Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki milyen sorrendben kezdte a...

Ki milyen sorrendben kezdte a hozzatapalast?

Figyelt kérdés

2014. márc. 14. 05:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezer ilyen vállasz van, nemcsak itt. Ezerféle táblázat, minden védőnő mást mond, országonként más.

Énelőször őszibarack levet adtam, mert pont termett, aztán a pépjét, majd almát, répát, sütőtököt. Aztán céklát, brokkolit, avokádót, cukkinit, gyümölcsből szilva volt a következő, mert van a kertben.

Nagyjából követtem az egyik hivatalos listát, meg józan ész alapján, és persze figyeltem a baba jelzéseit. Soha semmitől nem lett baja.

Mindent én csináltam, sosem adtam üvegest, pár hét alatt kialakult a módszer, beszereztem az eszközöket, kisszűrő, kisreszelő, stb. A mini adagok problémáját úgy oldottam meg, hogy normál adagot csináltam és én is azt ettem.

2014. márc. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak azert kerdeztem mert az en babam hetfon lesz 5 honapos es a doktornonk azt javasolta 6 honapos kora elott ne kezdjem a hozzatapkalast.En nem ertek vele egyett mivel a tejem mar sajnos eleg kb egy honapja napi 2-3 etetest tapszerrel kell megoldjak.Es a babam mar ugy nezzi mit eszek,hogy gondoltam elkezdenem a hozzataplalast.Csak tanacstalan vagyok,hogy zoldseggel vagy gyumolccsel kezdjem?!
2014. márc. 14. 09:25
 3/5 Viktoria1978 ***** válasza:
Sziasztok! Mi Nemetorszagban elünk, a kisfiam 13 honapos most mar. A hozzataplalast a dokink javaslata szerint 4 honaposan kezdtük el hipp marhahus zöldseggel:) Elöször csak fintorgott, aztan evett belöle egy negyed üveget. Itt minden maskent van. Magyarorszagon elöször alma, repa, krumpli stb. itt nem, rögtön bele a melyvizbe. Tehentejet 1 evesen ivott elöször, de jobban izlik neki a babatej. Nem allergias, nem faj a hasa semmitöl. Azt meg hozzateszem meg mindig szopizik.
2014. márc. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Viktoria1978 ***** válasza:
Vannak a dobozos pepek, probald ki tapszer helyett azt adni cumiüveggel vagy kiskanallal. Nemelyik nagyon finom, pl. a bananos esti pep:)
2014. márc. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Felesben volt anyatejes, mindenáron csökkenteni akartam a tápszert, ezért akartam korán kezdeni, a hivatalos orvos- védőnő teljesn tápszeresnek tudták, ők 4 hónapos kortól akarták, próbáltam, nem tetszett neki, ismerős orvos, védőnő 6 hót mondott, kivártam, addig csak sinlac pépet és köles kását adtam, tejpépet sosem. Amit adtam, azzal mind csak a tápszert csökkentettem, szopi egyre több lett, 2 éves múlt, még szopizik. Így is lehet, türelem, kitartás!
2014. márc. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!