Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor tudtatok a babátokkal...

Ti mikor tudtatok a babátokkal célirányosan pl kézenfogva menni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 17 hónapos.2 hónap múlva jöna tesó és persze nem most, de 2 éves kora után már nem szeretbém ha vele szükségem lenne babakocsira. Célirányosan sehova nem lehet vele még menni,mindig, de mindig ellentétesen menne, kezét nem engedi megfogni,ha fölvesszük hisztizik, ha próbáljuk terelgetni szintén hisztizik,leül a betonra stb.Csak akkor érzi jól magát ha mehet a nagyvilágba.Hogyan lehet megtanítani erre,rávezetni,hogy nem mindig arra megyünk amerre ő akarja? A végén mindig babakocsiba kerül,mert nem jutunk A-ból B-be.....és amúgy az lehet h mindig nekem csinálja a hisztit,mert ma mamáék kivitték, aztán én is kimentem a városba,összetalálkoztunk és onnantól bolondultmeg,már többször volt h amíg csak mamáékkal volt nem volt vele baj,de amint kévpbe kerültem elkezdett rosszalkodni...ezt miért csinálja?
2014. márc. 20. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

2 éves múlt, már okosan jön mellettem, fogja többnyire a kezem, sokszor ő szól, hogy fogjam meg a kezét. Nem tudom, hogy magától alakult-e ki benne, mert nagyon sokat küzdöttünk, soha nem akarta megfogni a kezem, mindig elrohangált. Sokszor azt csináltuk, hogy addig nem voltam hajlandó odébb menni, amíg oda nem adta a kezét. Jó, most sem fogja minden méteren, de már el sétálgat mellettem, néha előre megy kicsit, vagy lemarad, de többnyire megáll, ha szólok neki, a kereszteződésekben is sikerül többnyire, bár van hogy még futok utána- a biztonság kedvéért. Nem egyszer volt korábban olyan, talán tavaly nyáron, hogy mivel nem volt hajlandó okosan sétálni sokszori figyelmeztetés után, ölbe vettem, és hazavittem ahelyett, hogy a játszótérre mentünk volna. Volt ordítás, meg hiszti, de következetesnek kell lenni. Talán megérte :) De rojtosra beszéltem a számat, hogy mellettem jöjjön, várjon meg, ne fusson messzire, fogja meg a kezem, álljunk meg zebra előtt.

Amúgy a zebrázást pl.úgy tanulta meg, hogy van autópályás szőnyege, amin van zebra, ott tologatjuk az autókat, és a zebránál és piros lámpánál mindig meg kell állnia az autóval, szóval élőben is jól megy ez már.

2014. márc. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
kb. 14 hónapos kora óta, a kezét adja ha kérem, úgy megyünk. Persze még nem bír hosszú távon egyedül jönni, de ő utál kocsiban is ülni
2014. márc. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!