Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le 4 hónapos...

Hogyan szoktassam le 4 hónapos lányomat a folyamatos kézben levésről?

Figyelt kérdés
Szinte semmit tudok csinálni nappal, állandóan kézben akar lenni, ha leteszem a hordozóba, vagy az ágyába, elkezd nyöszörögni, majd sírásba megy át. Nem más baja van, egyszerűen csak azt akarja, hogy kézben legyen. Néha már nagyon ideges vagyok, hogy semmit nem tudok csinálni, még sokszor enni sem.
2009. dec. 14. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez tipikus probléma ebben a korban. Engem is nagyon kifárasztott. Akkor szűnt meg, amikor elkezdett forogni, kúszni, így lefoglalta magát.

Amikor már nagyon nem bírtam, letettem a játszószőnyegre, mellé tettem pár játékot. Első 5 percben persze ment a sírás, aztán mégiscsak felvette a játékokat, ami lekötötte egy kis időre.

2009. dec. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem válaszolok, de nem hagyhattam ki, hogy nálunk ugyan ez a helyzet. Nagy ritkán tudom ringatni a hordozójába, de amúgy mindig kézben lenne. Kivagyunk mi is....
2009. dec. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
első válaszoló: nálunk fordítva van, az első 5-10 percben minden oké, ha leteszem a játszószőnyegre, aztán egy idő után elkezd sírni. Mintha nem kötné le semmi sem. Elég nehezen telnek a napok, férjem dolgozik, egyedül vagyok itthon. Minden abban a félórában kell elvégeznem, amíg alszik. ( ugyanis ő ennyit alszik, kb 3szor egy nap).
2009. dec. 14. 10:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt ilyen idösen. Aztán,mikor már az oldalára fordult, jobban el volt egyedül,meg a játékok is jobban érdekelték 5 hós korában. Szerintem bird ki még pár hétig,aztán már jobban lekötik a játékok,meg a forgás.

Játszószönyeget is érdemes beszerezni,nekem sokat van ott,na meg a hintában.

2009. dec. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg beszerezni neki járókát, és különíts el a nappal az éjszakától (ne tedd nap közben az ágyába). A járókába adjál neki olyan játékot, ami csörög, zörög, villog, zenél stb, de egyszerre ne sokat, csak 1-2-t. Aztán ha megunja, akkor pedig olyat, ami nem neki való (nálam a tévétávirányító vált be leginkább). Ahogy előttem írták lassan elkezd értünk nyújtózkodni, és akkor már jobban ellesz. Egyébként én a járókáról azt hittem, hogy a pici majd börtönnek érzi, de ahogy látom tök jól elvan benne (3 napja használjuk, 4,5 hónapos).
2009. dec. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hordozókendőben magadra kötheted,akkor szabad lesz a kezed,bármit csinálhatsz,és ő is jól érzi magát.Volt olyan ismerősöm-több is-akik így vészelték ezt az időszakot át,és megnyugtathatlak,nem "ragadt" rajtuk a baba.:)))
2009. dec. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
12:22-es vagyok. Az előző hozzászólónak igaza van, el is felejtettem :) Én is hordozókendőben hordozgattam itthon, amikor még kisebb volt és nagyon sírt valamiért és nem tudtam letenni egy percre sem. Még pisilni tudtam így :) És tényleg nem ragadt rajtam, most már, ahogy írtam is, nagyon szépen eljátszik a járókában.
2009. dec. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!