Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos fiam feláll, de...

9 hónapos fiam feláll, de ülni még nem tud, vagyis az etetőszékben szépen ül egyenes háttal, de a földön eldől. Hogyan lehet megtanítani ülni?

Figyelt kérdés
Itt olvastam egy hozászolást, hogy tanítsd meg ülni,de hogyan?meg kell?nem az a jó amit magától tanul?
2009. dec. 16. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehogyan nem taníthatod meg.Majd ha akarja ő is ,akkor megtanul felülni is.A lányom először felállt,és sokáig onnan csüccsent le a fenekére.Semmilyen mozgásra nem lehet megtanítani a babákat,csak amit már maguktól is akarnak.,udnak csinálni.Ez minden babánál más.Ezért szamárságok a drága pénzért kínált mozgásserkentő csodaszerek.
2009. dec. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jól gondolod! Mindent maguknak kell megtanulniuk, mert azokra a dolgokra vannak felkészülve igazán minden féle szinten, izom, ízület, idegrendszer. Semmit sem jó siettetni!
2009. dec. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Eleinte minden baba eldől egy idő után. Az enyém most jutott el oda (kb.1hete), hogy csak ritkán dől el de akkor is már kiteszi a kezét vagy feltartja a fejét, hogy ne üsse meg magát pedig 10 hónapos. Ja, és mostanában ült fel tök egyedül először. Van akinek meg már 6-7 hónaposan felül legalábbis itt sok ilyet olvasok.

Sehogy nem lehet megtanítani ülni meg állni sem. A forgásban még lehet neki segíteni, a kúszásban, mászásban is de ezekben nem. Vagy max. szakember tudja hogyan kell de ők is csak akkor csinálnak ilyet ha gond van. Nálatok nincs semmi gond. Majd kitapasztalja, gyakorolja magának. Nehéz még megtalálnia az egyensúlyt.

2009. dec. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, minden baba más, kislányom pl. 6 hónapos kora óta gyönyörűen ül, nem dől el, teljesen stabilan tartja magát, 7 hónaposan magától is felült, kicsit oldalra fordult, és feltolta magát. Viszont (már 10 hónapos), egyáltalán nem kúszik, nem mászik, és fel sem áll. Ő meg ezeket nem csinálja még. Nem is próbálkozik.
2009. dec. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm én is így gondoltam, hogy majd Ő maga rájön.Lehet, hogy Ő nem is úgy csinálná ahogy én mutatom:)
2009. dec. 17. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!