Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem nem megy ez nekem,...

Úgy érzem nem megy ez nekem, nem vagyok anyának való?

Figyelt kérdés
4.5 hónapos, örökmozgó. Nem tudok vele mit kezdeni. Egyedül vagyunk egész nap, de már megőrülök tőle. Kedves, aranyos baba, de én nem tudok vele mit kezdeni. Ötletem sincs, és már ott tartok, hogy nem is töröm magam. Nézem a falat, néha sétálunk, és ennyi. Beszélek hozzá, ha olyan hangulatom van, de néha csak némán ülök és teszem a dolgom. Nem érdekel már semmi, csak teljen el a nap, és alhassak pár órát. Nem érzem a szerelmet, sem a rózsaszín ködöt, amiről mindenki beszél. Nem érzek semmit,c sak hogy elegem van, belőle, a helyzetből, az életemből. Tévedés volt ez az egész.
2014. márc. 17. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nagyon kezdesz szülési depresszióba esni ha tudsz kérj egy kis segítséget.
2014. márc. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Fáradt vagy és társaságra van szükséged! Férj/apuka, szülők, barátok? Valaki?


Plusz: magnebéhat, omega3. Esetleg szakember segítsége!

2014. márc. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Van esetleg baba-mama foglalkozás a környéken? Torna, ringató, kerekítő, babaúszás, bármi?
2014. márc. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez depresszió: ha nincs társaságod, kérj segítséget védőnőtől gyerekorvostól. Ez komoly dolog.
2014. márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Segít neked valaki? Tudsz kire támaszkodni? Párod, szülők?

Ki tudsz néha szabadulni akárcsak egy fél órára, amíg mondjuk a párod foglalkozik a picivel?

2014. márc. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg nincs semmi baj. Az eseted nem egyedi sot gyakrabban elo fordul mint hinnèd. Tudod van ket fiam az elso mikor ket honapos volt nagyon kivoltam. A baba hasfájos volt állandoan sirt nem akart enni. Nem aludtam semmit napokig. Volt hogy csak ultem es sirtam. Az is megfordult a fejembe hogy elmegyek orokre. Aztan egy nap megálltam az ágyánál es neztem ahogy alszik. Olyan nyugodt volt olyan bekes. Abban a percben tudatosult bennem hogy o a mindenem erte erdemes kuzdeni miatta kell erosnek lennem es kitartanom a vegsokig. Azota mar ket es fel eves es az eletemet adnam erte. Most is volt egy nehez idoszak de mar sokkal erosebb vagyok. A gyerekeinkert mi vagyunk felelosek mi akartuk hogy legyenek. Ezert akkor is ki kell tartanunk ha nehez. Ha nagyon kivagy keress fel egy szakembert. Probalj pihenni lazitani.
2014. márc. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

egyetértek a 6-os válaszolóval - nagyon jó dolgokat írt! :)

Én is éreztem így az elején, mint ahogy te. Hidd el javulni fog a helyzet.

Amúgy, nálam a mai napig van olyan, hogy kikapcsolok (most 8 hónapos a fiam) vagy én is azt várom, mikor lesz már este. De most már sokkal könnyebb. Sokan azt mondják, hogy ilyenkor mennyire nehéz, mert mindig oda kell figyelni rá, hova kúszik-mászik. Hát nekem pedig sokkal jobb, hogy saját maga változtatni tudja a helyzetét nem pedig egy helyben sír, feltalálja magát.


Egy ismerős (rokon, barát) tényleg sokat segíthet! Főleg ha akár pár napra nálatok is tudna maradni!


Itt a tavasz, menj sokat levegőre sétálni a babával, esetleg játszótérre ahol megismerkedhetsz más anyukákkal. (így is legalább telik az idő :))


Kitartást!!! el fognak múlni ezek az érzések!

2014. márc. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Még egy kicsi kitartás, hidd el elmúlik fél éves, nyílik a kis értelme , egyre több minden érdekli-leköti... könnyebb lesz, és fogod még imádni! :) Nem vagy egyedül ezzel, csak te ki mered mondani - ellátod őt, gondoskodsz róla, nem vagy rossz anya, hidd el sokan csak a külvilágnak imádják a gyereküket, otthon pedig a hátuk közepére nem kívánják!
2014. márc. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sétálj sokat. Menj vásárolni, vegyél elő egy jó könyvet és olvass hangosan, amikor ott a babád. Tényleg kezdj el valamit, mert kezdesz megkattanni. Amikor én hasonlóan gondolkodtam, eszembe jutott, hogy a barátnőmnek nem aludt a gyereke egyáltalán, egész nap és éjjel bőgött. Ahhoz képest, ez Hawaii, és elszégyelltem magam. Felkaptam a gyereket és mentem vele csavarogni, egyből jobban lettem.
2014. márc. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sokat sétáljatok, menjetek shoppingolni. Jön a jó idő, akár órákig lehet sétálgatni a babával.
2014. márc. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!