Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha belefőzöm a babám teájába...

Ha belefőzöm a babám teájába a cukrot vagy, ha utána teszem bele, akkor hashajtó hatású?

Figyelt kérdés
És hány napig normális, ha nem kakál egy anyatejes baba?Van valami jó módszer, amivel segíteni tudnék a székrekedésén?
2008. júl. 22. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A sima cukor semmiképp sem ilyen hatású, ráadásul lassítja az emésztést.

Az anyatej laktóz, vagyis tejcukortartalma alapvetően székletlazító hatású.

Ha a babának 2 napig nincs széklete érdemes a védőnőt kérdezni, mert ha pl a tejed tápanyagtartalma csökken, akkor a babának nincs felesleges bevitt tápanyag, amiből lenne széklete.

2008. júl. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ hány hónapos?
2008. júl. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 11 hetes, a védőnőnk szerint 5-6 nap még nem gond.Nálunk 1 hete nincs széklet,de nem sírósabb mint eddig, jól alszik úh nem okoz neki különösebb gondot.Próbáltam lázmérőzni, adtam neki levolac-ot de semmi eredménye. Holnap kipróbálom a glicerines kupot hátha az segít. Az anyatejet teljesen fel tudja dolgozni a szervezetük azért lehet, hogy napokig nem kakilnak.
2008. júl. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is 11 hetes a babám a 6.héttől 3 héten keresztül nem bírt kakilni, 5-6 nap után csak 1/4 glicerines kúppal sikerült. Nem használt sem a lázmérő, sem a szélcső, sem a kamilla tea. De már helyre jött, arra gondoltam az miatt volt, hogy nem ittam tejet, mostmár újból iszom, és van széklet. De lehet, hogy hülyeség? Nincs összefüggés?.
2008. júl. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!