Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Forgás, kúszás?

Forgás, kúszás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos. Hasra fordulással nincs gond ès szeret is így játszani,akàr 1 órát is elvan így. A hasról hátra fordulás viszont “nem a kedvence”. Talán hetente 1X csinálja. A kúszással mintha próbálkozna: körbe-körbe forog a pocakján,a kezèvel nagyon szèpen kinyomja magát(egyenes a karja,a tenyerèn támaszkodik),a lábait fel is húzza ,de nem halad elôre. Èrdekelne,hogy gond-e,hogy nem forog ès nem közlekedik gurulva(eddig egyszer forgott egymás után hármat)? Ès,hogy a leírtak alapján várható-e a kúszás vagy esetleg fel kène keresnünk egy szakembert?

2014. márc. 20. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Mindenkepp fel kellene keresni egy szakembert, ebben a korban mar nem csak kuszni, hanem mar maszni is szoktak. Vedono mit mond?
2014. márc. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nem közlekedik gurulva, nem minden baba csinálja. A lényeg, hogy képes legyen mindkét irányba a forgásra 6-7 hónapos korára. Kúszni sem minden baba szokott, valamelyik csak a mászásnál kezd igazán közlekedni. Úgy tudom, jó ha nem marad ki a kúszás, de problémára inkább az utal, ha a mászás is kimarad. Azzal meg még bőven időben van.
2014. márc. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha valamit meg tud csinálni, akkor azt tudja, még akkor is, ha ritkán csinálja. A gurulás nem előírás, a lányunk sem csinálta. Mindig csak egyet fordult hasra, vagy hátra. Kúszni 9 hónapos korig, mászni 11 hónapos korig kell. Egy 7 hónapos baba esetében csak az az elvárás, hogy mindkét irányba tudjon forogni.
2014. márc. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem egyáltalán nem gond! Minden baba másképp fejlődik!

Az enyém 5,5 hónapos, ő is egyenes karral tenyéren kinyomja magát, hasról-hátra hátról-hasra pörög, sokszor így gurul el a hatalmas szőnyegről is.

Mászni nem mászik, de kúszik.

Ennyi, nem több. Ülni csak megtámasztva, magától nem. De szerintem nem is kell tudnia.


Ne aggódj!

2014. márc. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a legbiztosabb, ha ezt szakembertol kerdezned meg, elkuldeni biztos nem fognak. En pl elvittem a fiam amikor 6 honapos volt, mert az egyik kezet kevesbe hasznalta, mint a masikat. Megvizsgaltak a neurologian, nem talaltak semmit, en megnyugodtam, o meg elkezdte hasznalni a masik kezet is :) es az igaz, hogy minden baba mashogy fejlodik, az enyem pl 7 honaposan kapaszkodva elindult. Es a kornyezetemben minden vele egykoru baba is. En biztos nem nyugodnek meg azert, mert itt nehanyan azt mondjak jo az. Egyebkent biztos nincs gond, de ha megis?
2014. márc. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9%
Én biztos felkeresnék szakembert. Ennyi idősen már kéne forognia simán mind két irányba és nem hogy kúsznia, de másznia kéne javában.
2014. márc. 21. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposnak nem kell másznia, ne írjatok már ilyen butaságot. 11 hónapos korig kell elkezdeni mászni, bőven van még ideje. A baba, ha figyeltetek tud forogni mindkét irányba, csak egyik irányba nem szeret. Ez egyéni dolog, de ettől még tudja. A hason körbe forgás már kúszás, majd szépen kialakul a kommandózás is. Annyit tud a Kérdező babája, amennyit ebben a korban tudnia kell. Persze, ha aggódik elviheti orvoshoz, de nincs rá indok, ez a baba nincs elmaradva.
2014. márc. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A vèdônôt nem igazán látjuk ès általában elèrhetetlen. Szerdàn majd a gyermekorvost megkèrdezem. Èn ennyi idôsen már felálltam,de kúszni,mászni nem tudtam. Minden baba más,de az ember a sajátjáèrt nagyon tud aggódni. Mástól is hallottam,hogy 9 hónapos korig kell aa kúszást megtanulni,de annyi mindent hallani,olvasni,hogy aggò
2014. márc. 21. 08:19
 9/9 A kérdező kommentje:
Szóval aggódni kezdtem,mert mindenhol mást írnak. Köszönöm a válaszoat! Szèp napot mindenkinek! :)
2014. márc. 21. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!