Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás babák anyukái?

Moncsycsy kérdése:

Tejallergiás babák anyukái?

Figyelt kérdés
A kislányom ma 9 hónapos. kb 2-3 hónaposan vittem orvoshoz mert a keze és a lába teli volt ekcéma szerű kiütéssel. azt mondta erre ha éri a nap elmúlik majd,és felírt egy kenőcsöt sajnos nem jut eszembe a neve :( el is múlt de kb 2hónapja visszajött.elvittem, a válasza az volt "elmúlik" tegnap beszélgettem egy anyukával és náluk is ez volt, mondta ha varasodásos kiütés van füle mögött akkor tejallergiás. és van is neki. elvittem ma orvoshoz és semmi mást nem tett megnézte írt fel kenőcsöt másik tápszert, tejpépet és ennyi. majd jövőhéten vigyem vissza. nem küldte el semmi vizsgálatra. nálatok ez hogy derült ki ( vérvétel, stb..)??? tejes dologból sajtot illetve csirkemell sonkát kaphat, de semmi joghurt túró stb.. hogy alakítsam az étrendjét??? köszönöm előre is :)

2013. júl. 3. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérj gasztrora beutalót a háziorvostól. Ha valóban tejallergiás,akkor tejmentes étrend. Sajtot sem kaphat,figyelni kell a kekszektől kezdve mindennek az összetevőjét,tejsavó,tejpor se lehet benne. A tejallergia tünete lehet még az,ha sokszor náthás,fáj a hasa,hányhat,hasmenése lehet ha tejes dolgot eszik,iszik,meg még a véres széklet,esetleg hólyagok a nyelven (bár ez nálunk a tojás allergiánál jött ki) A felvágottakban is lehet tejszármazék,a kenyerekben ill. péksütikben. Nekem tápszeres a fiam születése óta és mostmár tejmentes tápszert kap. Nálunk a tünetek az ekcéma,székrekedés,hasfájás és véres széklet volt amikor a tejallergiát megállapították. Gasztron kaptunk igazolást,így 90%os kedvezményt kapunk a tápszerre (Pl: Novalac Allernova 342 ft vagy Milumil Pepti Plus 2: 206 forint,Sinlac ill. Sinemil ami 300 forint körül van. De mielőtt neki állsz a tejmentes étrendnek beszélj a gyerekorvossal vagy egy gasztro orvossal,mert ha nem tejallergiás,akkor csak ártasz ezzel az étrenddel
2013. júl. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lányomnál is ekcémával indult a tejérzékenység 6 hetesen (születésétől kezdve tápszert kapott), utána 8 hetesen "robbant" az allergia csúnya nyákos-véres hasmenéssel. Mivel a laborjai tökéletesek voltak, a széklettenyésztése pedig totál negatív, tejérzékenységre gyanakodtak, emiatt aminosav alapú tápszert kezdett kapni, mert az általánosan használt Pepti mellett a vér ugyan eltűnt a székletéből, de a hasmenés tartotta magát.


Nem tudom, ti most milyen tápszerre váltottatok. Mi gyermekgasztróshoz fordultunk a problémával, a férjem orvos, az ő egyik régi tanára kezelte a lányunkat, nagy tapasztalatú és szakértelmű doktornő. Az ő tanácsára az allergia mellett semmiféle tejterméket nem fogyaszthat két éves koráig (sem sajtos csirke, sem tejporos keksz, sem semmi, ami tejes - így tejport tartalmazó sonkát sem). Szóval mi azt a tanácsot kaptuk, hogy a teljes-totális mértékben iktassunk ki mindent, ami tej. Pépből sinlacot kap, tápszerből az aminosav alapút, egyébként többnyire már azt eszi, amit mi. Én azóta, hogy ő is velünk eszik, a saját ételünket rizstejjel-rizstejszínnel készítem, hogy ő is nyugodtan kaphasson belőle. (Bár most áttört a felső két őrlője, és leginkább semmit nem eszik).


Babáknál egyébként nagyon kevés allergiateszt végezhető, tejallergiát sem tesztelnek ebben a formában ilyen piciknél - ha a diétától szűnnek a tünetei, akkor ez áll a háttérben, ha nem, kutatni kell tovább.


Lényeg a lényeg: én felkeresnék gasztróst, hogy biztosan ez okozza-e a gondot, és kérnék diétás tippeket, mert nem hiszem, hogy


Ja, még egy: varrosodás az én lányom fülénél is volt, kiütések is, de annak semmi köze a tejallergiához - nálunk eleve csak akkor jött ki, amikor már aminosav alapú tápszert használtunk, tehát a közelében sem volt tej. Az pusztán atópiás bőr, sudocream, bepanthen jót tesz neki, ha nem, akkor elocom.


Remélem tudtam segíteni!

2013. júl. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szerencsénkre nincs nála egyéb tünet, hasmenése az van egy kicsi de az is a fogzás miatt. jövőhéten viszem vissza és fogom kérni a rendes kivizsgálást, mert azért abból nem igazán lehet megtudni mi is a baj ha csak ránéz a gyerekre. nagyon fontoljuk a leváltását, mivel nem igazán foglalkozik a beteggel. nem is tudom hogy etessem mivel szinte majdnem mindenben van tejpor. köszönöm nektek :)
2013. júl. 4. 09:13
 4/6 A kérdező kommentje:
ja és milyen tápszert ajánlanátok mert az én lányom eléggé bukós baba, és most az új tápszer miatt a reggeli amit megevett, kb fele vissza is jött. erre sem figyelt a doktornőnk.
2013. júl. 4. 09:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azert eleg egyszeru osszeallitani igy is a megdelelo etrendet. Sonkabol is van tejmentes, babakekszekbol is, es mindenbol. Egy-ket het alatt belejossz. Mi neocatet hasznaltunk tapszerbol, de ezt csak gasztroenterologus adhatja, sima haziorvos nem. A peptit az en lanyom total visszabukta, ebbol semennyit.

Maaodik valaszolo

2013. júl. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mi a Novalac Allernova-val kezdtünk,ez egy jó tápszer 3420 forint recept nélkül és utána váltottunk,mert nem múlt el a hasfájása Pepti Plus 2-re. Én a Novalacnak örültem,de az a fontos hogy neki legyen jó
2013. júl. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!