt, mire jött a gyerek. Hamar bemutattuk őket egymásnak, és mióta ül a lányom, azóta játszhat is vele. Már 4 éves a lányom, és nagyon szereti a kutyuliját, meg minden állatot. Én személy szerint nem szeretem ha megnyalja a gyereket a kutya, de elő szokott fordulni természetesen, és nincs is ebből gond. Annyi szabály van csak, hogy kutyázás után kézmosás.
2014. febr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutya egyébként megfelelően van tartva (rendszeres féregírtás stb.), akkor csak jót tesz a gyereknek (lelkileg és immunrendszerét tekintve is).
2014. febr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem is van kutyám, nem hiszek a streril környezetben szóval felügyelet mellett össze fogom őket engedni. Tudom jól hogy a kutyának nincs semmi baj, fél évente látja orvos minden oltást megkap (évi 3mat) féregtelenítés is rendszeres, annyi koszt meg én is felhordok a cipőmön ruhámon mint ő...séta után lábmosás így is van :)

De csakis úgy ha én is ott vagyok hisz egy kicsi még tud hevesen mozdulni, belekapni a szőrébe stb bízom a kutyában de ezekre nem tudom hogy reagál majd pont ezért kettőjük érdekében nagyon is oda szeretnék figyelni az összeszoktatásra.

2014. febr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A fürdetés az túlzás, de kutyázás után kézmosás.
2014. febr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Naponta felporszívózok, felmosok és kikefélem a kutyám bundáját. Csak olyan szőnyegünk van, amit mosógépben lehet mosni, ezeket mind 2 hetente kimosom. Ez az alap. A gyerek a földön csak felügyelettel lehet a kutyával, ha járókában van vagy etetőszékben, akkor maradhatnak egyedül is egy légtérben. Amelyik játékát szájába vette a kutya (már leneveltem róla, h a babáéval nem lehet játszani, de az új játékoknál előfordul a félreértés) azt egyből lemosom vagy kimosom és csak utána kapja vissza a baba. Fordítva is igaz, gyerek se kapja meg a kutya játékait,ha felkelt, elpakolom a kutyajátékokat a kutyakosárba, az a bébinek tabu. Kutyázás után mindig kézmosás, mert mindent a szájába vesz. Szerencsére az én kutyám nem ugrál vagy nyaldos, szóval ezzel nincs gond. Ha együtt hemperegnek a földön, akkor utána is kézmosás, ha pont vedlési időszak van, akkor ruhacsere is, mert tuti szőrös lesz, olyankor magamon sem tűröm a sok szőrt, minimum átmegyek a ruhán szőrtelenítő hengerrel. Ennyi elővigyázatosságnak köszönhetően még sosem találtunk kutyaszőrt a kajában vagy a gyerek ágyában vagy bárhol ahova nem való.
2014. febr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
én is pont ezt akartam kérdezni-hogy a babám megsimogathatja-e vajon a kutyusunkat,aki teljesen nyugodt,öreguras.annyira sikongat tőle. a kutya az előszobában van-nem hemperegnek együtt.
2014. febr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6-os: mekkora a babád? Szerintem tegyél le egy plédet v barmit amit könnyen tisztíthatsz az előszobába (gondolom ott hideg a padló), és azon hagyd őket ismerkedni. Utána kézmosás:)Nagyon parás anyukák meg időzíthetik az ismerkedést fürdés előttre:)
2014. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet le leszek pontozva, de ez van.


4 hónapos múlt a kislányom. Ahogy hazajöttünk a kórházból megkapta a ruháját, hogy szagolja meg. A pelust is megszagoltattuk vele. Kb. 2 hét után közelbe mehetett hozzá és megszagolhatta a lábát(ekkor már nagyon kíváncsi volt, hogy kit is rejtegetünk előle:-)) ). 2hónapos korában amikor pont ott volt a v.nő egy pillanatra elnéztünk és a kezétpuszilgatta. Nevettünk rajta, aztán megmostam a kezét. Nem igazán hagyom, hogy nyalogassa de ha előfordul nem szídom, hanem engedek kézreegy-kéz puszit és mondom, hogy elég. Aztán megsimogatom őt is.

Most már ott tartunk,ha a kislányomnak rossz akedve jön a kutyus és nevet rajta. Sőt, már akezével szokta tapintani is húzni aszőrt:-))

2014. febr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nahát tök jó olvasni a kommenteket, hogy így álltok hozzá!:) Megmondom őszintén, azt hittem le fogtok hurrogni, hogy majd rossz anya leszek amiért nem féltem a kutyánktól és a szőr allergiát okoz.


Mindenkinekm ment a zöld kéz, és természetesen aki még ír annak is fog. (akkor is ha más véleményen van:)

2014. febr. 4. 10:47
 10/15 anonim ***** válasza:
1 eves a lanyom es van egy westie kiskutyank. A kutyus mar megvolt mikor megszuletett a kicsi. A kutyus angyon jambor, megnevelt soha nem jutna eszebe bantani akarhogy nyuzza inkabb hagyja magat vagy ha unja odebb all. :-). Nem feltem vegkepp. A lanyomnak teljesen termeszetes az h itt a kutya mintha ez mindenkinel alap lenne. Ezert nem is nagyon nyustoli latja rajta ha nem akar vele szorakozni. A kztyus is ugy tud orulni mikor felkel alvasbol rendesen koszonti. Elofordult mar termeszetesen nalunk is h megnyalta amit annyira nem szeretek de elkerulhetetlen. Ilyenkor mosakosad van. :-). Szereti a lanyom etetni is mikor o eszik dobal belole mindig vmit a szekbol. Szerintem fontos h egy gyerek mellett legyen vmijen allat hiszen igy megtanulja oket szeretni. A higenia meg csak egy iis odafigyeles es ennyi. De ez azelott is igy volt mielott lett volna gyerekunk. Kozmetikushoz hordom, furdetem, termeszetesen surun takaritok. Nekunk is mindig volt kutyank, macskank, meg tengerimalacom is. Mondjuk mi kertes hazban laktunk es a joszag kint volt de aki szereti es odafigyel a kisallatara annak nem jelent gondot apolni ot. A es a nevelesre is oda kell figyelni. Ezert orultem h a kutya hamarabb lett mint a gyerek mert igy csak ra tudtam figyelni, a szobatisztasagra, parancsszavakra. :-).
2014. febr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!