Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomnak összenőtt a...

Kislányomnak összenőtt a szeméremajka. Mit fognak vele csinálni?

Figyelt kérdés
A héten kell mennünk sebészhez azt mondta a doki hogy 1 perc alatt szétvágják neki. Mivel? Nagyon fáj neki? Utána a pisilés fájdalmas volt? Mennyi idő alatt gyógyult be? Akivel ez előfordult tudnátok válaszolni?
2014. márc. 4. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? A gyógyulás csecsemőként gyorsabb, mint kisgyerekeknél. (nem véletlenül végzik a körülmetélést is aránylag korán, érzéstelenítés se kell és egy nap alatt szinte be is gyógyul)
2014. márc. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
4,5 hónapos. Köszi a válaszodat.
2014. márc. 4. 21:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Kisajkak vagy a nagyajkak nőttek össze? Mert a kisajkaknál elegendő a lidocain spray teljes érzéstelenítésre. Az nem fáj, maximum hideg. Egy vágáshoz szerintem ebben az esetben nem fogják injekcióval érzésteleníteni, így az a stressz sincs.
2014. márc. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 adios1 válasza:

Szia,

Mi ma voltunk szétválasztáson.

Kislányom 2 éves lesz áprilisban. már nagyon kicsi volt talán 6 hónapos mikor észrevettem, hogy kicsi nagyon a lyuk neki. Ekkor a háziorvosom megnézte és azt a kérdést tette fel nekem, hogy mit szeretnék mekkora legyen? Ez pont elég.

De én tudtam, hogy nem ok a dolog. Egy ismerősömnél előfordult ugyanez a dolog ott 1 évesen vette észre a védőnő. Elvitték nőgyógyászhoz aki azt mondta az anyukának hogy a következőt csinálja: A vitaminos olajjal kenje egy nap másnap pedig Neogranormonnal. Közben feszegesse szét.

Férje lefogta a kicsit, anya meg csinálta a folyamatot minden este, így szét is jött a kislánynak azt hiszem már 2x is.

Ha beválik és a férj segít akkor működhet a dolog.

Én kipróbáltam de a férjem nélkül mert ő nem tud ilyenekben részt venni. Hát nekem nem sikerült.


Már majdnem 2 éves a kislányom és tudtam, hogy nem jó ez így. 18 hónapos védőnői vizsgálaton is mutattam a védőnőmnek és ő látta neki a lukat, de nekem már nem volt hajlandó megmutatni. Szerintem semmit sem látott.


Nem hagyott a dolog nyugodni, és a kisfiam védőnője aki volt régebben, vele tartom a mai napig a kapcsolatot, ő mondta, hogy városunkban kit ajánl és így jutottam el a mi kedves doktornéninkhez aki a mai napon megoldotta a problémámat.

Tehát a folyamat a következő volt.

Megnézte neki és tényleg teljesen össze volt nőve.

Bekente neki érzéstelenítő krémmel.

Vártunk amíg hat, aztán egy fém szondával ami olyan mint egy fém fülpiszkáló, lefertőtlenítés után szépen óvatosan szétválasztotta a punciját, vagyis a hártyát.

Mindez kb 1 percig tartott.

Nem vérzett csak talán 1 helyen láttam neki olyant mintha horzsolás lenne.

Majd bekente neki ismét fájdalomcsillapítóval és kész is.

Mondta, hogy este kamillás vízben fürdessem, majd éjszakára kenjem be neki Lidokain kenőccsel aztán 1 hétig neogranormonnal, és minden este mossam meg vízes vattával és húzzam szét.

Minden este szét kell húzni és vízes vattával megtörölni.

Pisilés kicsit kényes volt, pelusba nem akart de a WC-n pisilt este többször is.

Szokott lovagolni kislányom a kanapé karfáján de ma ezt kihagyta mert azt mondta fáj.

Tehát biztos érzi a dolgot.

Kíváncsi vagyok az esténkre, még fogok írni fejleményeket hátha segíthetek vele.

Azt mondta a doktornőnk aki végtelenül kedves és aranyos volt mindvégig, és nem a mártírok közé tartozik, hogy ez azért lehet veszélyes mert fertőzéseket kaphat, húgyuti stb.

Kb 5 éves korig kell erre odafigyelni és hajlam is kell az összenövéshez.

Ha egyszer előfordult akkor fokozottan oda kell figyelni.

Ha valakinek kell az elérhetősége privátban meg tudom adni, ő komáromban rendel. És csak ajánlani tudom.

Ez olyan egyébként mint a fiúknál a fitymaszűkület.


Gyermekorvosotok mit mondott? Látta és ő mondta a sebészetet? Úgy tudom, hogy minél kisebb annál könnyebb a beavatkozás. Nem tudsz gyermekorvost a környéketeken aki foglalkozik ezzel?

Ha mindenképp a sebészeten kell megcsináltatnod figyelj rá, hogy érzéstelenítsék el neki. Ha nem akkor szerintem fordulj sarkon és keress mást.

Remélem segíthettem.

2014. márc. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A dokinő küldött egyből sebészetre. Nem tudok olyan gyerekorvost aki ezzel foglalkozna sajnos. Győrbe kell átmennünk. Az orvos azt mondta hogy hagyjam el a Neogranormont mert hámosít és ez is közrejátszott. Használjam a gyógyszertárit. Szegény kislányomnak mindig van valami baja születéskor szülési bénulása volt a karjában. Illetve a feneke felett a csíknál van neki egy lyuk azt is mondta mutassam meg a sebészeten és nézzem nem e váladékozik. De azt nem mondta hogy mi.

Várom a fejleményeket a kislányoddal kapcsolatban. Reméllem jól alakult az éjszakátok!

2014. márc. 5. 05:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi háziorvos hány a gyermek nőgyógyászatra mentünk. Nem volt semmilyen vágás, csak széthúzta neki a doktornéni. Most öt éves és minden este széthúzza magának, hogy ne legyen megint ilyen.
2014. márc. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*hány, után akart lenni.
2014. márc. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Minket egyből sebészetre küldött. Nem is említette a nődokit. :( pedig lehet hogy egyszerűbb lenne.
2014. márc. 5. 11:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyszerűbb lenne, nem értem miért nem azt javasolták. Nekem úgy tűnik, hogy megijesztettek egy kicsit a "szétvágással", pedig csak széthúzzák. Mikor másodszor történt meg az összenövés én csináltam meg a kislányomnak "közös megegyezéssel", mert nagyon nem akart az orvoshoz menni. A nőgyógyász el is magyarázta hogyan kell megcsinálni, utánna néhány napig kentem neki krémmel a gomba és fertőzések elkerülése miatt. Azt mondták, ezt akkor "növi ki", ha beindul a női hormonok termelődése.
2014. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!