Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vállalnátok így még 1...

Moncsycsy kérdése:

Ti vállalnátok így még 1 gyermeket? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van egy 15 hónapos kislányom. sajnos elhúzódó hasmenése miatt, amit ételallergia okoz, nagyon sokszor jött oda hozzám sírva, és én megvigasztaltam. viszont most annyira önállótlan, hogy még játszani sem akar/tud egyedül. én viszont már nagyon szeretnék újra terhes lenni, meg így is terveztük hogy 2 év legyen a két baba között. mindenért hisztizik ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, ordít ha nem kap meg valamit, sokszor azt sem tudjuk mi kell neki, mert meg sem tudja mutatni. mutat valahova ahol van 5 dolog és felemeljük, de csak sír, elkezdjük mutogatni hogy mi kellhet neki de behisztizik a második dolognál, és lekéredzkedik, majd elkezdi magát majd nem a földhöz verni. védőnő azt mondta teljesen jó így de más gyerekeket nézve az én lányom semmit nem tud. tudom nem szabad máshoz hasonlítani, nem is teszem, próbálom tanítani, de nem akarja. ha leülök vele, és mutatom hogy a legót hogy rakja össze akkor bevágja a durcát, és ő ezzel elrohan. nem is nagyon beszél, csak a "hát szia, mama,vauvau, néha baba, apa, anya.annyira elszomorít, hogy ennyire nem tud élni nélkülem, mert így én is elcsúszok a házimunkával. régen egyedül aludt el, és én tettem bele a kiságyba most viszont, nem akar/tud elaludni. egyszer alszik, dél- fél-1 körül, de nem engedem csak 1 órát aludni , mert ha többet alszik este 11 előtt nem lehet el altatni. már azon is gondolkoztam h nem engedem aludni napközben, de neki még kell az a kis idő alvás. hogyan tanítsam meg az önállóságra? merjük elkezdeni a babaprojektet? válaszokat köszönöm :)
2014. jan. 6. 10:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Az én 15 hónaposom is ilyen. Csak épp nem hisztizik, bár mérges az tud lenni, ha nem értjük meg :).Egyedül Ő sem szeret játszani, kell mellé valaki most ez a korszak van, én is mutogatok neki játékokat és talán 2 percig jó aztán megy a másikhoz, most kapaszkodva lépeget és ha fogjuk a kezét, úgyhogy ha itthon vagyunk ez a napi program nagy része hogy sétálunk körbe-körbe a lakásba.Az enyém se beszél még, annyit mond hogy Papa, Mama, vauvau, meg csüccs.

Én vállalnék még egy babát a helyedben, ha már elterveztétek, az még 9 hónap, addig változhat sokat a babád, sokat fog addig még tanulni :).

2014. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
55%

Semmiféleképp ne!

Csak jót akarok nektek az én fiam most 4 éves múlt a kisebbik 3 hónapos múlt és 2 évesen bele se mertem volna vágni de még most is korán van mert mióta megszületett a kicsi több gond van a nagyobbal mint a kicsivel mert féltékeny.

Ha oviba van akkor nyugi van de ha itthon van akkor ugyanazt kell vele csinálni mint a kicsivel.

És ha nem érek rá mert etetem a kicsit akkor mondja hogy tegyem le addig míg vele játszok, de nem teszem és olyankor jön a hiszti a hempergés.

2014. jan. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
71%

Szia, nem akarlak megbántani, de szerintem itt komoly problémák vannak, főként a következetességről van szó.

A gyerek tudja, hogy hisztivel, sírással szinte mindent elérhet. Ha egy ilyen pici mellé bevállalsz mégegyet, vért fogsz izzadni. Egyébként szerintem néhány hónap alatt át lehet nevelni a kicsiket, de erőt kell venned magadon és nem hagyni, hogy ő irányítson téged. Nehezíti a dolgot, hogy talán már elkezdődött nála a dackorszak is, de akkor is nagyon fontos, hogy megtanulja, hisztivel semmit nem ér el. Ilyen kicsiknek nehéz lekötni a figyelmét, a beszéddel is ráér még. Nézd meg esetleg az Anya, taníts engem c. könyvet, a netről is letölthető, életkorra lebontva nagyon jó ötleteket ad, hogy mikor mit érdemes játszva tanulni.

Az is nagyon fontos, hogy ne csak te legyél vele következetes, hanem a férjed is, a nagyszülők is, ha valamit nem lehet, akkor nem lehet még órák hosszat tartó hisztizés után sem. Nekünk sokat segített, hogy amikor a lányom nekiállt tombolni, langyos vízzel szépen lemostam az arcát, persze utálta, úgyhogy sokszor amikor elkezdte a hisztit, csak elég volt annyit kérdeznem, hogy megyünk a fürdőszobába arcot mosni? És azonnal abbahagyta.

Próbálj nem tudomást venni a hisztikről, tudom, hogy nagyon nehéz és idegőrlő is, de muszáj, mert meg fogja tanulni, hogy nincs értelme tovább folytatni.

2014. jan. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
55%
Én sem vágnék bele egyenlőre, még ez után jön a dac korszak, az igazi.. :). Utána gond nélkül, 2 év mulva.
2014. jan. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Hát kábé nálunk is ez volt a helyzet. Most már kicsit jobb, mert tud beszélni, meg önállóan is eljátszik. Én is két évet terveztem és bele is vágtam volna, ha az élet nem vág közbe mindig. De így visszagondolva, jó, hogy így történt, meghülültem volna. És még mindig hisztis a gyerekem. Lány. Majdnem 3.5 éves. És most vágtunk bele a babaprojektbe, ma vagyok 7 hetes, így 4 év, 1 hónap lesz a kettő között. Remélem még addig azért érik kicsit a lányom. A jó az, hogy a nagy már oda lesz oviban reggeltől délután 2-3-ig, így a reggeli elindulásig kell odafigyelnem, hogy ne legyen féltékenység, meg délután. Így amíg ő oda lesz, a kicsivel tudok babázni zavartalanul és nem lesz féltékeny a nagy. Délután meg megpróbálok a nagyobbra koncentrálni jobban. Persze majd meglátom, hogy is fog ez a gyakorlatban kinézni.:D

Még inkább érjen a te gyereked is kicsit, mert gondold el, milyen lenne, ha most ott lenne még a picibaba is. Kikészülnél teljesen.

2014. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
de hogyan neveljem át? nem tudom igazán hogy fogjak neki, talán azzal kezdjem hogy egyáltalán nem érdekel a hisztije, és én kimegyek a szobából is? már benne van a dackorszakban 11 hónaposan kezdődött nála. nagyon sokáig hagyom hisztizni, de a fülrecsegésem miatt hamar beadom a derekam, mert akkor már a fejem is zsong, és fáj. a párom sokkal szigorúbb mint én, de őrá jobban is hallgat mint rám, és jobban is kimutatja felé a szeretetét. engem üt, vág, harap, csíp, a páromat pedig simogatja puszilgatja, ölelgeti.
2014. jan. 6. 11:50
 7/26 anonim ***** válasza:

Most biztos, hogy sokan meg fognak szólni, de ha harap, nyugodtan csapj oda a szájára, persze nem erővel, de hogy érezze, túl ment egy határon. Ugyanúgy a csípés, karmolásnál is csapj rá a kezére. Ha nem leszel szigorúbb, később óriási gondja lesz a közösségben. Magyarázd el neki ha kell ezerszer is és büntesd meg. Nálunk a legfőbb büntetések a mesemegvonás például este, vagy játszótér elmaradása, de szerencsére erre nagyon ritkán kerül sor, hiszen tudja, hogy tényleg büntetés lesz, nem csak úgy fenyegetem vele. Ha a boltban hisztizett, azonnal mindent otthagytam és kivittem a boltból. Nagyon meglepődött, mert nem erre számított. Nincs nassolás, nincs édesség stb. rengeteg dologgal meg lehet fogni a gyerekeket, neked kell tudni, hogy melyik a leghatásosabb. Nem akarlak elkeseríteni, de az ilyen meg nem nevelt gyerekeket más anyukák is messziről kerülnek, mert előbb-utóbb a játszótéren is ezt a bevált módszert fogja alkalmazni (harapás, csípés), ha nincs megtanítva, hogy ezt szigorúan tilos, mert nagy fájdalmat okoz vele.

Okos gyerek, hiszen tudja, hogy veled bármit megtehet, az apjával már nem és nem is próbálkozik. Rengeteg ilyen átnevelős módszer van, soha nem késő elkezdeni, én annak idején a könyvtárban találtam rengeteg jó hasznos könyvet ezekről. Te vagy a felnőtt, neked kell irányítani és megmondani, mit lehet és mit nem. Ez nem azt jelenti, hogy egy végtelenül szigorú anyukának kéne lenned, hiszen van köztes megoldás is, én is szoktam kényeztetni a lányomat, de határt mindig mindenben szabok. Az én lányom is próbálkozott azzal, hogy rámcsapott, vagy nekem dobott egy játékot, először szépen elmagyaráztam, hogy ez milyen csúnya dolog volt és hogy anyának ez nagyon fáj, legközelebb ki fog kapni. Persze, hogy bepróbálkozott legközelebb is, kapott is a kezére egyet és jól megszidtam. Ezeknek a kézre, vagy fenékre csapásoknak természetesen nem az a célja, hogy fájdalmat okozzunk a kicsiknek, tehát nem erőnek erejével történik, hanem figyelemfelkeltés, ha már a szavak semmit nem érnek és sokszor jobban bevésődik az agyukba, hogy ha ezt vagy azt teszem, annak következménye lesz. Nem akarom elkiabálni, de nálunk például a popóra csapást a közel 4 év alatt kb. 5x kellett alkalmazni és azóta sem. Tehát mielőtt itt bárki félremagyarázná, nem veréssel való nevelésről van szó, hanem a hatást fokozom azzal, a szavaim súlyát, ha valamit nem ért meg. A férjed szigorúbb, már most jobban tiszteli az apját, miközben veled bármit megtehet.

2014. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
nem igazán mertem beleírni, de ha nem érti nem szabad akkor rászoktam vágni a kezére szájára. kinevet, illetve újra rám csap, megharap. ez nem igazán vállt be. :(
2014. jan. 6. 12:19
 9/26 anonim ***** válasza:
Menj ki a szobából, de úgy, hogy tudd, biztos, hogy nem esik semmi baja, nem csinál semmi olyat, amivel árthat magának. Vonulj egy olyan szobába, ahol nem hallod. Nekünk volt bébifigyelőnk. Ha letekertem a hangot, akkor is tudtam, hogy még sír, mert volt rajta egy skála, ami világított. Kábé 8 kis lámpa, s ha csak kicsit sírt, akkor csak egy-két lámpa világított. Így csak azt figyeltem, néha-néha visszatekerve a hangerőt. Az én lányom keményen tudott hisztizni. Baba korától erősítette a kis tüdejét és képes volt fél órát-órát sírni másfél évesen, csak azért, mert behisztizte magát, mert nem úgy csinálta az a játék, ahogy ő akarta. Rettenet akaratos, nem engedi, hogy segítsünk neki...borzasztó:D Egy idő után leszokott róla:D Körülbelül másfél-2 évesen már be tudtam küldeni a szobájába, hogy ott hisztizzen. Eleinte tényleg elvonult és hisztizett egy kicsit, aztán átjött, hogy anyuka, befejeztem. Aztán 2 éves, 2.5 volt, mikor megunta és mindig azt mondta, hogy lenyugodtam anyuka, és tényleg abba is hagyta:D Így onnantól kezdve csak megemlítem neki, hogy el lehet vonulni:D 3.5 éves és működik:D
2014. jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
jaj de jó lenne ha nekünk is beválna ez a módszer. :)
2014. jan. 6. 12:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!