Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem kéri a babátok a...

Ha nem kéri a babátok a kaját, kínáljátok helyette mással? Rosszul evő babák anyukáinak válaszait várom.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 30. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
napok ota alig akar kanállal enni(fogzunk)mit csináljak?adok neki tápszert:(
2009. ápr. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ezzel küszködök, szintén fogzik, ilyenkor megpróbálom többször megetetni, és cumisüvegből is kínálom. Már kész vagyok, ettől a nem evéstől, remélem hamarosan elmúlik!

2009. ápr. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én szüneteltettem nála a kanalas dolgokat, mert azokat nem ette. amit csak lehetett üvegből adtam neki, leginkább tápszert gyümivel, és tejpépet kapott. egy ideig kínálgattam a kiskutya fülével is, borítottam aztán mindent a kukába, megúntam, belefáradtam. nálunk 2 hét volt a leghosszabb ilyen rosszul evős időszak, utána visszaállt a rend szerencsére.
2009. ápr. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia! nálunk pont a cumisüveg nem kell. nem hajlandó csak kanállal enni, mert szeret ráharapni a szilikonvégre. csak így tudok bele kaját traktálni.

szintén fogzik.

2009. ápr. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nálunk sajnos nem a fogzás az oka, egyszerűen nagyon rossz étvágyú, már kezdetektől.

A kisfiam inkább a kanalas ételeket fogadja el, a tápszernél szokott leginkább hisztizni. Aztán előkerül valami kanalas étel, megeszik néhány falatot. Ezt sem merem erőltetni, mert rendszeresen kihányja a kaját.

2009. ápr. 30. 10:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Egy éves tápis baba anyukája vagyok és születésétől rossz evő a kislányom. A tápit utálja ő is már sok ízű tápin túl vagyunk. Én ilyenkor nem erőltetem mert kihányja, de nem is adok mást helyete, egyszerűen elfogdom amennyit eszik és figyelek hogy legalább igyon vizet rendesen. És egy hónapja adom neki a Multi Kid nevű vitamin szirupot azt hiszem négy hónapos kortól lehet adni. Na azóta sokkal jobban eszik. Nem írtad mennyi idős a babád, én már szerencsére sok féle kajcsit adok neki, de a lényeg hogy ne erőltesd mert meg fogja utálni az evést! Amíg szépen fejlődik és jókedvű vidám a babád addig ne aggódj, csak figyelj a megfelelő folyadék bevitelre. Ő ilyen típus. Esetleg próbáld ki a szirupot amit én is adok neki. A Béres csepp is jó állítólag de azt csak tíz kg feletti baba kaphatja és az én lányom éppen hogy elérte a 9 kg-t. És ne legyél ideges kajáltatás közben mert az én lányom legalábbis olyan mint egy kis szenzor. Mindent megérez. Sok sikert.
2009. ápr. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a bíztatást.

Kisfiam most 5 hónapos. 3 kg-mal született, most 7 kg. Tudom, hogy nem túlzottan kevés, de a gyarapodása az utóbbi hetekben igencsak lelassult. Gondolom a fogzásnál lesz ez még rosszabb is.

2009. ápr. 30. 12:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 3 kg volt, most 7 kg, de már 6 hónapos!!

Szóval ne aggódj!

Már van 2 foga, akkor a cumisüveg nem kellett. Sajnos alapból nem eszik jól, kanalasból nem kell neki a zöldség, legyen az itthoni v bolti, nem eszi meg. Gyümölcsöt eszik, de annyira keveset, h üvegesből kb 2,5 étkezésre fogy el 1 üveg. Az itthoniból sem eszik többet. Végre ehet 6 hósoknak valót, így a hústól várom a csodát! Megkóstoltattam vele az almapüré-banán-csirke papit, és megevett fél üvegnyit!!! :)

Tápszerből 133-165 ml az adagja, de fogzáskor, melegben, ha olyanja van,... örülök, ha belerimánkodok 100 ml-t. Éjjel -félálomban- szokta megenni a 165 ml-t, napközben nem.

Tejpépből 50 ml víz + 1,5 kanál pép sem fogy el sokszor.

Ha nem akar enni, nem kínálgatom, csak teával. Ha macerálom, üvölt (hányni nem szokott).

Nálunk így megy ez. :(

2009. ápr. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!