Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió...

Szülés utáni depresszió milyen hatással lehet a későbbiekben a baba-anya kapcsolatára?

Figyelt kérdés
2014. márc. 6. 14:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem szakdolgozatot írok, családbeli problémán gondolkodom.
2014. márc. 6. 15:06
 2/5 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalatom van csak. Anyukámmal ez volt, akkoriban ez nem volt publikus, inkább szégyellnivaló, mint kezelendő sajnos. Nem kért és nem kapott segítséget. Én mindg el voltam látva, de soha nem volt köztünk az a meleg, bizalmi kapcsolat, aminek kellett volna lennie. Mire felnőttem, ez még rosszabb lett sajnos.
2014. márc. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor anyukád később nem is próbálkozott szeretetteljes kapcsolatot kialakítani?
2014. márc. 6. 21:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Az attól is függ,hogy milyen fokú depresszió alakul ki valakinél,meg attól is,hogyan viselkedik közben a babájával.Pl:rajta vezeti le a feszültséget,problémákat vagy magába fordul inkább.Az se mindegy,hogy kért-e időben segítséget.Nekem volt és most már túl vagyok rajta.Ismerősök azt mondják és én is úgy érzem,hogy a kisfiam ragaszkodik hozzám,szeret engem.Bár ő még nagyon kicsi...
2014. márc. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok. De próbálkozott, csak mindig volt valami távolság, aminek akkor kellett volna eltűnni, amikor és kisbaba voltam. Szóval szeretett ő engem, de mégsem volt az igazi. Nem tudom, érthető-e...

Nem arról van szó, hogy lerakott a sarokba, hanem a bizalmi légkör hiányzott mindig. Minden szülőin, előadáson ott volt, ültem az ölében, játszótérre jártunk, tornára, szóval nagyon igyekezett. De ahogy kicsit intimebb lett volna a kapcsolatunk, mindig 2 lépést hátrált. Ennek következtében egy idő után már nem próbálkoztam én sem.

2014. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!