Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldod meg, hova mozduls...

Hogyan oldod meg, hova mozdulsz ki a kicsivel, hogy minél előbb szocializálódjon más gyerekekhez?

Figyelt kérdés
Azok válaszoljanak, ahol nincs rokon kisgyerek, mert nálunk nincs a közelben és félek, hogy magányosak leszünk a kicsivel, ha megszületik.

2014. márc. 11. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
játszótér??nálunk elég jó kis közösség alakult ki,vannak barátok.
2014. márc. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi kb. 1 éves kora óta járunk időnként játékos, tornás foglalkozásra az egyik helyi családi napközibe. Ezen kívül a házban jóban vagyunk egy házaspárral, nekik 4 hónappal idősebb a fiuk, mint a miénk, velük járunk le délelőttönként motorozni, homokozni, játszani. Most 21 hónapos a fiam.
2014. márc. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

A szocializáció kérdése olyan 10 hónapos kora után izgasson. :) Akkor is csak annyiban kell szoknia a gyermekeket, hogy tanulgassa az alap viselkedésformákat társaságban. A gyerekek kb. 3 éves korukban kezdenek játszani egymással.


Egyébként én is fontosnak tartom, hogy találkozzon gyermekekkel, ezért mi játszóházakba járunk kb. 1 éves korától rendszeresen, májusban lesz két éves, jövő héttől elkezdünk szokni a bölcsizéshez is. Mi olyan bölcsit kerestünk, ahová járhat velem akár több hónapig, így addig, míg be nem tölti a kettőt, heti 3 délelőttön fog járni velem. Májustól marad hetente 3x, 9-délig, szeptembertől végig. Én pszichológus vagyok, az a tapasztalatom, hogy nagyon fontos, hogy óvoda előtt valamilyen közösséget rendszeresen, keretek között látogasson, ez sok-sok dolgot könnyíthet meg a későbbiekben. Így mi ezt az utat választottuk.


Itt lesz sok válaszoló, aki szerint 3-4 éves koráig nincs szüksége gyerektársaságra egy kicsinek, én ebben nem hiszek, és ezt soha nem is hallottam sehol a tanulmányaim során sem.


Szóval: játszóház/játszótér, és ha lehetőség van rá, játszócsoport valamelyik bölcsiben, vagy akár magánbölcsi, ott nagyon rugalmasak a bentléttel kapcsolatban.


Nekünk sincs túl sok kisgyermekes ismerősünk egyébként, csak két családdal járunk össze.


De ráérsz még ezen töprengeni.

2014. márc. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Barátnőm kisfia júniusi, az én kislányaim novemberben születtek. Rendszeresen átjárunk egymáshoz, nem lakunk messze. Bár ez inkább nekünk anyukáknak fontos, de remélem azért a gyerekek is élvezik.


Amúgy játszótér, játszóház, baba-mama klub, babazene, babatánc

2014. márc. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3,5 éves a kisfiam (már ovis)- ketten vagyunk.


Amikor babakorú volt, 1 év alatt én nem voltam megőrülve attól, hogy közösségbe vigyem. Így visszagondolva nem mulasztottunk semmit- rám volt szüksége.

(bevallom őszintén, hogy ha csak nagyobb tesó miatt nem, én eleve nem tartom jó ötletnek a nagy játszóházakat 1-1,5 év alattiaknak, egyszerűen nem nekik való)

Olyan 9 hós korától kezdtünk hetente egyszer járni baba-mama foglalkozásra (ringató jellegű kis éneklős, megtornáztatós foglalkozás), de ott sem érdekelték más gyerekek- ez az érdeklődés szerintem olyan 2,5 -2 éves korig nem is várható.

A játszótér, a közeli parkba tett rendszeres séta lehet még jó ismerkedésre- de az első két évben inkább csak neked. Az csak egy plusz pont, ha a gyerekek is eljátszanak egymás MELLETT.

Szocializálódni majd a bölcsiben, de inkább az oviban kell :)


Nekünk nincsenek rokonaink, nagyszülők nem élnek, testvérem már egy másik országban él a családjával- mégsem vagyunk magányosak.

2 év alatt sokat jártunk neki való foglalkozásokra (pl. MÜPA vasárnap ingyenes gyerekprogram), kerületben a baba-mama foglalkozásra, a környéken lévő 5-6 játszótérre és ott szóba elegyedtem szimpatikus szülőkkel.


Azóta így tettünk szert 2-3 kis barátra, mára az ovis gyerekeink tényleg EGYMÁSSAL és nem egymás mellett játszanak, mi pedig kedveljük egymást a szülőkkel.


Nálunk még a közeli művelődési ház is átlagon felül jó programokat szervez, ott is van baba-mama torna, bábelőadás direkt kicsiknek, szakemberek előadásai szülőknek, baba-mama zsibvásár stb.


ne félj, nem lesztek magányosak. A gyermeked semmiképpen (hogy te mennyire, az más kérdés)- a kicsinek egyelőre 2 év alatt nincs kifejezetten szüksége más gyermekekre, az intézmények később pedig megadják majd erre a választ.


Szép napot.

2014. márc. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,nem lesztek magányosak :) én például azokkal is tartom a kapcsolatot,akikkel egy szobában voltunk szülés után. A gyerekek egyidősek ugyebár,néha találkozunk. Ilyenkor játszótér vagy játszóház a program,de mondjuk a fiam már másfél éves. 1 éves kora előtt egyetlen egyszer találkozott más babával,akkor is csak hajtépés és harc ment a játékokért :D még most sem játszik más gyerekekkel,egymás mellett teszik a dolgukat,homokoznak,hintáznak,de ennyi. Nem sokszor találkozunk másokkal,talán havonta 2-3x,de szerintem ez bőven elég,még jobban igényli a fiam a velem való játszást,úgy vettem észre,hogy kell neki egy bizos pont,ez pedig én vagyok ugyebár. Sok jó tippet adtak itt Neked,mi nem jártunk ilyesmikre,de ismerős igen.
2014. márc. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jótanácsot! Akkor még ráérek ezen agyalni. 10 hónapos koráig biztosan:)
2014. márc. 11. 20:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi hetente járunk zenebölcsibe, baba-mama klubba, olyan 9-10 hós kora óta. Kéthetente játszóházba és rendszeresen játszótérre. A környéken és az ismerősi körben több babással is tartjuk a kapcsolatot, meglátogatjuk egymást, amikor csak tudjuk. Az én kisfiam félénk, nehezebben oldódód típus, és nagyon meglátszik rajta, ha többet megyünk társaságba. Más gyerekekkel annyiban játszik, hogy megkínálja őket kölesgolyóval, a kisebbeket megitatja, libikókára feltesszük őket, de nyilván ebben a korban többnyire egymás mellett játszanak még.
2014. márc. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!