Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól neveljük rendszeressé...

Angyalka0007 kérdése:

Mikortól neveljük rendszerességre a babát és hogyan?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú leszek elnézést.

van egy gyönyörű 11 hónapos babám, akit eddig próbáltam úgy nevelni, hogy ne kelljen állandóan tiltással nevelni, inkább próbáltam úgy átrendezni a lakást hogy neki jó legyen. Pl. a tv alatti szekrényen könyvek vannak, és hogy ne kelljen minden este rászólni, inkább bepakoltam szorosan a könyveket, így nem tesz bennük kárt. Úgy látom 9 hónapos kora óta érti a nem szót, és az esetek 90 %-ban elég egyszer vagy kétszer rászólni. A férjem szerint ő még kicsi a neveléshez, és van egy anyósom is ( együtt lakunk) aki állandóan beleszól a nevelésbe.folyt köv.



2014. márc. 20. 21:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Most 11 hónaposan indult el a hiszti, pl. nem akar a pelenkázón maradni, feláll és már menne is, valamint az etetőszékben sem marad meg, így alig eszik napközben, sír, ordít de nem eszik. A kérdésem szerintetek egy 11 hónapos babát, mennyire érdemes szigorúan nevelni.Este még fél kilenckor nem akar aludni, játszik, jön megy, így sokszor erőszakkal kell letenni aludni, hogy ne másszon el. Ilyenkor 5 perc múlva már alszik is. Vajon az etetőszékben is csak hiszti és erőszakkal kéne etetnem? Nem tudom hol a határ, de azt látom hogy ő feszegeti. Attól félek azért nem eszik, mert fáj a foga, de mi van ha az egész csak hiszti és meg engedem neki? Eddig nagyon büszke voltam magamra hogy milyen okos babám van aki érti a nem szót, de most 11 hónaposan tanácstalan vagyok.
2014. márc. 20. 21:20
 2/6 anonim ***** válasza:
Pici korától kezdve, amikor már érdeklődik a világ iránt. De az nem jó, ha mindent meg akarsz előzni, neki kell megtanulnia, hogy mit és hogyan szabad.
2014. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%

Pici korától kell nevelni. 11 hónaposan már nem kellene elpakolni előle semmit, mert tudnia kellene, mihez nem szabad nyúlni. Este pedig le kell fektetni, amikor itt az ideje, nem engedni, hogy ő mondja meg, mikor akar aludni. Ugyanígy, ha nem eszik, akkor elvinni az asztaltól és a következő evésig ne kapjon semmit. Ha éhes lesz, majd eszik rendesen.

Ha most nem neveled, akkor később még nehezebb lesz.

2014. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Abban igazad van, hogy nem jó túl sok mindent tiltani. De azért kellenek bizonyos keretek, fő szabályok, amiket mindig be kell tartani, ez Neki is biztos támpontot ad, a kicsiknek még szükségük van a kiszámítható környezetre. Nálunk a fő dolgok, amiket kivétel nélkül betartunk: reggel felöltözünk, csak asztalnál eszünk, pisilés és hazaérkezés után kézmosás van, este fürdés-mese-lefekvés. A Te példádnál például, ha ha ki szeretne szállni az etetőszékből, akkor vedd ki, és ne rohangálj utána az étellel. Tudni fogja, hogy az etetőszékben van az evés, és ha éhes, beleül. Estére is vezessetek be egy esti rutint, mindig ugyanolyan sorrendben legyen a fürdés, evés, éneklés, beszélgetés vagy akármi, amit este szoktatok csinálni, a lényeg, hogy a sorrend mindennap ugyanaz legyen, és a végén tedd az ágyába. Persze első nap nem akar majd ott maradni, de hamar megtanulja az állandó sorrendet, és kiszámítható lesz számára, hogy mikor jön el az alvásidő. Neki is jobb, ha tudja, hogy mikor mire számíthat.
2014. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Félreértettetek, nem pakolok el mindent előle, de pl. a könyveket mivel sok van, nem rakom el, csak úgy teszem be a polcra hogy ő ne tudja kihúzgálni őket. Ami veszélyes azokat tettem le, konnektor, fürdőszobában vegyszerek, vagyis bababiztossá tettük a lakást.

Eddig nagyon szép napirendünk volt, percre pontosan, de most minden borult. Egész nap elvan pár falat étellel, már próbáltam azt is, hogy nem adok neki, eszik néhány falatot és már mászik ki a székből, de persze be van kötve. most az alvás is borul, volt hogy egész nap csak egyszer aludt, ma pl. háromszor is,sajnos a séta alatt is elaludt a baba kocsiban. Az esti alvás most úgy van hogy fél kilenckor szigórúan alvás, de a kérdés hol a határ a nevelésben. másnak is volt ilyen gondja 10-11 hónaposan hogy borult az egész nap? alvás, evés, stb.

2014. márc. 20. 21:41
 6/6 anonim ***** válasza:
11 hónapos a kislányom nekünk is csak akkor eszik ha megyünk utána a kajával és a szájába adjuk. igaz meg marad az etetőszékben de abban csak az ebédet etetem meg vele. van mikor nekünk is többet alszik de ez ritka. napközben 1szer alszik. este 8kor pancsi azt vacsi és alvás. van mikor nem akar be aludni ilyenkor jól magamhoz szorítom és úgy ringatom be néha le ver egy kis hisztit kb 1-2percig azt be látja hogy aludnia kell.
2014. márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!