Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora szigor az ami "belefér...

Mekkora szigor az ami "belefér"? Honnan kezdődik a túlzott engedékenység?

Figyelt kérdés

Pár napja meglátogatott a nővérem a 4 éves kislányával, nekem 1 éves a fiam.

Ismerem a fiamat, akaratos kis kölök, ha hisztizik, soha nem veszem fel, csak ha tényleg engem akar, nem csak magasabbról nézelődni (már jár egyedül, de azért mászik is). A nővérem szerint kegyetlen, szívtelen nő vagyok, nem lesz boldog a fiam.

A kislánya nagyon okos, kedves kislány,de egyáltalán nem fogad szót, senkinek. Csúnyán is beszél, az ételt dobálja, tör-zúz, ha nem az ő akarata teljesül. A nővérem teljesen babaként kezeli, a karjában altatja, hagyja, hogy cicizzen este, ami (nekem) nagyon morbid, ha nem akar nem vesz fel kabátot, és folyton csupa nátha. Rég láttam őket, szóval jó lett volna kicsit együtt lenni, de az egész hét arról szólt, hogy takarítottam a kislány után, és arról, hogy anyukám, akio szintén velük jött hozzánk, a kislány után szaladgált, és könyörgött neki, kiabáltak vele, ő meg rombolt. A fiamat is megütötte. Szétverte a babakocsit, bár azt már nem annyira használtuk, újat vettünk nem rég, de ismerősömnek megígértem, hogy neki adom... Annyira rossz volt...a kisfiammal nem is foglalkoztak, csak a kislányt hajtották.


Beszéltem a nővéremmel erről, és azt mondta, h szégyelljem magam, nem érdemlem meg a gyönyörű kisfiamat, mert nem foglalkozom vele, csak leteszem játszani, és odaülök mellé, mintha kutya lenne, nagyon rosszul estek a szavai. Lehet, hogy tényleg szigorúság ez, és később kellene "nevelni"? Pont az ő "példájuk" miatt nevelem így a fiam.


2014. márc. 13. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne ellenpéldák alapján neveld a kisfiadat!

Mindig hallgass a belső érzéseidre, akkor nem fogod elrontani.


Egyébként nekem 3 gyerekem van, egyik se hisztizett soha, és mindig felvettem őket, ha nézelődni akartak (?) akkor is :-)

2014. márc. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úristen, nagyon durva amit a nővéred művel.

Ne bánkódj a szavai miatt, az ostobasága miatt beszélt ennyi butaságot és bántott téged.

Vagy mert irigykedik, hiszen látja, mennyivel okosabban neveled a gyereked.

Konkrétan, te neveled, ő meg csak majomszeretettel viseltetik felé és a saját gyereke szolgája.

2014. márc. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ismerős helyzet, ebben vagyunk mi is. lányom 2 éves lesz keresztfiam 3 múlt. nem is tudom hogy eleven vagy már rosszaság amit ő csinál. míg a lányom nem tudott menni, sokszor volt hogy a keresztfiam megfogta a haját és húzta (volna) vagy rugdosni akarta meg ütni a fejét, nem csak vele, mással is. Mindent el akar tőle venni, amivel épp játszik, nagyon hirtelen és figyelmetlen. épp emiatt mi sem tudunk leülni és beszélgetni. pár napja ovis a kisgyerek,reménykedünk benne hogy majd kicsit változik a magatartása. bár az anyja hiába követett el bármit, nem volt hatása.
2014. márc. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

szerintem a gyerekeknek van egy alap természetük amivel nem lehet mit kezdeni. aztán persze sok minden nevelés kérdése.

nekem 4 éves a fiam, 1 évesen még bőven felvettem ha fel akart jönni mondjuk nézelődni, ha ezt teszi boldoggá miért ne (mondjuk ebben nem értem hol a nevelés, de nem kötekedni akarok, csak a logikát nem látom).

elég engedékeny vagyok, sok mindenre rá tud venni, mondjuk az egészsége persze fontos, bár a héten enyém se vett kabátot, akkor fázik meg ha leizzad, meleg is volt, elég volt a mellény, ennyi idősre már nem kell plusz egy réteg.

na de amit írni akarok, enyém nagyon jó gyerek, szófogadó, ha kérek valamit akkor megteszi. kicsit úgy érzem, hogy ez az oda-vissza dolog nálunk jól működik, ő is kérhet, ha olyan, megteszem. de én is kérhetek, szó nélkül megteszi.

nem hisztizik, oviban minta gyerek, nap mint nap ki van emelve, mint példa, hogy ő már felöltözött, ő szépen evett, nem verekszik, sok barátja van...


na a lényeg, hogy szerintem neki ilyen a természete. én nagyon imádom, mondhatom, hogy elkényeztetem, de mégis olyan kis jól nevelt, illedelmes, szófogadó :)

egyébként mikor kicsi volt még nem így gondoltam, de ő utána meggyőződésem lett ez a teória :D

2014. márc. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez olyan sztori ahol jo lenne meghallgatni a másik felet. Ő arra érthette h nemm foglalkozol a gyerekkel h nem veszed fel ő meg 4évesen is szoptatva altatja. Szerintem alapvetően màs elveket vallotok, személy szerint az övèvel sincs bajom. Nem hiszem h ezért viselkedett rosszul a gyereke attól még fegyelmezni lehet es szabalyokat allitani lehet, hogy sokat babusgatja. A kettőt különitsd el és igy probáld nevelni. Ha szigorubb vagy mint a nővéred az nem baj nem árt a gyereknek. Nálatok a babusgatás kérdésben van ellentét ahogy olvasom.
2014. márc. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy-két dolgot külön kell választani, azok közül, amiket felsoroltál.

Én sosem hagytam sírni, nyöszörögni a gyerekemet. Ha nyújtotta felém a kis kezét, én mindig felvettem. Viszont soha nem engedtem, hogy az étellel játsszon, vagy mást és a játékait bántsa.

Kicsit túlzásnak tartom 4 évesen az esti cicizést... de ez az ő magánügyük.

Szerintem neveld úgy, ahogy neked tetszik, ahogy a te elveidnek a legjobb. Ne hasonlítsd össze senkivel.

Viszont ha megengedsz egy személyes észrevételt: a testvéreddel kicsit furcsa lehet a viszonyod, ha ilyen "stílusban" kommunikáltok. Lehet ezen kellene változtatni, és nem a gyerekek nevelésén. Bocsi

2014. márc. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ne foglalkozz azzal amit a nővéred mondott! Mindenkinek megvannak a saját nevelési elvei illetve minden gyerek más és más ezért nem fog mindenki mindent ugyanúgy csinálni. Magadra hallgass és azt tedd ami szerinted jó! Én speciel mindig azt mondtam ha egy hisztiző gyereket láttam, hogy na ezt jól nem nevelték meg. Aztán lett egy édes akaratos hisztis fiam akinek ha századszorra sem engedek meg valamit akkor is hisztizik és toporzékol. Most már tudom, hogy bár sokat számít a nevelés minden gyereknek van egy alap jelleme, személyisége amivel csak annyit lehet tenni , hogy ahhoz alkalmazkodva próbálod a tőled telhető módon a legjobban nevelni. Egyébként minél később próbálod megfogni annál nehezebb lesz , szerintem jól teszed, hogy már következetes vagy és "neveled " :-) Szóval ha Te úgy látod jónak, hogy nem veszed fel akkor az úgy jó és ne befolyásoljon más véleménye!
2014. márc. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!