Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy süket a babám?

Lehet, hogy süket a babám?

Figyelt kérdés

5 hetes múlt és mikor megszületett, csináltak egy hallásvizsgálatot, a jobb füle rendben volt, a balra akkor azt mondták, nem reagált rá, másnap ismételjük. másnap azt mondták, hogy minden rendben vele, valószínűleg csak magzatvíz, magzatmáz volt, vaqy valami elzárta a készülékből kibocsátott hang útját, és azt is mondták, hogy ha egy baba az egyik fülére hall, akkor 95%, hogy a másik fülére is. Tehát úgy jöttünk haza, hogy minden vizsgálat jó volt, mégis aggódom, mert szoktam próbálgatni és hiába csettintgetek a bal fülénél, nem rezzen össze, nem figyel oda. igaz, a jobbnál sem annyira. akkor most romlott a jobb füle is? vagy mi? ne írjátok hogy ilyenkor még korai, most olvastam a külföldi oldalakat, hogy 4-5 hetesen már diagnosztizáltak a gyereküknél süketséget.

igaz, 5 héttel előbb született, még csak 5 hetes, de hajlamos az ember túlkomplikálni és kikerekíteni ebből azt, hogy a kórházban sem stimmelt valami, és én sem bizonyosodtam meg róla, hogy hall. alvás közben ha néha leejtek véletlenül valamit, össze szokott rezzenni, de mivan, ha csak a jobb fülére hall és már az is romlik? nem kellene most elmennem valahova, hogy minél előbb diagnosztizálják ezt? nagyon paramami vagyok, segítsetek légyszi, aggódom. a kórházban is olyan semlegesen közölték velem, hogy anyuka, a fia nem reagált a bal fülére, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. én meg átsírtam az egész éjszakát.


2014. márc. 8. 15:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, nekünk elég mogorva orvosunk van, de még ilyet soha nem mondott, hogy nem ad beutalót. Felháborítónak tartom, hogy én mint szülő szeretném x szakrendelésre elvinni, és az orvos közli velem, hogy nem kell ezzel foglalkozni. És mikor kell majd vele foglalkozni? Ha valóban hallássérült azt 6 hónapos korig kell kezelni utána rosszabbak az esélyei. Na már most ha kérsz időpontot az legalább 1 hónap várakozási idő, remélem az orvosod ezt is szem előtt tartja amikor már "lehet foglalkozni" a hallásával. Neurológia dettó rendkívül fontos egy koraszülött baba esetében, főleg ha neuroterápiára lenne szüksége, amit legkésőbb 3 hónapos korig el kell kezdeni, de minél előbb annál jobb. (Margit kórház Budapest Fejlődésneurológiai osztály) Így hogy koraszülött volt a babád főleg fontosak a vizsgálatok elvégzései, koraszülött utógondozás keretében nincsenek ilyen vizsgálatok (szemészet, fülészet, neurológia stb.), erre hivatkozva sem ad a doki papírt? Unokatestvérem 2 hónapos babájának szemén szürke hályog szerűt vett észre (nemorvos nem tudta, hogy szürke hályog vagy sem) a védőnő azt mondta nem, az orvos dettó ezt mondta (ilyen kis korban még rendkívül ritka a szürke hályog). Ő nem hagyta annyiban, fényképeket készített a baba szeméről és elküldte a szemészetre (Mária utca) volt ott egy e-mail cím amin időpontot lehet kérni arra elküldte, ez volt dec 25-én, 25-én éjszaka fél 11 kor írt neki egy orvos hogy holnap vigye be a babát meg vizsgálja. Kiderült szürke hályog. Január 3. án megműtötték. Mondták neki, hogy ha 1 éves koráig nem történt volna meg a műtét, nem kapott volna új lencsét és nem folynának már a gyógykezelések, vizsgálatok egészen biztosan nem tanul meg látni (nem is látott volna és az agya sem tanul meg ezért látni a későbbiekben, hiába operálták volna meg a hályogot az agya már elfelejtett volna látni) pusztán csak ennyit számít az első néhány hónap.
2014. márc. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Kérd ki a papírokat arról, hogy milyen vizsgálatokat csináltak meg a babán amikor kórházban volt. Ne szóban mondják, hogy folt van a szívén ha nem adják ki a papírt, és adják ki a papírt a mostani vizsgálatról is, hogy szülés után megnézték és nem találtak semmi bajt a szívén, és milyen vizsgálattal állapították ezt meg. Adják ki a pairt, hogy az egyik fülét nem tudták megmérni mert valószínűleg magzatvíz volt benne és a későbbiekben meg kell vizsgálni mégegyszer. Ha megvizsgálták akkor kell róla legyen papír ha nem vizsgálták akkor pedig jogosan követeled a vizsgálatot. Ha más nem a háziorvos írja meg a a papírt "anyuka azzal a panasszal hozta a gyereket, hogy nem hall jól, xy vizsgálat alapján a gyereket megvizsgáltam, eltérést nem tapasztaltam".
2014. márc. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Harcold ki a beutalókat! Nem tudsz átmenni másik gyermekorvoshoz? Az én gyerekorvosom azt mondta bárhová elvihetem a gyereket, kérjek időpontot és ő ad beutalót!
2014. márc. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!