Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett rendesen,...

Mikor kezdett rendesen, érthetően beszélni a gyereked?

Figyelt kérdés
Kisfiam májusban lesz 2 éves, szavakat mondd, utánoz, de érthetően nem beszél még. Baj?
2014. márc. 15. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Kisfiam szavakat már 1 éves kora előtt mondott,és 16 hónapos korától tőmondatokban beszélt,20 hónapos korától összetett mondatokban folyékonyan,rendes névmásokkal,ragozással.

Kisöcsém 3 éves koráig kb 3 szót mondott,hogy mamm ez volt az ennivaló,hogy nem,és hogy Bó ez volt a kisvakond,3 évesen viszont egyből mondatokban kezdett el beszélni.Minden gyerek más,szerintem nem baj,hogy nem beszél még a kisfiad.

2014. márc. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elmúlt már 2 éves 1 hónappal, amikor mondatokat kezdett, 2-3 szavasokra gondolok.


Dehogy baj!

2014. márc. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Nem baj. Az első gyereke csodagyerek volt. Mondatokban, főleg szabályosan jó, ha 4 évesen beszél egy gyerek.

A fiúk általában később kezdenek beszélni. De 3 éveskor előtt kevesen.

2014. márc. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
nem csodagyerek -.- pl anno 1,5 éves bölcsis társa folyékonyan beszélt kb,mint egy 4-5 éves,ott voltam hallottam összetett mondatok szabályos ragozással,1,5 éves kislány volt,nem kell rögtön leszólni mert leírtam mikor beszélt
2014. márc. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fiam májusban lesz 3 éves 1-2 hónapja beszél nagyjából érthetően, de csak nagyon tő mondatokban.
2014. márc. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nincs semmivel elkésve a kisfiad. A 2 éves korú gyerekek általában akkortájt kezdenek 2-3 szavas mondatokat alkotni.

Vannak beszédfejlődésben előbb érő gyerekek, a fiam is ilyen volt, ő 20 hónaposan tette össze az első 2-3 szavas mondatait, 22 hónapos kora óta pedig összetett mondatokban, tisztán és érthetően beszél.

De sok gyerek van a környezetünkben és inkább az az általános, hogy inkább 2 éves kor után valamivel állnak össze azok a bizonyos szavak, igazi mondatokká.

Ja, és most már 3 és fél éves a fiam, de még mindig vannak megszokásból rosszul mondott szavak, vagy ragozások. Szóval még mindig van mit néha javítani.:)

De tényleg ő hamar érthetően tudott kommunikálni.

De ez olyan tudod, hogy ma még nem, 3 hónap múlva meg már úgy beszél, hogy azt kívánod lehet, hogy bárcsak 5 perc csönd lenne néha.:)

2014. márc. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Játszótéren mondják anyukák, hogy az ő gyerekük már másfél évesen dalt énekel, a másik két és fél évesen pedig már verset szaval... Sokszor az az érzésem, hogy vannak, akik szándékosan fiatalítják, "megasztározzák" csemetéjüket. Rokonságunkban van egy kétéves kislány, aki már nagyon szépen beszél tőmondatokban. De ő sem egy mérce.. Járni is máskor tanulnak meg a gyerekek. Ha mégis tennél valamit, hogy gyorsabban menjen a beszédfejlődés, akkor beszélgess vele sokat, énekelj neki, verselj neki, de erőltetni nem kell semmit. Ha egyébként rendesen fejlődik, akkor semmi ok az aggodalomra.
2014. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lányom 9 hónaposan mondta érthetően az első szavait, apa, gomb, lámpa.


14 hónaposan már sok szót használt. 18 hónaposan mondatokat, tőmondatokat persze. Babanaplóba felírtam, 19 hónaposan 9 dalt és 5 mondókát tudott kívülről, érthetően. Most 20 hónapos.


Viszont 15 hónapos volt mikor végre elindult és pl. 9 hónapos volt mikor felült, egyévesen még nem volt foga. Mindenki másképpen fejlődik és ez így jó. Sosem titkoltam semmit és nem dicsekedtem. Mindenkinek megvan a saját büszkesége és aggodalma.

2014. márc. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

enyém 2 évesen pár szót mondott csak. minket tovább küldtek, 3 évesen kiderült, hogy megkésett beszédfejlődésű, akkor már mondatokban beszélt, de nehezen érthetően. és persze ekkor 1 élve fejlesztésre jártunk vele.

3,5 évesen lett szép tiszta a beszéde, de ez igen késő, szerintem olyan 2,5 évesen szoktam szépen mondatokban beszélni :)

az, hogy utánoz, az nagyon jó! innen már akkor nem sok kell majd :)

2014. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Dehogy baj, pláne, ha hetente változik szókincse, érzed azt, hogy fejlődik. A fiam éppen 2 évesen kezdett rövid (3 szavas) "mondatokban" beszélni (apa kérem labda). Aztán 26 hónaposan már többszörösen bővített összetett mondatokban beszélt. Iszonyatosan sokat. Napról napra változnak ennyi idősen.
2014. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!