Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire hat a viburcol...

Tényleg ennyire hat a viburcol? Vagy csak véletlen volt? Most akkor nyugtatót adtam a babámnak? Picit ijesztő

Figyelt kérdés

pici babám eddig így aludt 8 hetes korától.

este 21-kor elaludt, megébredt mindig fél óra múlva 1x 2x és utána aludt tovább reggelig.


de 3 napig 2 óránként felsírt, de halk szóra, vagy simogatásra egyből vissza is aludt. Vagy cumit is adtunk neki néha.


tegnap este egyik védőnős rokonom tanácsára adtam neki fürdés után egy viburcolt.


utána ismét elaludt 21-kor és megébredt fél-1 óra múlva, ahogy szokott és onnantól aludt tovább reggelig.


most akkor a Viburcol miatt lehetett? benyugtatóztam a babámat? annyira ijesztő.



2014. márc. 6. 08:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem a viburcol miatt volt, de végülis aludt a babád. Nem bántásból kérdezem, de ha ez volt a cél akkor mi a baj? :)
2014. márc. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy ha ennyitől így alszik, és nem magától, azt már nem tartom egészségesnek. A cél, a fájdalomcsökkentés volt, nem az altatás, mert nem volt teher kelni hozzá, hisz csak felsírt.

de én nem értek a homeos dolgokhoz sajnos

2014. márc. 6. 10:39
 13/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szerintem azért alszik jól, mert nincs fájdalma. Én is próbáltam már kisfiamnál amikor már több este ugyanígy sokszor felsírt, aztán már elaltatni sem lehetett pedig hulla fáradt volt. Akkor ő is átaludta az éjszakát. De mikor legközelebb adtam, akkor már nem tűnt olyan hatásosnak, úgyhogy lehet, hogy nem amiatt volt. Jobbulást nektek!
2014. márc. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Azért alszik jobban, mert nem fáj az ínye. A cél ez lenne, nem? Én nem hagynám abba, de persze Te tudod.
2014. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
igen, valószínűleg azért, mert nem fáj az ínye. Ezek szerint egy kúp elég a fájdalomcsillapításhoz? hisz gyógynövényekből tevődik össze a kúp. Na mindegy, érteni kéne ezt inkább :) (ezt magamra értem)
2014. márc. 6. 14:16
 16/18 anonim ***** válasza:

10-es vagyok.


Nem olya bonyolult nyugi :)

Idézet wikipédiából: "Alkalmazói szerint a betegségek olyan szerekkel kezelhetők, amelyek egy egészséges emberben a betegséghez hasonló tüneteket váltanak ki. Állításuk szerint sorozatos hígítással és az egyes hígítások közötti rázással megszüntethetők a szer toxikus hatásai, míg a vivőanyag (többnyire víz, alkohol vagy cukor) megőrzi a szer tulajdonságait. A végtermék gyakran annyira híg, hogy vegyileg megkülönböztethetetlen a tiszta vivőanyagtól."


Tehát pl. van a "coffea tosta ch15" nevű homeopátiás nyugtató. Ez úgy készül, hogy veszik az őstinktúrát (=kávé) ezt 100szorosára higítják, 10szer összerázzák, megint százszorosára hígítják, megint megrázzák.. és ezt ismétlik összesen 15ször, (a végeredmény kb egy atlanti ócennyi vízben 6 cseppnek felel meg)


Tehát a szer maga nem tartalmaz kimutatható hatóanyagot (pont emiatt nincs is mellékhatása), csak a betegség "információját" tartalmazza a homeopátia szerint.



A viburcol kúp ennél jóval kisebb "potenciálú" anyagokat tartalmaz, ami azt jelenti, hogy kisebb hígítású és a hatásfoka is kisebb, mint a nagyobb potenciálú szereknek.



nnna kb ennyi, remélem sikerült valamennyire érthetően leírnom...

2014. márc. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
köszönöm, tényleg,.) nem könnyű ezt megérteni, főleg, ogy eddig nem is foglalkoztam homeopátiával (mert nem volt rá szükség), de úgy igazán jó lenne megérteni, de sokat segít, amit írtál
2014. márc. 6. 15:32
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia!Én a kisebbik fiamnál használtam a viburcol kúpot, akkor, amikor a fogzás miatt már óránként ébredt éjjel. Ugyanaz volt a hatás, mint nálatok. (Előtte már napokig kapott nurofent, ill. panadolt, attól is aludt, de nem mertem tovább gyógyszerezni. A védőnő ajánlotta ezt a kúpot) Adtam, amíg kibújt a fog és utána aludt szépen, úgy, mint a fog előtt. Ha ismétlődött a probléma, újra adtam. Azóta két babának ajánlottam, az egyiknél úgyanígy bevált, a másiknál semmit nem ért.
2015. márc. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!